Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zerwana Linka Przerzutki, Shimano 105 5600

Shimano 105 STI 5600

Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 johnny_pl

johnny_pl
  • Użytkownik
  • 167 postów

Napisano 17 czerwiec 2017 - 06:59

Cześć wszystkim,

 

spotkało mnie nieszczęście, które prawdopodobnie uziemi mnie na cały weekend - wczoraj podczas próby regulacji tylnej przerzutki udało mi się urwać linkę. Niestety w tak nieszczęśliwy sposób, że "główka" linki utkwiła na dobre w klamkomanetce Shimano 105 5600 (ten stary model z zewnętrznym prowadzeniem linek). Niestety nie mogę tak przełączyć manetki, żeby pokazał się fragment zaczepu z urwaną główką - udaje mi się przełączyć raz do góry i raz na dół, a rzeczonego fragmentu nie widać :( Możliwe,  że coś w środku się zablokowało?

 

Poodkręcałem elementy obudowy i wygląda to tak, jak na zdjęciach. 

 

Czy możliwe, że klamkomanetka się zepsuła całkowicie, i dlatego nie chce wrócić do pozycji, z której możliwe byłoby usunięcie urwanej główki i założenie nowej linki?

 

Z góry dzięki za wszelkie porady. 

 

Perspektywa niemożności pójścia na rower dziś ani jutro po beznadziejnym tygodniu w robocie to dramat :(

 

UPDATE: Po wizycie w dwóch sklepach rowerowych i nie uzyskaniu żadnej konkretnej pomocy poza "oo Panie, robota duża, trzeba rozkręcić klamkomanetkę", zakupie nowej linki i pancerzy, postanowiłem jeszcze raz spróbować. Udało się :) Tzn. na razie wyjąć resztę z manetki. Udało mi się to zrobić w ten sposób, że trzymając wciśnięty hamulec i "dużą" manetkę wychyloną na maksa w lewo, jednocześnie pęsetą (pincetą?) wygrzebywałem resztki rozerwanej linki - w końcu mechanizm się odblokował i małym przełącznikem dałem radę przestawić manetkę do takiej pozycji, która umożliwiła wyciągnięcie urwanej "główki". 

 

Nie jest to może jakiś uniwersalny opis, ale może się komuś kiedyś przyda doświadczenie.

 

Pozdrawiam i zabieram się za montaż nowej linki.

 

Załączone pliki





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Shimano 105, STI, 5600