Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ile Warto Zapłacić? Trek Madone 2.1 - Używany


12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Hunter

Hunter
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 14 maj 2017 - 18:01

Witam serdecznie,

 

Temat dotyczy dokładnie aukcji na allegro, która bardzo mnie zainteresowała:

 

http://allegro.pl/ro...6810369745.html

 

Chciałem zapytać Was o opinię czy rower jest warty swojej ceny i ewentualnie ile jeszcze mógłbym próbować wytargować ze sprzedającym?

 

Do tej pory jeździłem szosą na ramie Rings (podejrzewam, że to taki szosowy No-Name) i pełnym osprzędzie Ultegry 6500. Rower służył mi głównie do długich szosowych wycieczek ale przyszła pora na jakieś zmiany i zamierzam kupić coś na czym będzie można poszaleć i robić jakieś ciekawe wyniki.

 

Z góry dziękuję za każdą wartościową opinię, zależy mi na czasie bo rower mi się bardzo podoba :)



#2 nico123

nico123
  • Użytkownik
  • 40 postów

Napisano 14 maj 2017 - 18:39

Koła bardzo fajne ale nie wiadomo w jakim są stanie, rower chyba prawie nowy i to trek, cena w miarę ok. Ale ja bym się targował. Rower dobry jeżeli rzeczywiście jest w jednym kawałku przez internet tego stwierdzić się nie da.



#3 Pywned

Pywned
  • Użytkownik
  • 117 postów

Napisano 14 maj 2017 - 21:44

3x 10 nie kupuj, szukaj 2x11 na nowej 105. Nie będzie później problemów z ew. upgrate-em albo sprzedażą.



#4 Hunter

Hunter
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 15 maj 2017 - 11:11

Nie znalazłem niestety informacji w internecie na temat tego jaka grupa 105 jest przy tym TREKu. Czy nowa 105 nie będzie znacznie droższa od tej, którą posiada?



#5 Pywned

Pywned
  • Użytkownik
  • 117 postów

Napisano 15 maj 2017 - 15:57

Używana droższa nie będzie ew stówa dwie, to jest stara grupa obecna 5800 ma 11 przełożeń, poprzednia miała 10, tak więc w tym treku masz juz jakis zabytek. Sam ostatnio sprzedałem szosę na nowej 105 w podobnych pieniądzach tak więc musisz szukać.

 

Ogólnie za te pieniądze możesz szukać promocji na nowy rower na sorze, który działaniem i stanem będzie pewniakiem.



#6 nico123

nico123
  • Użytkownik
  • 40 postów

Napisano 15 maj 2017 - 19:20

Naped 10 rzędowy to zabytek więc niech kupi 9 rzędową sore ze sterczocymi kablami. Rzeczywista wartość roweru zależy od wielu czynników a nie tylko od osprzetu. Ale przez internet tego nie ocenicz. Rower wygląd na praktycznie nowy, ciekawe też w jakim są stanie koła które nowe kosztują 1500, pewnie są już zużyte. A że sprzedałeś jakąś szose za tyle to o niczym nie świadczy pewnie był to jakiś kellys a tu jest jednak lepsza marka co również wpływa na cenne.
Odnośnie trzy rządowych korb to u niektórych amatorów się mogą sprawdzić, np.mmieszkających w górach, więc najpierw bym się rozpoznał a później wydawał osąd.

#7 Hunter

Hunter
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 16 maj 2017 - 07:27

Bardzo jestem wdzięczny za opinie, trochę poczytałem w internecie i osprzęt tego roweru o ile się nie mylę do Shimano 105 5700 czyli chyba nie znowu taki zabytek. Niemniej jednak chętnie poczytam więcej postów. Na razie aukcja zniknęła z allegro bez ofert kupna więc poczekam na ponowne wystawienie a w międzyczasie poczytam coś więcej bo w temacie sprzętu jestem dość zielony :D



#8 Silver Surfer

Silver Surfer
  • Użytkownik
  • 79 postów
  • Skądz łódki

Napisano 16 maj 2017 - 08:24

Grupa 105 5700 zabytkiem... Ja chętnie bym taki "zabytek" przygarnął w ramach czynu społecznego.
Ad rem - zwróć uwagę, że ta 105 i Ultegra 6700 to pierwsze grupy Shimano z wewnętrznym prowadzeniem linek i sprawiały problemy (choroby wieku dziecięcego).

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka


Got An Oldie But She's A Goldie

Why You ask me?

'cause Steel Is Real  B)


#9 Pywned

Pywned
  • Użytkownik
  • 117 postów

Napisano 16 maj 2017 - 09:39

Naped 10 rzędowy to zabytek więc niech kupi 9 rzędową sore ze sterczocymi kablami. Rzeczywista wartość roweru zależy od wielu czynników a nie tylko od osprzetu. Ale przez internet tego nie ocenicz. Rower wygląd na praktycznie nowy, ciekawe też w jakim są stanie koła które nowe kosztują 1500, pewnie są już zużyte. A że sprzedałeś jakąś szose za tyle to o niczym nie świadczy pewnie był to jakiś kellys a tu jest jednak lepsza marka co również wpływa na cenne.
Odnośnie trzy rządowych korb to u niektórych amatorów się mogą sprawdzić, np.mmieszkających w górach, więc najpierw bym się rozpoznał a później wydawał osąd.

Tylko że ten trek nie ma 5700 tylko jeszcze starszą 105. Czytaj opis roweru, to po pierwsze. 5700 było 2x10 lub 3x10 to jest 3x9. Ludzie czytajcie opisy.

Po drugie nowa sora nie ma sterczących kabli. Jeżeli myśliszm, że kilkuletnia stopiątka, będzie działać lepiej niż nowy napęd, to nie masz racji.

Po trzecie co sprzedałem to sobie nie gdybaj jak nie wiesz.

Po czwarte trzy rzędy w góry dla amatorów mogą być, na płaskie - po co?.

Odnośnie tego roweru za te pieniądze wole coś nowego, na gwarancji niż kilku letni rower w którym płace za naklejkę treka na ramie.

 

Nie pozdrawiam.



#10 nico123

nico123
  • Użytkownik
  • 40 postów

Napisano 16 maj 2017 - 10:18

Przecież to jest 5700 mi to nie wygląda na co najmniej 10 letnią 5500. Bo 5600 też miała 10 rzędów.
Przecież to nie sram tylko shimano więc nigdy to nie będzie działać do końca dobrze.
Przecież widać że rower może być praktycznie nowy . Osobiście to sprawdzić i nie gdybać w jakim jest stanie.

#11 Pywned

Pywned
  • Użytkownik
  • 117 postów

Napisano 16 maj 2017 - 10:24

W takim razie zwracam honor. Mój błąd.



#12 Hunter

Hunter
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 23 maj 2017 - 21:54

Niestety nie został wystawiony ponownie a sprzedany poza allegro. Podejrzewam, że podkupił mi go ktoś z forum. Nauczka za to, że się człowiek zastanawia zamiast kupować. Podejrzewam, że szybko takiej okazji nie znajdę więc uważam, że temat do zamknięcia. Dziękuję wszystkim za opinie.



#13 clavdivs

clavdivs
  • Użytkownik
  • 392 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 24 maj 2017 - 09:30

Bez dramatyzmu. Z okazjami jest tak, że były i będą następne. 

 

Do zabawy w rowerkowanie niepotrzba koniecznie Treka. 

 

Mimo że cena była dobra, to "okazją życia" tego bym nie nazwał. Allegro przeglądają nie tylko forumowicze.





Dodaj odpowiedź