Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ehh, Co To Sie Robi Na Tym Świecie...


1447 odpowiedzi w tym temacie

#21 freak78

freak78
  • Użytkownik
  • 55 postów

Napisano 28 kwiecień 2017 - 18:20

Zapytam żony :D

 

Niby mówi, że boi się że mnie rozjadą, a może chodzi o co innego :o

Witam ponownie, otóż może i rozjadą, oj, rozjadą, trzeba uważać...  :) Ale sam jestem ciekawy jakie zdanie maja o tym same kobiety, sam nie mam kogo zapytać, bo chwilowo jestem solo, i choć mam koleżanki, to raczej ich nie pytam, bo jako "kolarz" otrzymałbym być może nieobiektywne odpowiedzi, gdyby pytał ktoś pierwszy lepszy z ulicy kobiet przechodniów, to bardziej obiektywne pewnie byłyby odpowiedzi, ale i tak  z chęcią dowiem się opinii kobiet w tym temacie, jak i też co kobiety sądzą o kolarzach z forum czy też kolarzach jako takich, czy kolarze i kolarstwo to "pedalski" sport czy też nie według nich, dla mnie sport ten jest na wskroś pedalski, wszak w pedały na okrągło się dusi od startu do mety he he... :) :)  Co do prawa szariatu, to jedno, ale też chodzi o równość różnych dewiacji, typu wujek całuje wujka jak przyjdzie, dzieci na to patrzą, są kolorowe książeczki dla dzieci, uczące że mozna mieć dwóch tatusiów i to jest ok, forsuje się też tam pomału "tolerancyjny" model rodziny... Tak jest, wszystko dozowane małymi porcjami, niech liberalne społeczeństwo wszystko łyka...



#22 tessio

tessio
  • Użytkownik
  • 302 postów

Napisano 28 kwiecień 2017 - 18:54

To może tak, moja żona powiedziała, że gdyby przyszedł mi do głowy pomysł, żeby ogolić nogi "to mam się pakować i wypierdalać" ;)

 

PS Chociaż wiem, żeby mnie nie wyrzuciła, bo kiedyś powiedziałem, że koledzy mają fajne rowery to zapytała czy nie jest mi przykro z tego powodu, że mój jest gorszy i czy nie chcę kupić czegoś lepszego. Taka już jest B)



#23 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 28 kwiecień 2017 - 20:59

..............................

"Pedalsko" to wyglądają ci całowani kolesie na podium, stojący wtedy jak kołki i bojący się nawet spojrzeć na te dziewczyny  :)))

..............................

Może tobie też się wszystko kojarzy. 

 

Nie wiem, czy zauważyłeś, ale .... oni w tym momencie pozują do zdjęć, to jest chwila dla fotoreporterów. Dla mnie to jest po prostu dekoracja zwycięzcy, oficjele wręczają nagrody i kwiaty, a hostessy całują ot i cała sprawa. A że takie przedłużone uśmiechy i wstrzymane całusy w telewizyjnej relacji wyglądają sztucznie...... Na zdjęciach wychodzi to lepiej.

 

Gdyby gościu (ten Norweg) po prostu powiedział, że zwycięzcom na podium będzie towarzyszyła młodzież w strojach ludowych, pewnie nikt by nic nie zauważył. Przecież często tak jest na różnych imprezach. Ale stwierdzenie, że "widok młodych kobiet tworzy podtekst seksualny, jest żenujący", świadczy, że gość ma chyba jakiś problem. Co jest złego w tym, że zwycięzcom towarzyszą piękne dziewczyny ? - uważam, że piękno należy podziwiać   :)


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#24 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 28 kwiecień 2017 - 21:44

Może się boją, że wygra Sagan?  pozdr


  • ROZMIAR lubi to

#25 Gosc_solid_crank_*

Gosc_solid_crank_*
  • Gość

Napisano 28 kwiecień 2017 - 21:48

Jakoś zupełnie przeoczyłem, zapewne niedbale oglądałem, przepraszam.  Jak to wygląda w profi-kolarstwie pań? Kto je całuje na podium - przystojni młodzieńcy? A kto powinien? A kto nie powinien? A dlaczego?



#26 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 28 kwiecień 2017 - 22:11

Jakoś zupełnie przeoczyłem, zapewne niedbale oglądałem, przepraszam.  Jak to wygląda w profi-kolarstwie pań? Kto je całuje na podium - przystojni młodzieńcy? A kto powinien? A kto nie powinien? A dlaczego?

Przykro mi ale śledzę kolarstwo tylko na najwyższym poziomie, na inne nie mam czasu. ;)

Ale jak ma być równo to może niech panie ścigają się z panami.


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#27 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 29 kwiecień 2017 - 10:32

Jakoś zupełnie przeoczyłem, zapewne niedbale oglądałem, przepraszam.  Jak to wygląda w profi-kolarstwie pań? Kto je całuje na podium - przystojni młodzieńcy? A kto powinien? A kto nie powinien? A dlaczego?

 

Na niektórych wyścigach są "podium boys". I jest jeszcze większy ból dupy o to, niż u tego Norwega. :D



#28 Gosc_DivisionBell_*

Gosc_DivisionBell_*
  • Gość

Napisano 29 kwiecień 2017 - 11:47

Na niektórych wyścigach są "podium boys". I jest jeszcze większy ból dupy o to, niż u tego Norwega. :D

 

No bo głupio to wygląda. Widziałem to na TdP Pań zeszłorocznym i zawodniczki na podium wyglądały raczej na zakłopotane. Wydaje mi się, że w żeńskich wyścigach ci modele na podium to raczej nie jest codzienność.



#29 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 29 kwiecień 2017 - 12:05

Nawet zawodniczka biorąca testosteron ma inne potrzeby niż mężczyzna. Nie ma co liczyć na to że będą chciały tego co my.

Potrzeby kobiet są inne, ale równie ważne.


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#30 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 29 kwiecień 2017 - 12:05

Świat się zmienia, nie zawsze wedle według naszych oczekiwań. Takie życie. Zauważył już to Brassens, pięknie przetłumaczył Filip Łobodziński, a zagrał Zespół Reprezentacyjny:

 

http://landminer.wrz...y_-_w_rynsztoku



#31 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 29 kwiecień 2017 - 12:12

Świat się zmienia, nie zawsze wedle według naszych oczekiwań. Takie życie. Zauważył już to Brassens, pięknie przetłumaczył Filip Łobodziński, a zagrał Zespół Reprezentacyjny:
 
http://landminer.wrz...y_-_w_rynsztoku


Pod warunkiem że nie jest to przemyślana inżynieria społeczna w której wąstkie grono decyduje o tym co ma robić i myśleć reszta.

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#32 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 29 kwiecień 2017 - 12:41

Skoro się zmienia, to się zmienia. Przykładem niech będzie język - profesory od języka zbierają się raz na jakiś czas i wprowadzają do słownika nowe formy i nowe słowa. Masz na to wpływ, że słowo "Fejs" trafiło do słownika języka polskiego? Nie masz. Możesz się nie zgadzać, ale takie zmiany na ogół są wprowadzane, bo są faktem językowym. Zmiany w obyczajowości są podobne. Tym bardziej, że mówimy o innym kraju, gdzie obowiązują inne obyczaje. Widocznie takie są tam normy obyczajowe. Nie nam to roztrząsać. Nie musimy akceptować, ale też nie musimy potępiać. Nie mamy żadnych praw, żeby oceniać inną kulturę lub nawet społeczeństwo. Pisał o tym Kapuściński w wykładach "Ten inny". Pisał o tym też Huntington w "Zderzeniu cywilizacji", a krytykowała np. Oriana Fallaci we "Wściekłości i dumie" przyznając rację raczej Fukuyamie. trudne sprawy i chyba nie nasze kolarskie forum. 

 

Całus na podium, w moim przekonaniu, jest zupełnie niewinny. Ja, jako tradycjonalista, lubię ten zwyczaj. Jak go zabraknie na wyścigu w Norwegii, to trudno. 

Na ogół, to społeczeństwo decyduje o tym, co wąskie grono zarządzających robi. To się nazywa reprezentacją społeczną i jest wypadkową nastrojów w danym społeczeństwie. Decydują o tym wybory w demokratycznych państwach. 

 

pozdr

 


  • Siara_iwj i Holden Caulfield lubią to

#33 Gosc_DivisionBell_*

Gosc_DivisionBell_*
  • Gość

Napisano 29 kwiecień 2017 - 12:46

Skoro się zmienia, to się zmienia. Przykładem niech będzie język - profesory od języka zbierają się raz na jakiś czas i wprowadzają do słownika nowe formy i nowe słowa. Masz na to wpływ, że słowo "Fejs" trafiło do słownika języka polskiego? Nie masz. Możesz się nie zgadzać, ale takie zmiany na ogół są wprowadzane, bo są faktem językowym. Zmiany w obyczajowości są podobne. Tym bardziej, że mówimy o innym kraju, gdzie obowiązują inne obyczaje. Widocznie takie są tam normy obyczajowe. Nie nam to roztrząsać. Nie musimy akceptować, ale też nie musimy potępiać. Nie mamy żadnych praw, żeby oceniać inną kulturę lub nawet społeczeństwo. Pisał o tym Kapuściński w wykładach "Ten inny". Pisał o tym też Huntington w "Zderzeniu cywilizacji", a krytykowała np. Oriana Fallaci we "Wściekłości i dumie" przyznając rację raczej Fukuyamie. trudne sprawy i chyba nie nasze kolarskie forum. 

 

 

Brawo! Mam podobne zdanie na ten temat.



#34 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 29 kwiecień 2017 - 14:19

Tyle, że część zmian nie dzieje się w sposób "naturalny" lecz odbywa się "odgórnie", jest narzucana i jest wbrew naturze (a ta wystawia rachunki).

Np. uporczywe promowanie różnego rodzaju dewiacji, robienie ludziom wody z mózgu, że coś takiego jest normalne oraz penalizacja

zdrowych zachowań przeciwstawiających się temu.


  • budka lubi to

#35 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 29 kwiecień 2017 - 14:40

Skoro się zmienia, to się zmienia. Przykładem niech będzie język - profesory od języka zbierają się raz na jakiś czas i wprowadzają do słownika nowe formy i nowe słowa. Masz na to wpływ, że słowo "Fejs" trafiło do słownika języka polskiego? Nie masz. Możesz się nie zgadzać, ale takie zmiany na ogół są wprowadzane, bo są faktem językowym. Zmiany w obyczajowości są podobne. Tym bardziej, że mówimy o innym kraju, gdzie obowiązują inne obyczaje. Widocznie takie są tam normy obyczajowe.


Ja się tutaj na to nie napinam tylko dzielę się tym, co o tym sądzę.
Nie krytykuję kultury kraju tylko wypowiedź pojedynczego działacza, który podszedł do sprawy emocjonalnie i podchodzi właśnie do sprawy według własnego osądu.

Idąc tokiem rozumowania który przedstawiasz powyżej, to jeżeli ktoś naukowo uzasadni, że eutanazja po przejściu na emeryturę jest pożyteczna społecznie a być może niezbędna, to nie wypada mi tego krytykować.
Sory ale nie ma złotej zasady kiedy co należy krytykować a kiedy nie.
Dla mnie ważniejsza jest wolność słowa.

To jest impreza wielonarodowa organizowana pewnie pod szyldem UCI więc nie jest wyłącznie sprawa kulturowa danego kraju.
Jeżeli Mistrzostwa Świata trafią kiedyś do krajów arabskich, to kobiety mają w burkach występować?
To dopiero może być poniżające dla kobiet.
Jeżeli się kogoś gości (tak Mistrzostwa Świata się gości), to wypada trzymać się tradycji.
Miał bym w nosie jechać w gości do kogoś kto mi już na progu krzyczy że koleżanka będzie spała osobno bo nie macie ślubu.
Nic mi do spraw wewnętrznych Państwa i nic mnie one nie obchodzą.

Co do przywoływania autorytetów to one też nie są nieomylne i tak jak świat też się zmieniają.

Tradycja natomiast jest tradycją właśnie dlatego że jest niezmienna.

W tym przypadku jedna tradycja wyprze drugą. Będą stroje ludowe zamiast ładnych kobiet.
 

Na ogół, to społeczeństwo decyduje o tym, co wąskie grono zarządzających robi. To się nazywa reprezentacją społeczną i jest wypadkową nastrojów w danym społeczeństwie. Decydują o tym wybory w demokratycznych państwach.


Właśnie w tym przypadku nikt nie pytał samych zainteresowanych czyli kolarzy.

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#36 Stasko

Stasko
  • Użytkownik
  • 497 postów

Napisano 29 kwiecień 2017 - 15:05

Nie pytał, bo kolarze nie są podmiotem tylko częścią tego biznesu...

#37 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 29 kwiecień 2017 - 16:21

Shmoo - masz rację - kolarze, jako członkowie tej społeczności powinni być zapytani. I Stasko też ma rację: oni są tylko aktorami. 

Shmoo - masz wiele racji. Z eutanazją przesadziłeś z hipotetyczną analogią. Nie mnie dotyczy i pewnie niewielu z nas. 

 

Najgorsze to, że zgadzam się z Tobą, że to zarządzenie to bzdura, ale każdy z nas inaczej to uzasadnia. Luz, bracie. Do zobaczenia gdzieś na drodze. 

adam



#38 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 29 kwiecień 2017 - 18:59

A mnie dużo bardziej drażni ten piłkarski zwyczaj: https://d-pt.ppstati....jpg?1403051480

Kuba, uważaj z tymi rękami, bo będziesz miał zarzuty!



#39 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 kwiecień 2017 - 22:09

Na domiar złego tym dzieciakom nie płacą!!! :D


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#40 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 30 kwiecień 2017 - 00:15

 Tym bardziej, że mówimy o innym kraju, gdzie obowiązują inne obyczaje. Widocznie takie są tam normy obyczajowe. Nie nam to roztrząsać. Nie musimy akceptować, ale też nie musimy potępiać. Nie mamy żadnych praw, żeby oceniać inną kulturę lub nawet społeczeństwo.

Tyle tylko że mówimy tu w kontekście Mistrzostw Świata, a nie jakiejś ich lokalnej imprezy. Dlatego jak by ktoś mi podesłał linka do największego norweskiego forum, to bym tam wyraził swoją opinię :)


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 




Dodaj odpowiedź