Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chińskie ramy karbonowe


1587 odpowiedzi w tym temacie

#1441 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 09 listopad 2017 - 10:23

Ale nieopłacalna w sensie, że nie czujesz się komfortowo tyle wydawać na chińską ramę czy, że można w Polsce/EU kupić gdzieś pełen frame set taniej lub niewiele drożej? Pytam bo jeśli znasz jakieś sklepy lub dystrybutorów to chętnie sprawdzę. Ja trafiłem na ścianę. W Polsce nikt takich ram nie sprzedaje nie licząc RDX, który ma jakieś stare resztki magazynowe z dziwnymi naklejkami i bez widelca. Najlepsze co znalazłem w EU to wyprzedaże ram Cube i Planet X. Oczywiście droższe, cięższe, gołe (bez sterów itd.), w przypadkowym malowaniu i bez sztycy (a czasem i widelca). Ciężko więc nazwać to opłacalną alternatywą.

#1442 roweras88

roweras88
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 09 listopad 2017 - 12:44

Porównywałem właśnie do ramy Cube, gdzie plusem jest 3 letnia gwarancja (zamiast 2 letniej na chińczyka, nie wiem jak z jej realizacją). Minusem jak dla mnie ramy Cube jest suport wciskany, preferuję BSA. W moim przypadku (rama MTB) po dowaleniu cła antyd. rama z Chin wyjdzie droższa niż Cube, stąd dylemat.

Tu jeszcze znalazłem ciekawą opcję: https://www.aliexpre...5d4bdc3fa&tpp=1

W opisie jest,że przesyłka typu XDB idzie najpierw do UK a potem do nas co w 95 % przypadków chroni przed podatkami ale w wyborze rodzaju przesyłki nie ma tej opcji :(

W zeszłym roku zakupiłem frameset szosowy na tarczach za 300 funtów właśnie w Planet X, wątpię że u chińczyka będzie taniej. Oczywiście jest to jakiś model Hongfu z naklejkami P-X :)



#1443 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 09 listopad 2017 - 12:53

Ostatnio z przesyłkami idącymi przez UK żeby ominąć cło był problem bo celnicy połapali się, że Chińczycy kombinują i nie przepuszczali prawie niczego. Zamawiałem elektronikę z Chin (gearbest) i moja paczka tak sobie wędrowała przez 2 miesiące po świecie: Chiny>UK>Chiny>Polska (ostatecznie dotarła innym kurierem). Czy z ramą z Aliexpress byłoby podobnie? Tego nie wiem. Natomiast ryzyko istnieje.

O XDB pewnie trzeba się pytać po zakupie i dopłacać.

#1444 Coriner

Coriner
  • Użytkownik
  • 164 postów
  • SkądSwinoujscie

Napisano 02 styczeń 2018 - 23:06

Aktualnie wygląda to tak: cło na ramę 4,7% + VAT, płaciłem w grudniu 2017. Zakup na alliexpress.



#1445 roweras88

roweras88
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 03 styczeń 2018 - 12:00

Czyli trzeba dołożyć 30 % do ceny,i to przy pomyślnych wiatrach. Bo to pewnie zależy od danego UC - jak będziemy mieli pecha to mogą dowalić antydumping. Ja już zakupiłem Cube, z przesyłką wyszło 300 Euro - przy tej cenie chińczyk z Ali jest mniej opłacalny niż chińczyk z Niemiec ;)



#1446 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 03 styczeń 2018 - 12:54

Dla tego najlepsza opcją jest zakup z Flyxii i wtedy mamy +14% do ceny i nic nas nie interesuje.



#1447 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 03 styczeń 2018 - 13:43

Pod warunkiem, że akurat mają taką ramę jaka cię interesuje w odpowiednim rozmiarze. A średnio to wygląda w tym momencie. Poza tym jak wygląda płatność na tej ich stronie?

#1448 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 03 styczeń 2018 - 17:03

Ofertę mają jaką mają. Te ramy generalnie w realu wyglądają lepiej niż na fotach.

 

Płatność jest bezproblemowa. Klikasz co chcesz na stronie, postępujesz zgodnie z tym co tam ci wyskoczy i czekasz na meila z fakturą i linkiem do zapłaty. Płatności dokonujemy systemem Paypal (trzeba założyć sobie konto i przewalutować kasę na dolce) na tego ich meila. 

Jak kupowałem swoją, to nawet nie czekałem na fakturę, bo nie wiedziałem, że takową dostanę. Dokonałem przelewu, meilowo poinformowałem ich o wpłacie dodając potwierdzenie przelewu jako dowód i to wszystko. 10 dni i rama w domu.



#1449 roweras88

roweras88
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 06 styczeń 2018 - 23:20

Polecam karty walutowe - brak przewalutowania to duży plus.



#1450 willi22

willi22
  • Użytkownik
  • 270 postów
  • SkądPolska

Napisano 12 kwiecień 2018 - 14:42

Pinarello f8 z Chin posiada numer kreskowy od spodu? Taki numer jak na zdjęciu? Dołączona grafika

Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka



#1451 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 12 kwiecień 2018 - 17:00

Proponuję sprawdzić odwrotnie: zapytać w Pinarello, czy rozpoznają ten S/N i np. jaki to rozmiar, żebyś mógł porównać ze swoim rowerem.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1452 willi22

willi22
  • Użytkownik
  • 270 postów
  • SkądPolska

Napisano 12 kwiecień 2018 - 18:14

W jaki sposób można się z pinarello skontaktować w sprawie sprawdzenia numeru? Ogólnie jak szukałem jakieś informacji odnośnie numerów ram to natrafiłem na informację że pinarello posiada kod składający się z 13 na przemian mieszanych cyfr i liter. A tu jest 14.

Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka



#1453 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1427 postów

Napisano 13 kwiecień 2018 - 08:04

Polecam kontakt z przedstawicielem Pinarello w PL. Spoko się gada. 



#1454 willi22

willi22
  • Użytkownik
  • 270 postów
  • SkądPolska

Napisano 13 kwiecień 2018 - 18:37

Była rozmowa z przedstawicielem pinarello w PL. 

Z rozmowy wynika że prawdopodobnie chinczyk lecz do końca nie byli pewni. 

Choć numeru takiego nie ma w systemie więc za pewno chinol :)



#1455 sthEn

sthEn
  • Użytkownik
  • 265 postów

Napisano 24 październik 2018 - 09:49

Planowałem w przyszłym roku złożyć sobie Chianchi Oltre XR4 jako konia na dojazdy do pracy.

https://www.aliexpre...2807593245.html

Ale jak czytam teraz, że z malowaniem Bianchi 4.7% + 23% + 48.5% to przestało mi się chcieć planować.

Czy ryzyko antydumpingu w przypadku malowanej ramy spada w momencie wysyłki np. DHL z odpowiednią dopłatą?

Ribble R872 - Octane One Gridd


#1456 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 24 październik 2018 - 10:50

Przy tak dużej paczce, bez usługi ochrony celnej (o ile jest dostępna dla tej oferty), raczej nie licz na to, że się uda.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1457 heavy_puchatek

heavy_puchatek
  • Użytkownik
  • 481 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 24 październik 2018 - 12:12


Czy ryzyko antydumpingu w przypadku malowanej ramy spada w momencie wysyłki np. DHL z odpowiednią dopłatą?

 

Hej, zaciekawiło mnie to. Niepomalowana rama nie podpada pod cło antydumpingowe?



#1458 sthEn

sthEn
  • Użytkownik
  • 265 postów

Napisano 24 październik 2018 - 12:17

Nie wiem, według niektórych tak to działa.

Czysta, matowa rama bez oznaczeń producenta = cło + VAT
Rama z malowaniami "producenta", gotowa do działania = cło + VAT + antydump

Ile w tym prawdy, zapewne nikt nie wie i jest to pewnie losowe.
Inna sprawa, że podejrzewając podróbę, mogą to zutylizować na mój koszt jeszcze. Wtedy stracę i kasę, i ramę :)

Ribble R872 - Octane One Gridd


#1459 slaweko

slaweko
  • Użytkownik
  • 593 postów
  • Skądz Polski

Napisano 25 październik 2018 - 16:34

No przecież w Polsce na a...o jest facet co sprzedaje takie ramy z malowaniem Bianchi za 2500 zł. Po cholere od Chinoli sprowadzać i ryzykować...

#1460 slaweko

slaweko
  • Użytkownik
  • 593 postów
  • Skądz Polski

Napisano 25 październik 2018 - 16:36

Ja chciałem model XR3 ze względu na możliwość zamontowania standardowych hamulców, ale nie ma xr3.



Dodaj odpowiedź