Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chińskie Zaciski Kół


33 odpowiedzi w tym temacie

#1 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 16 czerwiec 2017 - 08:13

Warto to założyc bez obawy o swoje życie? Waga coś koło 75 gr oba, podobno z tytanu, koszt niecałe 32 pln. Może ktoś używa?



#2 pan_piotr

pan_piotr
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGōrny Ślōnsk

Napisano 16 czerwiec 2017 - 08:39

wróżek tutaj nie ma , najlepiej podaj link do tego wynalazku 



#3 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 czerwiec 2017 - 08:40

Naprawdę myślisz że redukcja wagi w tym miejscu jest warta ryzyka zdrowia, a może nawet życia?


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#4 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 16 czerwiec 2017 - 09:03

http://www.ebay.com/itm/361548926519

 



#5 pan_piotr

pan_piotr
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGōrny Ślōnsk

Napisano 16 czerwiec 2017 - 09:06

wylajtowane coś te zaciski , jak dla mnie zbyt delikatnie wyglądają :)



#6 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 16 czerwiec 2017 - 10:09

75g to sa wylajtowane zaciski? Bez przesady. To raczej kategoria lekko-ciezkawa.

Sporo jezdzilem na 26g Ti bolt-onach J&L z ibejowa, bez zadnych problemow.

Raczej kupowalbym ze sprawdzonych zrodel i sprawdzone modele. Nie obawialbym sie o zycie, tylko czy takie zaciski maja wystarczajaco mocna sile zamkniecia, zeby np. zapobiec przesuwaniu sie kola lub tez skrzypieniu.



#7 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 16 czerwiec 2017 - 10:41

Porównywałem je z moimi Mavicami i jeżeli chodzi o sztywność to Mavici są bardziej elastyczne od tych chińskich. Czy to dobrze to nie wiem. Troche ludzi już kupiło i nie czytałem, że sie komuś złamały albo koło urwało podczas jazdy;-)



#8 montell81

montell81
  • Użytkownik
  • 345 postów

Napisano 16 czerwiec 2017 - 10:51

Z tymi zaciskami do czynienia nie miałem ale miałem w rękach tytanowe śruby od Chińczyka i uważam, że jakościowo stoją na bardzo wysokim poziomie.

Te z linku są bliźniaczo podobne do zacisków KCNC.
Ja bym się skusił.

#9 uxs

uxs
  • Użytkownik
  • 88 postów
  • SkądW-wa

Napisano 16 czerwiec 2017 - 13:45

Nie powinieneś się obawiać o życie. Jeśli chodzi o tanie zaciski tutaj może być problem (jak ktoś wyżej zauważył) z siłą docisku, może istnieć problem, że będziesz musiał je dociskać po każdej jeździe.



#10 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 16 czerwiec 2017 - 16:39

Szczerze mówiąc/pisząc nigdy sie na tym nie zastanawiałem. Zaciskałem i koniec. Na opakowaniu jest 7 nm a to chyba nie zbyt dużo.



#11 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 16 czerwiec 2017 - 18:31

Śmiało brać, bardzo dobre zaciski. Mam wersję skręcaną na imbusa i tej nie polecam, bo łatwo rozkalibrować gniazdo. W tych na szybkozamykacz nie ma się co zepsuć, tytan twardy jak kamień, że boszka nie chce go brać. Nakrętki gwinty mają bardzo dobre, nic się nie luzuje, żadne koło nie wypada, wiele firm zachodnich je sprzedaje pod swoimi nazwami, ryzyko kupna jest praktycznie zerowe.

#12 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 16 czerwiec 2017 - 19:05

Po takim opisie tylko zamawiać. dodam tylko, że sprawdziłem wagę i wychodzi coś koło 50 gr a nie jak pisałem 75 gr. 



#13 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 16 czerwiec 2017 - 19:06

Jeśli chodzi o masę, to żadna rewelacja, np. w porównaniu: http://velo.pl/czesc...nt/race-titan-0

 

Ha, pisaliśmy prawie jednocześnie - tylko cena inna, ale tu sprawdzona firma.


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#14 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 16 czerwiec 2017 - 19:21

Mam te zaciski Accenta w szosówce i mam mieszane uczucia. Za każdym razem jak zapinam koło mam wrażenie, że dźwignia zaraz się ułamie, a opór rośnie zbyt szybko i nie wiadomo jak ustawić, by było dobrze. Niby koła nie odpadają, ale np. w rowerze z tarczówkami bym nie zaryzykował.

Ja płaciłem parę lat temu chyba z 60-70 zł i w tej cenie były to chyba najlżejsze zaciski dostępne w naszym kraju, jakie znalazłem.



#15 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 16 czerwiec 2017 - 19:35

Ja, kilka sezonów temu chciałem je kupić (tzn. Accenta), ale ostatecznie kupiłem https://www.centrumr...avic,49784.html, które  pod względem łatwości zapinania/odpinania nie mają sobie równych. Oczywiście moim zdaniem.


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#16 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 16 czerwiec 2017 - 19:51

Gdyby chodziło o 95zł Accenta, to faktycznie można się mocno zastanawiać, ale tu mamy 1/3 tej ceny więc ponoszone ryzyko jest żadne. Tak jak napisałem, nie polecam jedynie tych na imbusa, ale ja po zerwaniu gniazda przerobiłem swoje i tak na szybkozamykacz pobierając wajchę do zacisku od Campagnolo. Po prostu w zacisku Campy wymieniłem pręt na tytanowy. No, tylko to wynikło za awarii bolta, a nie z celowego zamiaru podczas zakupu. 

Kolega ma tytanowy zacisk Bontragera, jak go zobaczyłem, to pierwsze pytanie brzmiało: ile dałeś za tego chińczyka? Kurna, dokładnie to samo co można od kitajców kupić.



#17 Marqs

Marqs
  • Użytkownik
  • 477 postów

Napisano 16 czerwiec 2017 - 22:05

Jesli chodzi o tego accenta to po zacisnieciu klamry(dosyc lekkim) nie mozna jej jeszcze dodatkowo przekrecic zeby zacisnac mocniej bez obawy ze cos pęknie?

#18 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 17 czerwiec 2017 - 05:33

Nie wiem, czy chińskie, ale znajomy używa coś takiego: http://www.sportosit...-qr-p-3310.html

 

 



#19 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 17 czerwiec 2017 - 07:26

Chińczyk z krwi i kości jakich wiele na Ali



#20 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 17 czerwiec 2017 - 09:44

Za 32zł raczej bym nie kupił, ale za prawie 100 z przesyłką zdają egzamin. Oryginałki firmowe to pewnie koszt około 400zł, czyli tyle, co jedno średnie koło :).





Dodaj odpowiedź