Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ehh, Co To Sie Robi Na Tym Świecie...


1447 odpowiedzi w tym temacie

#401 Gosc_AdamKrz94_*

Gosc_AdamKrz94_*
  • Gość

Napisano 14 styczeń 2019 - 23:45

Już napisałem o dowodzie. Zbadaj się pod jakimś super silnym mikroskopem choćby kawałek skóry.
Niestety czuję że dochodzimy do momentu "a co jeśli nasze życie to tylko sen a wszechświat nie istnieje", lub "a co jeśli jesteśmy komputerowa symulacja na statku ufo".. Prawie jak na forach o teoriach spiskowach..

#402 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 15 styczeń 2019 - 00:03

Raczej filozoficznych. Bo tylko taki dowód istnieje na istnienie, może trudno to przyznać, ale tak jest.
Zagadnienie jest starsze niż ufo i komputery, zagadnienie znane od czasów nauki pisanej, ale jak widzisz innego dowodu brak.
Możesz się podśmiechiwać trochę z tymi symulacjami, ale zauważ że przy aktualnym rozwoju wirtualnej rzeczywistości tworzą się nowe możliwości.

A co ze sprawą hodowli?

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#403 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 15 styczeń 2019 - 00:36

Już napisałem o dowodzie. Zbadaj się pod jakimś super silnym mikroskopem choćby kawałek skóry.
Niestety czuję że dochodzimy do momentu "a co jeśli nasze życie to tylko sen a wszechświat nie istnieje", lub "a co jeśli jesteśmy komputerowa symulacja na statku ufo".. Prawie jak na forach o teoriach spiskowach..

 

 

 

dobry film do obejrzenia i przemyślenia, dla Ciebie.

W kontekscie snu, wszechświata, iluzji, dopuszczania innych światopoglądów jako MOŻLIWOŚCI.



#404 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 15 styczeń 2019 - 01:00

A jak wyjaśniono kiedyś pioruny i sztorm na morzu? Identycznie jak Ty teraz.

A co do cudów, uzdrowień, przeżyć w wypadkach tak jak pisał Grzesiek32, jest to dla mnie najwieksza bezczelność jakiej można się dopuścić.

Rozumiem że biały wierzący Europejczyk myśli że jest lepszy od tych dzikusów co z głodu umierają i na malarie, że bóg marzy tylko żeby pokazać jakiejś emerytce chmury w kształcie jezusa, żeby ktoś przeżył w wypadku, ale ma w dupie miliony dzieci umierajacych z głodu lub na wojnach od wieków. Co za bezczelność. Jeśli faktycznie taki bog by istniał nie nalezaloby go szanować.

Te dziewczyny które zmarły w escape roomie oczywiście były gorsze od Grzesiek32 który doznał "cudu"? Jak by mi ktoś powiedział o tym, że bóg tak chciał to bym mu od razu strzelił w mordę. No taka to już "logika" wierzących. Albo cud albo "Bóg chciał go w niebie".

Zaraz ktoś wyskoczy że nie mam prawa zrozumieć "boskiego" planu. Za to rozumiem ignorancje waskie horyzonty megalomanie i bezczelność niektórych osobników. Ale człowiek to w końcu zwierzę najinteligentniejsze ale nic więcej, może za kolejne 2 tysiace lat chrzescijanstwo i islam będą trsktowane jak dzisiaj zeus czy inny ozyrys i uczone w szkołach o mitach.

 

 

Zrozum że to było pomimo a nie dzięki temu. Napisałem wyraźnie co mysle. Nawet gdyby istniał bóg co jest tak samo sensowne jak istnienie różowych latających pingwinów, to jeśli jest kibolem na scenie politycznej i podniecają go tylko wyniki walk z krzyzakami itd podczas gdy miliony niewinnych ludzi cierpi, to ja bym brzydzil sie stać koło takiego boga.

Serio jesteś tak ograniczony? Dowód na ist ienie boga to sankcje wobec komuny i wygrana Jagiełły? Co to ma do tego? Wstyd.

Nawet nie odpisałeś na to co pisalem wczesniej tylko bezczelnie odwracasz kota ogonem. I ciagle polityka i polityka.przez politykę miliony cywili ginie. Serio wy tu wstydu nie macie.


Islam można tu obrażać a ja patrze z boku i smieje sie z was wszystkich, z waszych wojenek religijnych, i z tego że kazda religia mówi że ma racje a innowiercy pojda do piekla.

 

 

Literówka. Nie nie marze o tym. Brutalny ale piekny w swej bezwzglednosci swiat wygrywa z naiwnymi bajkami o krasnoludkach z happy endem

AdamKrz94, w swoich wypowiedziach często używasz mocnych słów, które w jakiś sposób wartościują pewne rzeczy. Przywołujesz te umierające z głodu dzieci, ludzi zabijanych w obozach i na wojnach, śmierć dziewczyn w escape roomie, sugerując że to źle. Przecież według Twojej koncepcji to tylko zbiory molekuł, które teraz użyźnią glebę. Co jest złego w ich śmierci? Co Ciebie ci ludzie obchodzą? Więc skąd to oburzenie? Komu chcesz dawać w mordę i za co? Oczekujesz jakiejś sprawiedliwości w świecie, który jest tylko wytworem jakichś procesów, wybuchów i ewolucji, a wszystkie zachowania ludzkie to chemia, hormony i przejawy nieco bardziej rozwiniętego układu nerwowego? To przecież tylko brutalny i piękny w swej bezwzględności świat, w którym nic nie jest dobre i nic nie jest złe, po prostu rzeczy się dzieją i tyle. 

A może jednak nie? Może w Twojej podświadomości, gdzieś głęboko, odzywa się to wszczepione przez Boga-Stwórcę poczucie dobra i zła i pragnienie sprawiedliwości? Próbujesz to wyprzeć za wszelką cenę, ale jednak nie jesteś w stanie i mimowolnie zdradzasz się z tym.

Takich przykładów mógłbym podać więcej.


  • piotrkol i Robert74 lubią to

#405 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 16 styczeń 2019 - 01:04



#406 puchaty

puchaty
  • Użytkownik
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 16 styczeń 2019 - 13:49

Można pisać wiele o różnych koncepcjach. Można zasadności tych koncepcji szukać w wierze, można w nauce. Natomiast jest jeden aspekt nas samych, który nie wymaga żadnej koncepcji, żadnego tłumaczenia.
Jedynym niepodważalnym aspektem jest własne poczucie swego istnienia. Jest wiedzenie o tym, że się jest. To wiedzenie jest polem dla wszystkich zjawisk i obiektów pojawiających się w nim samym, czyli jednocześnie dla wszystkich koncepcji.
Umyka to naszej uwadze, w zasadzie nawet nie może stać się jej przedmiotem, ponieważ w niej dzieje się wszystko, jest niejako uwagą samą w sobie.
I chociaż nie różnimy się zupełnie od zwierząt, to jednak jako ludzie mamy szansę to sobie uświadomić. Porzucić iluzję bycia jakąś szczególną jednostką a zyskać świadomość bycia jednym ze wszystkim.
  • Pirx lubi to

#407 Gosc_grzesiek32_*

Gosc_grzesiek32_*
  • Gość

Napisano 16 styczeń 2019 - 16:28

Dziwne cuda dziś się wydarzyły.Jak wiecie Adam Krz94 został zablokowany no więc kontynuacja gadki o religii była u mnie w profilu na stravie,myślę sobie ot tak ,a wezmę wywołam jego idola, Chrisa Frooma.Jak wiadomo na stravie da się wywołać różne osoby ,u siebie w profilu dostają one wtedy komunikat że ktoś je przywołuje do swojego profilu :) co ciekawe Froome od września nie używał w ogóle stravy a tu jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności wrzucił swoją jazde po tym jak go wywołałem .Zbieg okoliczności ?fuks ? Szczęście ? A może opatrzność boska :)

#408 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 17 styczeń 2019 - 00:06

Przyciągasz to czego chcesz.

Jak będziesz uważał że świat jest zły to będziesz widział zło i w twoim życiu takie rzeczy będą się pojawiały. Jak będziesz uznawał że jest dobry to będziesz takich rzeczy doświadczał (głównie) i takie dostrzegał.

To psychologia, nie Bóg. 



#409 Gosc_grzesiek32_*

Gosc_grzesiek32_*
  • Gość

Napisano 17 styczeń 2019 - 08:54

Dziwnie to wyglądało . Nie wołałem go celowo,wiedząc że już tą trasę wrzucił wcześniej ,gdyż wywołuje go 10 a jazdę kończy ok 14( RPA no więc różnica czasu pokrywająca tę różnicę też wykluczona) .Ani nie mogłem wiedzieć że w ogóle jedzie ,ani też nawet przypuszczać że jeśli akurat ja go zawołam to wrzuci jazde,gdyż to chyba oczywiste że takie prawdopodobieństwo równe jest zeru a po resztą stravy nie wrzucał od września .Po prostu ot tak zawołałem go sobie w dyskusji z jego fanem Krzepą nie spodziewając się nawet niczego ,a on, ot tak akurat w tym dniu miał zamiar wrzucić sobie na publiczny profil swoją jazdę :P :D po prostu zastanawiająca jest tylko ta zbieżność okoliczności i czasu

#410 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 17 styczeń 2019 - 09:12

To się nazywa prawo przyciągania.

#411 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 10 luty 2019 - 20:25

Co do poglądów na radykalizm islamu to jesteś w błędzie. Zależność taka sama, jak w przypadku kibiców piłkarskich. To, że jest garstka kiboli, to nie oznacza, że cały stadion ludzi, którzy przyszli oglądać widowisko sportowe to bandyci. Bo tak nie jest. 

Doprawdy?

Sytuacja z Kabulu w Afganistanie. Kobietę, studentkę islamu oskarżono (jak się potem okazało - niesłusznie) o spalenie koranu. Cały późniejszy dramat odbywa się w pobliżu jakiegoś miejsca kultu religijnego ("shrine"), przy udziale zwykłych, znajdujących się tam w pobliżu ludzi (to nie są ekstremistyczni bojownicy ISIS).  To jest prawdziwy islam. Tak to wygląda, gdy islam przejmuje kontrolę nad jakimś krajem. Kto tu stanowił garstkę, a kto większość? Nawet policja nie zdołała uratować tej kobiety przed linczem, a może po prostu oddała władzę tłumowi.

Widać tu wszechobecną w islamie pogardę dla kobiet i nienawiść do świata zachodu ("Amerykanie ją przysłali!"). Łagodny islam nie istnieje.

Ostrzegam, że film jest drastyczny, ale tak to wygląda w rzeczywistości i uznałem, że trzeba to pokazać.



#412 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 01 marzec 2019 - 07:30

Niestety, Profesora Wolniewicza nie ma już wśród nas, ale jego głos będzie brzmiał nadal.

Co oznacza postawienie meczetu na jakimś terenie dla muzułmanina wyjaśnia uciekinierka z Islamskiej Republiki Iranu, Anni Curys (pro-islamski Barack Obama na szczęście już nie stoi na czele USA)

Chcemy tego w Polsce?

 

 



#413 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 marzec 2019 - 22:31

U nas nigdy tego nie będzie.

#414 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 04 marzec 2019 - 09:26

Poprawność polityczna robi gówno z mózgu:

https://nczas.com/20...rii-i-mordowac/



#415 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 05 marzec 2019 - 01:02



#416 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 06 marzec 2019 - 11:53

U nas nigdy tego nie będzie.

Zaczynam poważnie w to wątpić.

 



#417 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 marzec 2019 - 16:55

Naszymi imigrantami są głównie Ukraińcy i jakkolwiek drażni mnie ich akcent i mam alergie na cyrylice to nie mam nic przeciwko żeby tu pracowali. Co do islamôw to te 700tys, 1.8mln jakoś kłóci się z całą aferą o rozdziale uchodzcow po innych krajach bo z tego co pamietam Polska nie przyjęła żadnego. Wiec nie bardzo chce mi sie wierzyc w te filmiki. A na co dzien na ulicach Wawy nie widze wiecej brodaczy czy burek niż gdy byłem na studiach naście lat temu. Nie bój żaby. Ani oni do nas nie chcą ani my ich. Łącząc te dwie rzeczy u nas tego nie będzie. 



#418 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 08 marzec 2019 - 13:08

Poprawność polityczna robi gówno z mózgu:

https://nczas.com/20...rii-i-mordowac/



#419 FOBOS

FOBOS
  • Użytkownik
  • 392 postów
  • SkądReykjavík

Napisano 09 marzec 2019 - 04:13

Pokaz się chłopie ze jesteś nie posłuszny władzy patologii ,a zobaczysz jak cie ścierwo zacznie smyrać po dupie bacikiem.  -_-   



#420 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 16 marzec 2019 - 07:10





Dodaj odpowiedź