Skocz do zawartości


Zdjęcie

Korba Sram - Montaż


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 glomo

glomo
  • Użytkownik
  • 187 postów

Napisano 13 czerwiec 2017 - 15:47

Mam pytanie odnośnie montażu korby Sram. Dokładniej zastanawia mnie jak użyć ich patentu zapobiegającego nadmiernemu zaciśnięciu łożysk. Chodzi o element przy lewym ramieniu: https://images-na.ss...28L._SX355_.jpgczy też tutaj https://i.ytimg.com/vi/Se-m0ecjlkE/maxresdefault.jpg. Szukałem instrukcji i nie mogę znaleźć. Czy robię tak: najpierw zakladam korbę, lekko zakręcam od strony zębatek a następnie dokręcam tą drobną śrubkę przy plastikowym elemencie? Czy jak? Nie bardzo mogę to zrozumieć jak to dobrze zastosować



#2 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 13 czerwiec 2017 - 16:15

Pierw luzujesz mala srubke. Odkrecasz nakretke na maxa w strone ramienia korby. Skrecasz korbe glowna sruba. Potem kontrujesz ta nakretka do momentu jak zniknie luz. W zaleznosi jaki typ lozysk masz robi sie to mocniej (skosne) lub slabiej (normalme). Na koniec zabezpieczasz nakretke srubka.

#3 glomo

glomo
  • Użytkownik
  • 187 postów

Napisano 14 czerwiec 2017 - 10:41

Pierw luzujesz mala srubke. Odkrecasz nakretke na maxa w strone ramienia korby. Skrecasz korbe glowna sruba. Potem kontrujesz ta nakretka do momentu jak zniknie luz. W zaleznosi jaki typ lozysk masz robi sie to mocniej (skosne) lub slabiej (normalme). Na koniec zabezpieczasz nakretke srubka.

 

Dzięki. Jedno pytanie dla 100% pewności "odkręcasz nakrętkę na maxa w stronę ramienia korby" tzn. tak by była jak najbliżej lewego ramienia korby tak. Dopytuję, bo ja bym to nazwał dokręcaniem, gdyż gwint dla nakrętki jest przy lewym ramieniu i wkręcam nakrętkę na gwint wykonując tę czynność. 

 

Główną śrubą skręcam z maksymalną tj. zalecaną siłą 48-56NM w kolejnym kroku? Łożyska mam normalne. Stosuje się skośne w BB czasami?



#4 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 14 czerwiec 2017 - 11:53

Tak, w strone ramienia, tak aby przy skrecaniu glowna sruba, nie stawiala oporu. Ta nakretka tylko sluzy do wstepnego obciazenia lozysk (skasowania luzu). Zastosuj taka wartosc dokrecenia glownej sruby jaka jest podana w instrukcji. 

Ja mam w swoim wkladzie skosne lozyska.



#5 glomo

glomo
  • Użytkownik
  • 187 postów

Napisano 14 czerwiec 2017 - 16:14

Ok, dzięki





Dodaj odpowiedź