Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koła Dla Ciezszego 110 - 115 Kg 600-700 Zł


8 odpowiedzi w tym temacie

#1 gomez

gomez
  • Użytkownik
  • 68 postów

Napisano 05 kwiecień 2017 - 06:28

Witam. Poszukuję kół do swojego roweru tak jak w tytule. Ważę w przedziale 110 kg. Moimi wymaganiami jest przede wszystkim bezawaryjność i wytrzymałość, waga jest na drugim miejscu. Cena około 700 zł za komplet i wolałbym nowe. Obecnie kręcę na zestawie novatec i alexrims i raz na jakiś czas muszę wymieniać szpryche naprzeciw kasety tylnego koła. Pękaja przy piascie. Co byście mi polecili, mile widziane linki. Pozdrawiam

#2 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 05 kwiecień 2017 - 10:56

Ja bym budował coś 32/36.

 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#3 gomez

gomez
  • Użytkownik
  • 68 postów

Napisano 05 kwiecień 2017 - 11:27

A konktetnie

#4 nortsam

nortsam
  • Użytkownik
  • 125 postów
  • SkądŁódź

Napisano 05 kwiecień 2017 - 11:36

Miałem podobną wagę, jeżdżę na mavicach aksium. Wytrzymują już trzeci rok, chociaż teraz mają już lżej bo tylko 95 kg ;)

Polecam



#5 gomez

gomez
  • Użytkownik
  • 68 postów

Napisano 05 kwiecień 2017 - 11:58

A konkretnie jaka? I jak ogólnie się sprawowały- serwis łożysk pękanie szprych.
Teraz jeżdżę na ALEXRIMS R450 CZARNE + NOVATEC F172

#6 nortsam

nortsam
  • Użytkownik
  • 125 postów
  • SkądŁódź

Napisano 07 kwiecień 2017 - 10:17

A konkretnie jaka? I jak ogólnie się sprawowały- serwis łożysk pękanie szprych.
Teraz jeżdżę na ALEXRIMS R450 CZARNE + NOVATEC F172

Mavic aksium (płaskie szprychy), jest to najniższy model mavica. Zaczynałem jeździć na nich przy wadze 115kg. Obecnie waga moja spadła do 95 kg. Przez ten okres (teraz 3 sezon) wymieniłem tylko jedną szprychę. Serwisowałem zawsze jesienią po sezonie tam gdzie kupiłem, przy okazji przegląd posezonowy roweru. Z tego co wiem nie wymagały centrowania na przeglądach, jedynie ten raz po wymianie szprychy, łożyska do dnia dzisiejszego fabryczne, nie wymieniane  :)



#7 gomez

gomez
  • Użytkownik
  • 68 postów

Napisano 07 kwiecień 2017 - 10:46

Właśnie mam dylemat między nimi a składaniem kól. Jeśli składać to jakie komponenty?
Jak się mają piasty shimano 105 do novatec 172sb

#8 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 07 kwiecień 2017 - 20:27

Obecnie kręcę na zestawie novatec i alexrims i raz na jakiś czas muszę wymieniać szpryche naprzeciw kasety tylnego koła. Pękaja przy piascie. 

Wymień wszystkie szprychy z tej strony na Sapim Force, Strong lub DT Alpine III. Powinno to rozwiązać problem. Albo zapleć całe koło na jakiejś mocniejszej obręczy i takich szprychach. 



#9 gomez

gomez
  • Użytkownik
  • 68 postów

Napisano 10 kwiecień 2017 - 15:14

Chciałbym mieć drugi rezerwowy komplet kół dlatego myślę o zakupie bądź składaniu nowych kół. Jak już będę miał ten komplet to wtedy wymienię szprychy w tych starych kołach.



Dodaj odpowiedź