Skocz do zawartości


Zdjęcie

Metalowy Bidon Termiczny


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kamil Wójcik

Kamil Wójcik
  • Użytkownik
  • 129 postów

Napisano 13 czerwiec 2017 - 16:50

Cześć,
Straciłem dziś bidon i muszę kupić nowy. Z tej okazji sprawdziłem pobieżnie rynek i zaciekawił mnie bidon Elite Deboyo.
Czy ktoś z was korzysta z takiego (lub podobnego) bodonu? Jak sprawują się metalowe bidony?

#2 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 13 czerwiec 2017 - 17:14

Skuteczne, ale ciężko się z nich pije - z tego powodu są mało praktyczne podczas jazdy. Rozwiązania w rodzaju Nanogelite są znacznie lepsze.

 

Inna sprawa, że jeżeli interesuje Cię metalowy termos, możesz go kupić 5x taniej w najbliższym Pepco ;) Do tego dowolny koszyk z regulowanym rozstawem (może Topeak Modula Cage EX?) i masz święty spokój za ułamek ceny.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3 Grzesiek Fiedor

Grzesiek Fiedor
  • Użytkownik
  • 108 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 czerwiec 2017 - 18:26

Mam taki. Mikros myśli chyba o nim z taką skośną zakrętką. Ja mam z płaską i zwykłym ustnikiem, więc trudnosci z piciem nie ma. Rzeczywiście nieźle trzyma temperaturę. Przy temperaturze bliskiej zera dopiero po jakiejś 2,5 godziny płyn jest zimny, ale wciąż nie lodowaty (miałem wcześniej różne z pianką w środku to może tylko z pół godziny było lepiej niż w letnim). Ma tylko nieco większą średnicę. Ale mam koszyki Elite i w nich nie ma ztym problemu. A w góralu mam koszyki metalowe, więc jeden nieco rozginam i jest OK.



#4 stryjek

stryjek
  • Użytkownik
  • 815 postów
  • SkądSobótka

Napisano 14 czerwiec 2017 - 06:44

Mam Deboyo i używam i zimą i latem, ustnik może nie jest najlepszym rozwiązaniem ale za to picie trzyma temperaturę, coś za coś :)

Latem wrzucam kilka kostek lodu i picie jest zimne bardzo długo, jak ostatnio dałem więcej lodu to po 2h wciąż pływał w bidonie, uważam że to bardzo dobre rozwiązanie, dużo lepsze od plastikowych bidonów z wkładką które tak naprawdę udają bidony termiczne ;) 

Nawet częściej używam tego bidonu latem bo nienawidzę picia które ma temperaturę zupy :) 

Na długie wycieczki naprawdę dobre rozwiązanie bo można dać więcej lodu i trzymać jako 2 bidon.

Deboyo ma też nakrętkę stalowa bez ustnika i wtedy trzyma jak dobry termos. 



#5 Kamil Wójcik

Kamil Wójcik
  • Użytkownik
  • 129 postów

Napisano 14 czerwiec 2017 - 06:50

A jak ten ustnik działa? Trzeba mocno ssać albo dociskać go, żeby coś leciało?

PS: też nie lubię pić z bidonu zupy o plastikowym posmaku.

#6 stryjek

stryjek
  • Użytkownik
  • 815 postów
  • SkądSobótka

Napisano 14 czerwiec 2017 - 07:20

Działa, ale trzeba ssac żeby coś poleciało, kolejny łyk już sam leci ;)



Dodaj odpowiedź