Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uszkodzony widelec prośba o pomoc.


8 odpowiedzi w tym temacie

#1 pticaa

pticaa
  • Użytkownik
  • 40 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 lipiec 2010 - 17:02

Podczas wypadku uszkodziłem widelec, nastąpiło rozwarstwienie lakieru i karbonu, oprócz tego lakier popękał.
Trochę już jeździłem ale boję się że pęknięcia podczas jazdy mogą się powiększać.
Co dalej robić proszę o porady, może w Warszawie jest jakiś warsztat, który naprawia takie rzeczy.

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

#2 h/k

h/k
  • Użytkownik
  • 1388 postów
  • SkądRumia

Napisano 15 lipiec 2010 - 17:15

Trochę już jeździłem ale boję się że pęknięcia podczas jazdy mogą się powiększać.

Nie wolno jeździć z takim widelcem :!: W żadnym wypadku. Bo można przypłacić zdrowiem lub życiem. Włókno węglowe jest mocne, ale jak się go przeciąży to się nie gnie - tylko łamie niczym precelek. Ale jak struktura jest naruszona i nie walnął to ryzyko jest ogromne.

#3 SN

SN
  • Użytkownik
  • 475 postów
  • Skądzupelnie blisko

Napisano 15 lipiec 2010 - 17:39

Skontaktuj sie z Jarkiem, a on Ci doradzi co poczac z tym widelcem.

#4 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 15 lipiec 2010 - 18:27

Pticaa, na Twoim miejscu kupiłbym nowy widelec, zamiast naprawiac stary: policz - zapłata za naprawę, koszty przesyłek...Może tu coś kupisz:

http://www.synkros.p...ztywne-28-.html


Pamiętam, że kiedyś mieli też tanio widelce Bontragera. Może coś im na magazynie zostało.

#5 matixg

matixg
  • Użytkownik
  • 19 postów
  • SkądWarszawa / Toruń

Napisano 09 sierpień 2012 - 15:12

Podłączę się do tematu. Nigdy nie daję swojego roweru magikom z rowerowych, ale nie mogłem wykryć co mi trzeszczy i podjechałem do Szurkowskiego na Ciołka. Koleś wziął się za regulację sterów, nic to nie dało (sam później wykryłem, że to sztyca), ale dzisiaj patrzę jest pęknięcie na sterówce (było widoczne przy założonym mostku w okolicach śrubek jest kawałek prześwitu na widelec). Odkręcam śrubki, okazało się, że były tak dokręcone, że było trzeba przedłużki do imbusa! A na mostku jak byk 8Nm. Naruszenie struktury na dobre 15mm długości. Najgorsze, że nic draniom się nie udowodni.

Reansumując sklep rowerowy Szurkowski absolutnie nie polecam. Ceny z kosmosu niczym nieuzasadnione.

http://desmond.image...jpg&res=landing

Myślicie, że można hulać? Najwyżej nie dałbym podkładki pod mostek.

#6 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 09 sierpień 2012 - 16:20

Jak widac "szpecow" jest wielu. W niektorych serwisach nawet nabijaja gwiazdki w karbonowe sterowki.
Do pewnego i bezpiecznego zamontowania mostka wystarczy 4-5Nm.
W tym przypadku mostek bedzie tzymal sie przede wszystkim na dolnej srubie. Zaciskanie gornej bedzie tylko powodowalo odksztalcanie sie sterowki.
Sprobuj umescic ekspander jak najwyzej, ewentualnie przerzucic podkladke na gore.

#7 Gosc_Pegos_*

Gosc_Pegos_*
  • Gość

Napisano 09 sierpień 2012 - 16:39

Podłączę się do tematu. Nigdy nie daję swojego roweru magikom z rowerowych, ale nie mogłem wykryć co mi trzeszczy i podjechałem do Szurkowskiego na Ciołka. Koleś wziął się za regulację sterów, nic to nie dało (sam później wykryłem, że to sztyca), ale dzisiaj patrzę jest pęknięcie na sterówce (było widoczne przy założonym mostku w okolicach śrubek jest kawałek prześwitu na widelec). Odkręcam śrubki, okazało się, że były tak dokręcone, że było trzeba przedłużki do imbusa! A na mostku jak byk 8Nm. Naruszenie struktury na dobre 15mm długości. Najgorsze, że nic draniom się nie udowodni.

Reansumując sklep rowerowy Szurkowski absolutnie nie polecam. Ceny z kosmosu niczym nieuzasadnione.

Obrazek

Myślicie, że można hulać? Najwyżej nie dałbym podkładki pod mostek.




Właśnie jakiś czas temu zmieniła się tam ekipa z tego co widziałem, wcześniej nic takiego by się tam nie stało. Widelec bym wywalił, szkoda zębów.

#8 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 09 sierpień 2012 - 16:45

Jazda na czymś takim jest dość ryzykowna.
Mimo wszystko można spróbować tak jak pisze chris dać podkładkę na górę (od początku podkładka 3-5mm powinna być nad mostkiem) + expander.

W pierwszej kolejności zrobiłbym dym w tym super serwisie.

#9 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 09 sierpień 2012 - 17:13

matixg, napisz do Wertykalu, czy byliby w stanie sprowadzić ekspander do 3T Luteus, to chyba najlepsze, co możesz zastosować przy takim widelcu.

Dołączona grafika

Oczywiście najpierw należałoby się upewnić, czy średnica wew. sterówki pozwala na zastosowanie tego patentu.



Dodaj odpowiedź