Skocz do zawartości


Pedały Shimano 105 - Zużycie?


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 16 maj 2017 - 20:41

Cześć koledzy.

Od jakiegoś czasu miałem problem z lewą stopą i lewym kolanem podczas jazdy.

Dziś zauważyłem że wynika to z tego, że lewa stopa podczas jazdy znajduje się bliżej niż prawa. Szybko więc obejrzałem ustawienie bloków ale tam wszystko dobrze i pełna symetria. Bloki nowe założone przedwczoraj.
Zacząłem więc kombinować i okazało się, że lewy but kiedy jest wpięty i skierowany poprawnie w kierunku jazdy bez wychylania stopy potrafię przesunąć w lewo/do zewnętrznej. Czyli wykonuję ruch boczny dosyć spory zachowując idealną równoległość buta. Nie ma więc tutaj mowy o luzie roboczym pięty jaki zapewniają żólte bloki.

Czy mógłby ktoś z kolegów sprawdzić czy też tak ma czy po prostu pedały mam do wymiany (mają ok 25kkm).

Byłbym też wdzięczny gdyby ktoś podzielił się w miarę ostrym zdjęciem dolnej części pedała.

#2 Kresowiak

Kresowiak
  • Użytkownik
  • 532 postów
  • SkądKraków

Napisano 17 maj 2017 - 12:30

A może ta taka blaszka na środku pedała się przetarła? Ją się da wymienić, ma miejsca na śrubki.



#3 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 postów

Napisano 17 maj 2017 - 17:55

A bloki w jakim są stanie? Tak to wygląda u mnie http://imgur.com/a/0SaOv



#4 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 17 maj 2017 - 20:25

Kupiłem dziś pedały 5800 - problem nie występuje. Jutro będę sprawdzał to dam znać co i jak.

 

@trace_error - pisałem w oryginalnym poście, że bloki mają dwa dni :)



#5 TMadone

TMadone
  • Użytkownik
  • 73 postów

Napisano 18 maj 2017 - 08:39

Po 25k km w tych pedałkach może być już lekki luz, który to umożliwia



#6 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 postów

Napisano 18 maj 2017 - 23:22

W którym miejscu powstaje ten luz by przesuwać but równolegle na zewnątrz? Tył trzyma sprężyna i poziom zużycia bloku, przód otwór na wymiar zaczepu bloku. Musiałaby się cała platforma przesunąć razem z butem, a to się trzyma na osi na wciskanym łożysku. 





Dodaj odpowiedź