Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koła Do Szosówki Robionej Za Czasówkę


1 odpowiedź w tym temacie

#1 niziu

niziu
  • Użytkownik
  • 33 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 12 czerwiec 2017 - 19:44

Witam! Mam trochę mętlik w głowie i potrzebuję dyskusji/konsultacji. Posiadam aktualnie 4-letniego aluminiowego cannondale caad10 którego traktuję jako czasówkę, podsunąłem pozycję do przodu i dołożyłem lemondkę. Głównym celem jest triathlon bez draftingu czyli no przede wszystkim rower wykorzystywany do jazdy indywidualnej na czas. 

 

Noszę się ostatnio z zamiarem wymiany kół. Aktualnie mam Shimano RS10 i martwi mnie trochę że pakując do auta oddzielnie koła oddzielnie ramę z osprzętem to mam wrażenie że koła są cięższe od ramy :D Zastanawiam się czy warto wyłożyć, no powiedzmy około 1500 zł na jakieś nowe kółka. Czy dużo zyskam zmieniając aktualne koła na coś lżejszego/sztywniejszego patrząc pod kątem samotnego ciśnięcia przez godzinę-dwie po płaskim terenie? Czy może na przykład zamiast tego byłoby tak że głównie różnica byłaby odczuwalna na podjazdach, a w górach jestem raz-dwa razy w roku więc w takim przypadku wolałbym nie wydawać tych pieniędzy.

 

No i może przy okazji bylibyście w stanie polecić jakieś konkretne kółeczka? Wskazane z jakimś niezłym stożkiem bo rower stoi u mnie w pokoju i dużo się na niego ogladam ;) No i budżet studencki trochę więc może jakieś składaki/sprawdzone z aliexpress? Nie zależy mi jakoś strasznie na ogromnej nalepce "zipp" na obręczy czy innej takiej ;) Aaa i pod kasetę 105. Moja waga ok. 72 kg.

 

Chętnie posłucham Waszych przemyśleń na ten temat, sam nie miałem okazji do tej pory zainteresować się tematem kół w szosach a pewnie byłby to zakup już na trochę dłużej więc chciałbym oprzeć go na czyichś już doświadczeniach. Szerokości i dobrej pogody!



#2 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 14 czerwiec 2017 - 14:07

Moim skromnym zdaniem nie warto wymieniać tych kół na takie za 1500zł. Jak wymieniać to na porządne stożki, a to już kwota dwukrotnie wyższa. Odczekaj, odłóż i wtedy kup koła z prawdziwego zdarzenia.

 

Co do polecenia, to tylko składaki z typowych części. Niby są osoby zadowolone z kół kupionych od chińskich producentów np. Flyxii czy Dengfu. U Flyxii takie stożki 60/80mm wyszły by ok. 1,5/2kzł. i bez żadnego cła itd. Dać potem do sprawdzenia naciągu fachowcowi w pl i wydaje się, że powinno być ok. Ja mam od nich ramę i jestem mega zadowolony, inni też ramy kupowali i zadowolenie takie samo, a koła...





Dodaj odpowiedź