Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaka Firma Dobrze Szyje Na "dużych" Kolarzy?


12 odpowiedzi w tym temacie

#1 qzn

qzn
  • Użytkownik
  • 534 postów
  • SkądWrocław

Napisano 24 maj 2017 - 09:20

Hej

 

Wiadomo, że jako gruby gość na szosie nigdy nie będę wyglądał dobrze, ale chciałbym jakieś ciuchy które są dobrze skrojone na "większych" zawodników (190 cm, 105kg, udo 70 cm, gdzieś na granicy "postawnego" i "przy kości"). Mieszczę się w spodnie XXL  i koszuli XL wg rozmiarówki decathlonu ale połowa ciuchów które mam jest źle skrojona, niedopasowana i porozciągana. Nawet ze skarpetkami lipa, przy 27cm nad kostką połowa jest strasznie opięta, część uciska w podbiciu.

Ma więc ktoś może doświadczenia z firmami które szyją ciuchy dobrze zaprojektowane dla większych ludzi? Czy po prostu trzeba mierzyć, bo zależy od modelu?



#2 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3143 postów

Napisano 24 maj 2017 - 09:41

DHB ma linię "Classic", która jest nieco luźniejsza więc na kimś dużym -moim zdaniem -powinna wyglądać bardzo w porządku.

Gore -oprócz kroju "tight" dla szczupłych- oferuje krój "slim", który wbrew nazwie też jest nieco luźniejszy.

Nie wiem jak teraz,ale Louis Garneau również miał coś takiego.

Oznaczenia literowe (L, XL) w różnych firmach mogą się diametralnie różnić np. M u Hincapie jest jak XL u Sportfula czy Castelli.



#3 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 24 maj 2017 - 09:44

Przy czym XL Sportfula jest większe niż XL Castelli :P



#4 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3143 postów

Napisano 24 maj 2017 - 09:59

W takim razie to zależy od konkretnego produktu: mam kilka rzeczy obu firm i w większości przypadków Castelli jest większe.



#5 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 25 maj 2017 - 07:36

Dwóch znajomych niedźwiedzi wbiło się bez problemu w serię pro Rogelli. Jeden około 126kg i 190cm, drugi 198cm i tylko 120kg. Nie wiem ile było iksów przed L, ale są zadowoleni. Ciuch przywiózł kolarz z Holandii. Krój i materiał OK.



#6 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 25 maj 2017 - 08:23

W takim razie to zależy od konkretnego produktu: mam kilka rzeczy obu firm i w większości przypadków Castelli jest większe.

No widzisz...ja mam dokładnie odwrotne wrażenia, ale można powiedzieć, że rozmiarówka jest bardzo zbliżona i obu przypadkach nie wybacza nadwyżki wagowej ;)



#7 Coroner666

Coroner666
  • Użytkownik
  • 51 postów
  • Skądz daleka

Napisano 04 czerwiec 2017 - 15:17

Mam podobny problem z ciuchami rowerowymi. Pomimo że ważę "tylko" 96 kg przy 193 cm to koszulki XL w łapie obcisłe że ciężko samemu ściągnąć natomiast na brzuchu powiewa - w pasie mam 87 cm. Natomiast spodenki XL na udzie trochę obcisłe (udo 63 cm), ale znowuż w pasie za luźne chodź tragedii nie ma. Nie wiem może strój triathlonowy by lepiej leżał lol Spróbuję kupić koszulkę Compressport TR3 Aero Top, może będzie lepiej przylegać...

 

Aha w zimie też ważyłem koło 105 kg, ale zbędnego tłuszczyku się pozbyłem ;]



#8 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 17 czerwiec 2017 - 17:58

A może ktoś zna ciuchy szyte dla tych o "normalnej" budowie, tzn. nie wycieniowanych ?

 

Najbardziej chciałbym koszulkę, w którą mógłbym się normalnie zmieścić (byłaby normalnie opięta w klacie), a jednocześnie nie odcinałaby dopływu krwi do ramion przez ucisk w bicepsie i co najważniejsze, żeby kieszonki obciążone np. telefonem i kluczami nie spływały poniżej pośladków. To mnie najbardziej denerwuje - muszę brać np. XL-kę (ze względu na obwód w klatce), ale wtedy ona jest za długa z tyłu.


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#9 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3143 postów

Napisano 17 czerwiec 2017 - 18:14

Przeczytaj kilka postów wyzej...



#10 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 17 czerwiec 2017 - 18:53

Wolałbym coś dostępnego u nas, no i liczyłem na jakieś przykłady, bo z opisów producentów to ja nic nie mogę wywnioskować. Niektóre sklepy podają wymiary rzeczywiste koszulek, ale coraz rzadziej się to spotyka.

 

Np. mam koszulkę ENDURA FS260 - rozmiar XL, szerokość pod pachami 53 cm, długość z przodu (suwaka) 62 cm, długość całkowita z tyłu (ze stójką) 82 cm.  W klatce Ok., ale z tyłu jest za dłuuuuga. Jak mi ktoś poda te wymiary w innej koszulce, to mam jakieś porównanie.

 

Mam 170 cm wzrostu.


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#11 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3143 postów

Napisano 17 czerwiec 2017 - 19:48

Ja ma 182 cm wzrostu i wymieniona koszulka Endury w rozmiarze L jest na mnie za długa więc XL przy
170 cm musi być jak suknia.
Zajrzyj do działu "sprzedam^- może koszulka DHB w rozmiarze M przypasuje choc obawiam się, że też może być za dluga.

#12 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 18 czerwiec 2017 - 10:39

Wolałbym coś dostępnego u nas, no i liczyłem na jakieś przykłady, bo z opisów producentów to ja nic nie mogę wywnioskować. Niektóre sklepy podają wymiary rzeczywiste koszulek, ale coraz rzadziej się to spotyka.

 

Np. mam koszulkę ENDURA FS260 - rozmiar XL, szerokość pod pachami 53 cm, długość z przodu (suwaka) 62 cm, długość całkowita z tyłu (ze stójką) 82 cm.  W klatce Ok., ale z tyłu jest za dłuuuuga. Jak mi ktoś poda te wymiary w innej koszulce, to mam jakieś porównanie.

 

Mam 170 cm wzrostu.

 

Santini w wersji z zamówienia forumowego (kolekcja Sleek) są krótkie, najkrótsze z koszulek, które mam. Rozmiar L przy 47cm szerokości pod pachami, długość przodu to 52cm, tyłu (ze stójką) 66cm. W bicku są dość ciasne, ale materiał koszulki i ściągacze są bardzo rozciągliwe



#13 qqq

qqq
  • Użytkownik
  • 62 postów

Napisano 21 czerwiec 2017 - 07:56

Można poprosić NOWATEX, żeby na wymiar uszyli.





Dodaj odpowiedź