Skocz do zawartości


Zdjęcie

Morfologia Krwi - Odstępstwa


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 KoPa86

KoPa86
  • Użytkownik
  • 17 postów
  • SkądTychy

Napisano 22 czerwiec 2017 - 20:22

Witam wszystkich,

 

Zapewne większość z Was od czasu do czasu wykonuje podstawowe badania krwi. Powiedzcie mi proszę, czy mieliście jakieś odstępstwa od normy.

 

Dwa tygodnie temu wykonałem takie badanie, i wyniki które odbiegały od normy przedstawiają się następująco:

 

Leukocyty (białe krwinki) - 3,6  norma (3,8-10)

Neutrofile - 1,8 norma (2,0 - 7,0)

Limfocyty % - 43 , norma (20-40)

 

reszta w jak najlepszym porządku :) 

 

W tym roku trenuje dość ambitnie (do tego czasu przejechane 4500km przy 50 000 wzniesienia). Lekarz rodzinny kazał powtórzyć badanie za miesiąc. 

 

Czy obniżony wynik białych krwinek może świadczyć o przemęczeniu? 

 

Pozdrawiam



#2 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 22 czerwiec 2017 - 20:32

No ale czemu nie zapytałeś lekarza ?

 

Już to, że polecił powtórzyć badania powinno cie przynajmniej zainteresować.

 

Szukanie informacji teraz w internecie, to raczej kiepski pomysł - można dostać różne dziwne odpowiedzi.


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#3 KoPa86

KoPa86
  • Użytkownik
  • 17 postów
  • SkądTychy

Napisano 22 czerwiec 2017 - 20:36

dlatego nie szukam za bardzo odpowiedzi w internecie, szukam bardziej pod kątem wyników morfologi u kolarzy / sportowców. Lekarz konkretnie na moje pytanie mi nie odpowiedział, stwierdził, że jest to lekka leukopenia i tyle. Badania oczywiście powtórzę, ale ciekawi mnie , czy ktoś z forowiczów miał podobne wyniki.

 

Pozdrawiam serdecznie



#4 montell81

montell81
  • Użytkownik
  • 345 postów

Napisano 22 czerwiec 2017 - 20:47

Nie ma co się przejmować pojedynczymi, niewielkimi odstępstwami od normy. Jeśli coś nieookojącego dzieje się w organiźmie to poza normą jest conajmniej kilka parametrów.
I tak jak poorzednik pisał, nie szukaj porad w internecie, bo możesz nabawić się nerwicy.
Gdyby działo się coś poważniejszego to lekarz odrazu zleciłby powtorkę badań, a nie za miesiąc.

#5 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 22 czerwiec 2017 - 21:55

Witam wszystkich,

 

Zapewne większość z Was od czasu do czasu wykonuje podstawowe badania krwi. Powiedzcie mi proszę, czy mieliście jakieś odstępstwa od normy.

 

Dwa tygodnie temu wykonałem takie badanie, i wyniki które odbiegały od normy przedstawiają się następująco:

 

Leukocyty (białe krwinki) - 3,6  norma (3,8-10)

Neutrofile - 1,8 norma (2,0 - 7,0)

Limfocyty % - 43 , norma (20-40)

 

reszta w jak najlepszym porządku :)

 

W tym roku trenuje dość ambitnie (do tego czasu przejechane 4500km przy 50 000 wzniesienia). Lekarz rodzinny kazał powtórzyć badanie za miesiąc. 

 

Czy obniżony wynik białych krwinek może świadczyć o przemęczeniu? 

 

Pozdrawiam

Masz raka.

 

Pozdrawiam


  • Greek lubi to

#6 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 23 czerwiec 2017 - 06:34

Słaby żart. Dodaj chociaż jakąś "buźkę" :)

#7 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 23 czerwiec 2017 - 09:12

Mi się żart podoba. Trzeba zacząć od wizyty u szamana skoro szuka się bardziej szczegółowego opisu wyniku morfologii na forum szosowym. Generalnie szukanie porad medycznych w internetach powoduje raka mózgu. Tak samo jak czytanie komentarzy. Podobno są na to wyniki badań.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka



#8 KoPa86

KoPa86
  • Użytkownik
  • 17 postów
  • SkądTychy

Napisano 23 czerwiec 2017 - 09:32

Panowie, mi się też te żarty podobają i śmieszą. Zadałem pytanie, bo chciałem się dowiedzieć, czy Wy też w okresie startowym/wyścigowym mieliście jakieś małe odstępstwa od normy w morfologii. Nie szukam tutaj lekarstwa ani opini co mi dolega. Tyle w temacie.

#9 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 czerwiec 2017 - 09:32

ja mialem podobna sytuacje, neutrofile trochę ponizej, limfocyty trochę powyżej. Powiedział, że to mogło być przeziębienie, dziura w zębie w każdym razie nic czym trzeba by się przejmować :E i tak, jeździłem bardzo dużo w wtedy, było to w okresie wyścigowym =p



#10 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 23 czerwiec 2017 - 10:39

ja mialem podobna sytuacje, neutrofile trochę ponizej, limfocyty trochę powyżej. Powiedział, że to mogło być przeziębienie, dziura w zębie

Może dziura w dętce?, chyba że jeździłeś na szytkach, a szaman o tym nie wiedział ;)





Dodaj odpowiedź