Skocz do zawartości


Zdjęcie

Okulary Grupy Sky W Giro '17


52 odpowiedzi w tym temacie

#1 montell81

montell81
  • Użytkownik
  • 345 postów

Napisano 17 maj 2017 - 10:07

Witam,
szukam okularów grupy SKY z tegorocznego Giro (białe oprawki, niebieskie lustrzane szkła).
Czy ktoś wie co to za okulary i gdzie można takie nabyć?
Może trafił ktoś na podobne na Aliexpress?

Z góry dziękuję

#2 montell81

montell81
  • Użytkownik
  • 345 postów

Napisano 17 maj 2017 - 10:16

Chodzi mi o okulary, które ma na tym zdjęciu: https://www.google.p...T0l_CpdBnbI7sM:

#3 spero

spero
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 17 maj 2017 - 10:21

Pewnie chodzi o Oakley Racing Jacket. Wystarczy wpisać nazwę w google i na pewno znajdziesz kilka sklepów internetowych gdzie dostępne są te okularki. 



#4 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1081 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 17 maj 2017 - 10:25

Na zdjęciu jest Quintana z Moviestar, ich partnerem jest Adidas, na zdjęciu zapewne jest to
https://www.adidassp...INYVARIO-BLUE-L

 

lub 

 

https://www.adidassp...ITE-MATTGREEN-L


Trzepak 

"MAMIL"


#5 montell81

montell81
  • Użytkownik
  • 345 postów

Napisano 17 maj 2017 - 11:08

Moja pomyłka. Chodziło oczywiście o Movistar i te okulary Adidas wydają się być tymi, które szukam.
Dzięki

#6 montell81

montell81
  • Użytkownik
  • 345 postów

Napisano 17 maj 2017 - 11:15

Przyjrzałem się dokładnie i chodziło mi o Adidas Zonyx
https://www.google.p...fqIyfL3zy3w7UM:

Dziękuję, że mnie naprowadziliście.

#7 Gosc_DivisionBell_*

Gosc_DivisionBell_*
  • Gość

Napisano 17 maj 2017 - 21:55

Hehe, jak to moda zatacza kręgi :) Tego typu okulary były modne w peletonie jeszcze w latach 90-tych. Wiadomo, że technologicznie na pewno poszło wszystko do przodu ale chodzi mi o kształt.



#8 montell81

montell81
  • Użytkownik
  • 345 postów

Napisano 19 maj 2017 - 15:19

Technologia technologią, ale cena kosmos :)
Poszukam czegoś podobnego na Ali ;)
A może ktoś z Was już sie na coś podobnego natknął?

#9 CoDrvr

CoDrvr
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • SkądWrocław

Napisano 20 maj 2017 - 23:03

Technologia technologią, ale cena kosmos :)
Poszukam czegoś podobnego na Ali ;)
A może ktoś z Was już sie na coś podobnego natknął?

 

Na okulary z Ali natknąłem się dwa razy: pierwszy i ostatni. Niechże będzie to przestrogą.



#10 montell81

montell81
  • Użytkownik
  • 345 postów

Napisano 21 maj 2017 - 10:53

Coś więcej mógłbyś napisac?

#11 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 21 maj 2017 - 14:54

Porównywałem swoje Radary EV z podróbami z Ali i szczerze mówiąc ciężko jest dostrzec różnice. Podejrzewam, że główną różnicą jest jakość szkieł. W każdym razie znam kilku użytkowników podrób z Ali i są z nich bardzo zadowoleni. A cenowo o czym tu mówić - komplet z 5 par szkieł za 13$ jakościowo niewiele ustępujący oryginałom?



#12 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1081 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 21 maj 2017 - 15:29

O ile zastosowane "szkła" filtrują UV to za bardzo nie ma się czym martwić. Poliwęglanowe natywnie to robią, a obecnie stanowią chyba największą grupę "szkieł" w zastosowaniach sportowych. Zresztą w lepszych sklepach optycznych można poprosić o test swojej pary by mieć pewność. Zrobią to z uprzejmości i za darmo. Zwłaszcza jak ktoś wyrazi obawę o skuteczną ochronę oczu.

Reszta to już bardziej detale. No i samopoczucie używania oryginałów/podróbek lub drogi/tanich. To już kwestie indywidualne.


Trzepak 

"MAMIL"


#13 er_te

er_te
  • Użytkownik
  • 710 postów

Napisano 22 maj 2017 - 09:56

Porównywałem swoje Radary EV z podróbami z Ali i szczerze mówiąc ciężko jest dostrzec różnice. Podejrzewam, że główną różnicą jest jakość szkieł. W każdym razie znam kilku użytkowników podrób z Ali i są z nich bardzo zadowoleni. A cenowo o czym tu mówić - komplet z 5 par szkieł za 13$ jakościowo niewiele ustępujący oryginałom?

 

Tylko po co udawać, że ma się produkt, na który nie można sobie pozwolić? Jest tyle OEMów i tańszych marek.


  • marcin_g2 lubi to

#14 montell81

montell81
  • Użytkownik
  • 345 postów

Napisano 22 maj 2017 - 10:59

Kekacz dziękuję za cenne wskazówki.

#15 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 22 maj 2017 - 11:39

Tylko po co udawać, że ma się produkt, na który nie można sobie pozwolić? Jest tyle OEMów i tańszych marek.

 

Ludzie z którymi na ten temat rozmawiałem nie udają, tylko otwarcie mówią, że to podróby. Ciężko mi wyjaśnić powody. Może ktoś używający takich okularów się wypowie?
 



#16 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 maj 2017 - 12:55

Tylko po co udawać, że ma się produkt, na który nie można sobie pozwolić? Jest tyle OEMów i tańszych marek.

Skąd Ci się wzięło to udawanie? Może po prostu komuś się podoba wygląd danego modelu?

Również nie rozumiem co ma oznaczać "niemożność pozwolenia sobie na produkt". Skoro Kitajec sprzedaje produkt w takiej samej jakości 10-20x taniej i kogoś na niego stać to raczej może sobie na niego pozwolić ;) Jedną z podstawowych cech działania rynku jest to, że to konsument decyduje o tym co mu się opłaca i co kupi, jeżeli wydaje swoje pieniądze na swoje potrzeby. Jeżeli uznaje że lepszą decyzją jest wydanie na dany produkt 50zł zamiast 800zł to to robi. Jeżeli uzna za lepsze w danym wypadku wydanie 800zł - tak też uczyni. I nie ma tu znaczenia czy jego budżet przy tym zakupie będzie wynosił 100zł, 5000zł czy nawet 100k zł - teoria podejmowania decyzji działa tak samo.


  • puchaty lubi to

"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#17 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 22 maj 2017 - 13:05

Kupiłem raz okulary na Ali - podróbki oksów. Teraz raczej wolę co jakiś czas kupić Accenty. Te chińskie "oksy" były tragiczne (nie ostre widzenie, w cieniach zero widoczności, szybko rysujące się, etc). Może źle trafiłem, ale to był produkt okularopodobny. 

Jest tyle firm, że dobierzesz coś pod siebie. Z tanich masz Accenta, Decathlon, Brenda i wiele innych, których producenci gwarantują pewną jakość. I cena koło 100-150 zeta, więc pewnie można raz na sezon wymienić. 

 



#18 er_te

er_te
  • Użytkownik
  • 710 postów

Napisano 22 maj 2017 - 14:56

Skąd Ci się wzięło to udawanie? Może po prostu komuś się podoba wygląd danego modelu?

Również nie rozumiem co ma oznaczać "niemożność pozwolenia sobie na produkt". Skoro Kitajec sprzedaje produkt w takiej samej jakości 10-20x taniej i kogoś na niego stać to raczej może sobie na niego pozwolić ;) Jedną z podstawowych cech działania rynku jest to, że to konsument decyduje o tym co mu się opłaca i co kupi, jeżeli wydaje swoje pieniądze na swoje potrzeby. Jeżeli uznaje że lepszą decyzją jest wydanie na dany produkt 50zł zamiast 800zł to to robi. Jeżeli uzna za lepsze w danym wypadku wydanie 800zł - tak też uczyni. I nie ma tu znaczenia czy jego budżet przy tym zakupie będzie wynosił 100zł, 5000zł czy nawet 100k zł - teoria podejmowania decyzji działa tak samo.

Kupując podróbki:
1) nie masz godności
2) nie masz honoru
3) okradasz i nie szanujesz producenta oryginału, jego pracy, którą włożył w stworzenie produktu

4) wspierasz proceder nielegalnego wprowadzania podrabianego towaru do sprzedaży

5) udajesz, że stać cię na produkt wart wielokrotnie więcej.

 

Jeżeli tego nie rozumiesz, to nie ma sensu dalsza rozmowa. Jeżeli nie widzisz różnicy i twierdzisz, że podróba jest 1:1 z oryginałem, to, pora na porządne, oryginalne, okulary.


  • andrzejmakal i marcin_g2 lubią to

#19 montell81

montell81
  • Użytkownik
  • 345 postów

Napisano 22 maj 2017 - 15:19

Panowie, założyłem temat by dowiedzieć się jak nazywa się model okularów, które mi się podobają i ewentualnie znaleźć podobne (nie podróby) i tańsze.
Jeżeli ktoś się na podobne natknął to prosiłbym o podanie linku.
Darujcie sobie Panowie moralizowanie, itp. offtop.

#20 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 maj 2017 - 18:36

Kupując podróbki:
1) nie masz godności
2) nie masz honoru
3) okradasz i nie szanujesz producenta oryginału, jego pracy, którą włożył w stworzenie produktu

4) wspierasz proceder nielegalnego wprowadzania podrabianego towaru do sprzedaży

5) udajesz, że stać cię na produkt wart wielokrotnie więcej.

 

Jeżeli tego nie rozumiesz, to nie ma sensu dalsza rozmowa. Jeżeli nie widzisz różnicy i twierdzisz, że podróba jest 1:1 z oryginałem, to, pora na porządne, oryginalne, okulary.

 

O godności i honorze będzie mi mówił ktoś, kto zapewne nawet nie wie czym z definicji jest podróba :P Najpierw sobie to sprawdź, a potem dyskutuj.

Tak się składa, że jednym z elementów godności jest szacunek do własnych pieniędzy (skoro są nasze) - a więc i tego jak je wydajemy. Czyli zwracamy uwagę na to czy towar jest wart danej kwoty.

Co do "udawania", przeczytaj jeszcze raz post wyżej, bo widzę że z czytaniem też masz problemy ;)

Widzę, że boli pupka, że ktoś inny może mieć coś takiego jak Ty, mimo że nie musiał spożytkować na to takiej samej kwoty ;)

 

Aha, rozjaśnij mi jeszcze proszę w jaki sposób konsument okrada producenta. To KONSUMENT decyduje o tym, który produkt opłaca mu się kupić i na który wyda swoje pieniądze. Podejmuje taką decyzję jaka wydaje mu się najbardziej opłacalna i zaznaczam tu, że nie chodzi wyłącznie o aspekt ekonomiczny (stosunek cena/użytkowość), ale też własne upodobania, sentyment czy aspekt nazwijmy to "charytatywny" - czego przykładem jest właśnie kreowana przez Ciebie postawa.

Okradać producenta to może co najwyżej inny producent. Jeżeli widzisz takie przestępstwo to idź do prokuratury i to zgłoś. Tylko jakoś nie przeczuwam powodzenia, bo nie wydaje mi się, żeby jakiś tam konkretny kształt okularów był opatentowany i zastrzeżony do użytku tylko przez danego producenta. Natomiast jeśli taki się znajdzie - czemu nie, zgłoś przestępstwo.

Co powiesz o takiej firmie Force? Oni okradają Oakleya? Model Race/Race Pro to na moje oko ewidentna kradzież wzoru. Myślisz że mogę sobie takie kupić, czy oskarżysz mnie o okradanie Oakleya?


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 




Dodaj odpowiedź