Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aeroad Cf Slx Disc 8.0


12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Coroner666

Coroner666
  • Użytkownik
  • 51 postów
  • Skądz daleka

Napisano 24 kwiecień 2017 - 11:11

Witam,

 

Mam zamówiony ten rowerek po obniżonej cenie której obecnie już nie ma, jeszcze nie zapłacony.

 

Jak uważacie, będzie się sprawował przy cięższym rowerzyście? Mam 97 kg obecnie.

 

Producent kół nie podaje limitu wagowego, zaleca przy cięższych rowerzystach koła z 20/24 szprychami i większym stożkiem. Te koła mają 24/24 szprychy i 62 mm stożku więc chyba wytrzymają???

 

Dodatkowo nie będą się zużywać od tarcia przy hamowaniu jak przy tradycyjnych hamulcach....

 

W sumie ciężko było wybrać fajny rower na kołach innych niż mavica które jak wiemy mają problemy z piastami. Jeszcze mogłem wybrać z kołami DT Swiss, ale te reynolds'a powinny być szybsze.

 

Pozdro



#2 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 24 kwiecień 2017 - 17:56

Będzie ok
Ja mam > 100 kg i trzyma idealnie
Rama sztywna koła też

Dodatkowo można wykupić gwarancję dodatkową na koła co też uczyniłem ale po 1,5 roku jeszcze nie miałem okazji sprawdzić jakości serwisu kół

#3 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 24 kwiecień 2017 - 18:08

To tak samo dobry pomysł jak by ważyć 100kg i kupić sobie koło przednie 16 szprych w rowerze bez tarczy.


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#4 Coroner666

Coroner666
  • Użytkownik
  • 51 postów
  • Skądz daleka

Napisano 24 kwiecień 2017 - 18:27

Będzie ok
Ja mam > 100 kg i trzyma idealnie
Rama sztywna koła też

Dodatkowo można wykupić gwarancję dodatkową na koła co też uczyniłem ale po 1,5 roku jeszcze nie miałem okazji sprawdzić jakości serwisu kół

 

Masz ten rower 1,5 roku? Przecież ten model wyszedł pod koniec 2016...


 

To tak samo dobry pomysł jak by ważyć 100kg i kupić sobie koło przednie 16 szprych w rowerze bez tarczy.

 

Mam rozumieć że do samej jazdy byłoby ok natomiast problem będzie przy hamowaniu? Niestety nie widziałem kół szosowych pod tarcze z większą liczbą szprych, też wolałbym 32/28....



#5 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 25 kwiecień 2017 - 00:55

Tak hamowanie. Ja przy 72kg stwierdzam że koło napędowe jest sztywne dopiero przy 24 szprychach. Więc nie zaryzykował bym takiego układu w przednim kole przy masie koło 100kg. Zresztą przy takiej masie często ludzie składają koła. Nie jest za wesoło jak przy większej prędkości strzela szprycha i to jeszcze w przednim kole.


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#6 Coroner666

Coroner666
  • Użytkownik
  • 51 postów
  • Skądz daleka

Napisano 25 kwiecień 2017 - 08:43

Więc można stwierdzić że Canyon nie ma roweru na moją wagę. A wydawałoby się że rowery aero dzięki temu że są cięższe są też wytrzymalsze. No nic zawsze rower można zwrócić w ciągu miesiąca, więc w czasie tego miesiąca wyjdzie jak sztywne są te koła a jak szprycha pęknie to nie powinni mieć pretensji bo nie dali limitu wagowego.

 

Znalazłem składane koła pod tarcze też 24/24 i twierdzą że nadają się na 100 kg:

 

http://www.daveo.pl/...0dcomprace-764i

 

Do tego niski stożek chociaż obręcze wytrzymałe (sam używam obręczy R460 na tyle pod szczęki ale 32 otw)

 

Czyli kłamią ?



#7 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 25 kwiecień 2017 - 11:30

Rower dostępny jest od co najmniej 3 lat bo tyle czekałem na zakup

Mam koła Reynolds tylko bez tarcz, rama ta sama żadnych zmian poza ew. Tarczami

Kół daveo nie bierz mi padały co miesiąc aż je sprzedałem i kupiłem do starej szosy mavic ksyrium

#8 Coroner666

Coroner666
  • Użytkownik
  • 51 postów
  • Skądz daleka

Napisano 25 kwiecień 2017 - 12:05

No tak w wersji na tradycyjne hamulce jest dostępny od dłuższego czasu. A tak z ciekawości jak zużycie obręczy od hamowania? Bardzo widać ślady? Jaki przebieg? Często wymieniałeś klocki hamulcowe?



#9 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 25 kwiecień 2017 - 14:06

Nic nie widać ale to moja ścigowa szosa - ok 2,5 kkm
klocki na płaskim jeszcze trzymają ale ja nie hamuje bo kto używa hamulców nie wygrywa :)

Teraz też bym chętnie kupił tarcze bo na mokrym to w zasadzie spowalniacze a nie hamulce... zwłaszcza przy mojej wadze :D

#10 Coroner666

Coroner666
  • Użytkownik
  • 51 postów
  • Skądz daleka

Napisano 25 kwiecień 2017 - 14:42

Czyli raczej oszczędzasz ten rower, mały ten przebieg ;] KOM'ów na nim nie atakujesz? ;]

 

Chyba dobrym pomysłem byłoby jakbym dokupił drugi zestaw kół, wydłużyłbym wtedy żywotność zestawu bo chciałbym częściej jeździć na tym rowerze...

 



#11 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 25 kwiecień 2017 - 15:57

No zestaw treningowy to zawsze dobry pomysł :)


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#12 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 25 kwiecień 2017 - 16:18

Komy robię i treningi też ale tylko od kwietnia do max września a jak zła pogoda to stara szosa

+ zima trenażer aby geo była odpowiednia
2,5 kkm to faktycznie chyba niedoszacowanie może 5 kkm jest bardziej bliższe prawdy
Nie mierze treningu ilością km tylko czasu

A jak tylko zła pogoda to biorę treningówkę

#13 Coroner666

Coroner666
  • Użytkownik
  • 51 postów
  • Skądz daleka

Napisano 26 kwiecień 2017 - 19:10

No szkoda takiego roweru na deszcz, bez dwóch zdań.

 

Co do drugiego zestawu to może na tył dokupić dysk czasowy, ma wytrzymałość chyba do 120 kg więc raczej ciężko rozwalić :P





Dodaj odpowiedź