Skocz do zawartości


Zdjęcie

Proszę O Poradę Podczas Wyboru.

rower szosowy pierwszy do 2300zł

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 CatsuDam

CatsuDam
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 12 maj 2017 - 12:12

Dzień dobry.

Szukam pierwszego roweru szosowego, lecz niestety mam ograniczony budżet (max to 2300zł). 
Przeglądając internet i nie tylko, znalazłem dwa ciekawe, według mnie, rowery.

Pierwszym jest Kross Vento 1.0 za 2200zł, nowy ze sklepu:

https://www.kross.pl.../road/vento-1-0

oraz drugi Bergamont dolce camp 16, 2000zł, używany, ale po gruntownym serwisie:
 

https://sprzedajemy....2e3e-nr46135437

 

Czy mógłbym się dowiedzieć, w który warto byłoby zainwestować ? A może zna ktoś ciekawy rower, w który warto byłoby zainwestować ?
Mam 181cm wzrostu, ważę 80kg.

Z góry dziękuję za pomoc !



#2 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 12 maj 2017 - 12:51

Zainwestować w rower? W żaden. 

 

Inwestycja - znaczenia:
rzeczownik, rodzaj żeński

(1.1) ekon. nakład gospodarczy na tworzenie lub zwiększanie majątku trwałego; zob. też inwestycja w Wikipedii
(1.2) ekon. wydatek przedsiębiorstwa na dobra, które mogą być użyte do produkcji innych dóbr i wykonywania usług
(1.3) przen. wyrzeczenie się obecnych, pewnych korzyści na rzecz niepewnych osiągnięć w przyszłości

 

W przypadku kupna któregokolwiek z tych dwóch rowerów (a pewno i ogromnej większości innych) z dużą pewnością można stwierdzić, że inwestycja przyniesie stratę. W przypadku Krossa sklep zainwestował środki pieniężne (ewentualnie kredyt kupiecki) na zakup roweru do odsprzedaży, po sprzedaniu w cenie detalicznej inwestycja przyniesie wymierny zysk określony marżą będącą różnicą pomiędzy ceną zakupu z hurtowni lub od producenta, a detaliczną ceną sprzedaży, w przypadku  Bergamonta o inwestycji może mówić sprzedający pod warunkiem, że kupił ten rower np. taniej, wyremontował go i sprzedaje z nadzieją na zysk. Pewno tak nie jest. Ciekawe jaki obrót chcesz zrobić potencjalnym zakupem i na jaki zysk liczysz? A może po prostu chcesz kupić rower i go używać? :P ;)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3 CatsuDam

CatsuDam
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 12 maj 2017 - 13:21

W temacie wyraźnie jest napisane, że proszę o poradę podczas wyboru. Widzę, że bardzo się Panu podobało odpowiadanie w mało konkretny sposób, nie zważając na możliwość użycia przenośni w zdaniu;P
 

Sprecyzuję. Chciałbym kupić rower. Zastanawiam się jaki. Mam, jak na razie, dwa rowery, które rozpatruję, natomiast nie znam się na tyle by stwierdzić, który będzie dłużej mi służył. 
 



#4 Pywned

Pywned
  • Użytkownik
  • 117 postów

Napisano 12 maj 2017 - 13:51

Triban 520 Stówa ponad budżetem, ale masz za to nową sore (chyba oprócz hamulców) , widelec karbonowy 

 

Wadą tribana zapewne napiszą Ci ludzie z tego forum, że są trzy blaty z przodu. 

Co do tej używki, nie warto, widać że to stary rower, stary napęd. Za 2700 w zeszłym roku to ja sprzedałem scotta speedstera 2015  na najnowszej 105 i tego też możesz szukać wśród ofert. Widać, że to ogłoszenie od jakiegoś janusza biznesu.

 

 Nie wiem dlaczego link nie działa, tak więc daje nazwe modelu.



#5 CatsuDam

CatsuDam
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 12 maj 2017 - 15:24

Obecnie proponują za ten Bergamont 2000. Co też do końca mnie nie przekonuje.,,

A ten kross nie jest wart uwagi ? Ten link z decathlona się niestety nie otwiera;/



#6 Pywned

Pywned
  • Użytkownik
  • 117 postów

Napisano 12 maj 2017 - 16:29

Obecnie proponują za ten Bergamont 2000. Co też do końca mnie nie przekonuje.,,

A ten kross nie jest wart uwagi ? Ten link z decathlona się niestety nie otwiera;/

Dla mnie ten bergamont to jest wart może z 1k,nie więcej.

Kross ładny, ale osprzęt słabiutki. Sore w krosie masz za 3,2k. W tribanie za 2300zł. Nie widzę celu brania krossa chyba, że wizualnie Ci jakos triban nie wchodzi.



#7 CatsuDam

CatsuDam
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 20 maj 2017 - 17:33

Dziękuję za pomoc;) Temat jest do zamknięcia.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rower szosowy, pierwszy, do 2300zł