Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Trenażer] Budżet Rozsądny


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dampaz

Dampaz
  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 04 maj 2017 - 21:02

Witam,

Jako że teraz sezon przecen chciałbym kupić drugi trenażer. Obecnie posiadam Btwin Inride 300 i pod względem funkcji spełnia moje wszystkie oczekiwania. Jedynie do czego mogę się przyczepić to mimo wszystko mały opór i małe stopniowanie oporu.

 

Zastanawiałem się bo mogę wydać nawet 1000zł na trenażer, ale w tej cenie i tak nie znajdę żadnego interaktywnego.

Jeśli chodzi o parametry jazdy to dzięki mojemu garminowi i czujnikowi na koło mogę określać prędkość, tętno, dystans, czas.

A tyle to i tak będę miał z tych za 1000-1200zł, więc po co przepłacać? Żeby wydać 2tyś na bushido to już mnie niestety nie stać.

 

Interesuje mnie nowy sprzęt. Nie chce kupować używek.

 

I teraz moja propozycja bo znalazłem mało opinii:

 

TRENAŻER SUPERCRONO E-FORCE 1090 W ELITE

 

Wziąłbym tego, opór 2 razy większy niż w btwin'ie, rolka z elastożelu, no i ta technologia.

Co o nim sądzicie?

Jest stabilny?

Zależy mi na dużym oporze, aby porobić interwały, dobrym stopniowaniu no i stabilności.

 

Jeżeli ktoś ma inną propozycję, to poproszę smile.png

 

Pozdrawiam,

Damian.



#2 Dampaz

Dampaz
  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 05 maj 2017 - 07:06

Jako że nie mogę już edytować.. a może ten
https://m.centrumrow...tml?_pli=e0a49f

Tacx booster T250

Wiekszy opór, lepsze stopniowanie ale rolka zwykła. Bedzie ok?

#3 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 355 postów

Napisano 05 maj 2017 - 07:59

Miałem tego Elite.

Sprzęt nawet fajny, rolka faktycznie robiła go trochę cichszym.

Mocnego interwału na stojąco na nim nie zrobisz, będzie uślizg koła.

Opór jest mocny w świat... ciężko będziesz miał go wykorzystać... przy większym oporze mnie raziła nienaturalność jazdy.

Ja też dość ciężkie interwały robiłem skacząc manetką oporu między 1 a 3, do tego zmiana przełożeń i to wystarczało.

 

Pozdrawiam



#4 Dampaz

Dampaz
  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 05 maj 2017 - 08:25

No właśnie czytałem, że na stojąco będzie uślizg koła, a tego bardzo nie chce bo lubię interwały na stojąco.

 

A tacx booster t2500? Co o nim sądzicie?



#5 pajak

pajak
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądGdynia

Napisano 10 maj 2017 - 18:52

Zdecyduj się.. Albo szalone interwały na stojąco (gdzie jest potrzebny porządny opór), albo zabawa na Zwiftach czy innych RLV (gdzie potrzebne jest sterowanie obciążeniem).

(Chociaż prawdę powiedziawszy.. i tak w obu przypadkach kwota którą dysponujesz, jest zdecydowanie za niska na nowy trenażer).

 

Ramy Crono/Supercrono odradzam do interwałów. Są zbyt "elastyczne", na stojąco jest jeden wielki poślizg. Raczej klasyczna rama z regulacją docisku.

Osobiście radziłbym Ci poszukać używki.. Tacx Fortius lub i-Magic. Teraz jest dobry czas dla kupujących.



#6 Dampaz

Dampaz
  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 16 maj 2017 - 06:59

Więc tak. Zakupiłem tacx booster. Wczoraj pierwsza jazda. W porównaniu do btwin inride 300 cichy a opór starczył by na takich dwóch jak ja :-) dobry zakup!



Dodaj odpowiedź