Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pedały - Co To?


10 odpowiedzi w tym temacie

#1 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 647 postów

Napisano 17 kwiecień 2017 - 20:48

Hej
Kumpel kupił sobie szosę i ma tam takie pedały. https://drive.google...ew?usp=drivesdk
Czy ktoś orientuje się, co to za "cudo"?

#2 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 17 kwiecień 2017 - 21:03

Bardzo stary model pedałów, gdzie buty miały blok z poprzecznym nacięciem.  pozdr



#3 JohnDoePL

JohnDoePL
  • Użytkownik
  • 137 postów
  • SkądChełmża

Napisano 17 kwiecień 2017 - 21:06

Jak na moje to oldskulowe pedały z noskami, ale bez nosków (koszyczków) i pasków :)



#4 kaido2

kaido2
  • Użytkownik
  • 837 postów

Napisano 19 kwiecień 2017 - 10:29

Dokładnie pod takie bloki

 

CLEAT86.JPG

 

Brakuje w nich nosków.


CykloOpole !!! :)


#5 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 647 postów

Napisano 19 kwiecień 2017 - 10:42

Wow. To teraz się uśmiejecie - kumpel, który kompletnie się nie zna na rowerach i nie chce nikogo posłuchać, kupił ten rower kilka tygodni temu jako nowy w GoSport. Roweru nie widziałem ale na papierach ma, że jest to Kross Venom. Te właśnie pedały były tam zamontowane. 


  • mikroos lubi to

#6 maccacus

maccacus
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 19 kwiecień 2017 - 11:22

Mistrzowie handlu: sprzedawać 11 letnią podłej jakości alu ramę (bo Venomy były chyba z 2006) jako nowy rower. Nawet jeśli to leżak magazynowy... P.S. Ile za niego dał jeśli to nie tajemnica?



#7 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 647 postów

Napisano 19 kwiecień 2017 - 11:28

Tajemnicą to nie jest ale suma z kosmosu - 1999 PLN :D 



#8 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 19 kwiecień 2017 - 11:52

Ale w czym problem?

Że producent zamontował do roweru jakieś pedały, zamiast sprzedawać bez? Chyba wszystkie rowery klasy podstawowej mają na wyposażeniu jakieś pedały, często najtańsze plastiki za 5 zł ( w hurcie może za 1 zł) nawet bez łożysk kulkowych (widziałem takie wielokrotnie, po prostu oś kręci się bezpośrednio w korpusie pedału, zwykle z dużym luzem). Te zamontowane tutaj wcale nie wymagają do jazdy żadnych bloków, w zwykłych butach też da się na nich jeździć, choć bez nosków zbyt wygodne to nie będzie. Noski dedykowane do takich pedałów da się jeszcze kupić, choć są zwykle droższe, ale może da się zamontować też zwykłe noski poprzez jakiś adapter z blaszki z otworami. 

Można założyć jakieś lepsze platformy plastikowe za 15-20 zł, (np. VP893, będą trochę lżejsze a przyczepność moim zdaniem zapewniają lepszą niż większość platform aluminiowych bez stalowych pinów), solidne aluminiowe platformy z pinami, zatrzaski SPD albo szosowe, co kto lubi. 

Te pedały zamontowane tutaj można nawet próbować odsprzedać, może jakiś ostrokołowiec się skusi. 



#9 kaido2

kaido2
  • Użytkownik
  • 837 postów

Napisano 20 kwiecień 2017 - 08:29

Nikt przecież nie napisał, że wymagają, tylko, że to jest taki system. Sam mam podobne 2 pary i używam ich ze zwykłymi " trampkami"


CykloOpole !!! :)


#10 maccacus

maccacus
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 20 kwiecień 2017 - 09:48

Na początku kolarskiej "kariery" jeździłem na takich pedałach w adidasach i ten próg strasznie pił w stopy, nie dało się mocniej nacisnąć bo bolało także osobiście nie polecam używaniach tych pedałów w cywilnych butach.



#11 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 20 kwiecień 2017 - 10:45

Nikt przecież nie napisał, że wymagają, tylko, że to jest taki system. Sam mam podobne 2 pary i używam ich ze zwykłymi " trampkami"

Masz rację. Powinienem był raczej napisać, że takie bloki nie są niezbędne do jazdy.

Ten próg na pedale chyba aż tak mocno nie wystaje, żeby w butach o rozsądnie grubej podeszwie było go czuć pod stopą. Chyba że były to podróbki typu "adidas". 





Dodaj odpowiedź