Skocz do zawartości


Zdjęcie

Warta Polecenia Bardzo Dobra Ortopedia [Waw/maz]?


Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Doktor

Doktor
  • Użytkownik
  • 246 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 czerwiec 2017 - 21:04

Coraz więcej osób, które jeździły MTB, przeczytały jakiś TourMagazin, obejrzały w Eurosporcie, kupiły szosówkę i uważają, że to wystarczy do jazdy w peletonie...

Prawie równo miesiąc temu jechałem z po części nieznaną grupą (mea culpa!). Na prawym zakręcie zasłoniętym żywopłotem nikt z przodu nie uznał za stosowane zasygnalizować samochodu z przeciwka, gościa z prawej wyniosło, a facet przede mną uchylił się w ostatniej chwili. Skończyło się - jak na okoliczności, tj. czołówkę z samochodem - bardzo dobrze, poza rutynowymi obrażeniami jedynie złamaniem nieistotnej biomechanicznie kości lewej stopy (co prawda bardzo brzydkim, wieloodłamowym). Karetka zwiozła mnie do szpitala Stocer w Konstancinie (NFZ), gdzie mnie operowano i dalej leczono. Krótko: Stocer = medycyna XIXw + głęboki PRL. Na szczęście tu się niewiele dało spieprzyć, więc choć z chodzeniem na razie daleko do ideału, ale za tydzień będę już jeździł (ta kość nie ma obciążeń, a but jest sztywny).

 

Ale wracając do tematu: naprawdę Stocer to XIXw (tylko ciężki gips i druty stalowe) oraz podejście do pacjenta gorszę niż stereotypowy NFZ/PRL. A ponieważ miśków w peletonie coraz więcej (tzw. "efekt Kwiatkowskiego"), to może się zdarzyć, że (odpukać!) kiedyś, mimo ostrożnej jazdy znów będę szlifować, niestety nie można całkowicie wykluczyć, że kiedyś złamię coś poważnego (tfu! tfu! tfu!). Albo lepiej(?) - złamie ktoś znajomy ;-) I tu warto planować z wyprzedzeniem; po kraksie nie bardzo jest czas na szukanie. Stocer - NIGDY! Tzw. ubezpieczenie w Luxmedzie mam: dopóki człowiek płaci i jest całkowicie zdrów działa świetnie. Gdy nie jest się zdrowym i chce się skorzystać - jest już gorzej... Biorąc pod uwagę straty w sprzęcie, te parę stów w tę czy w tę nie ma żadnego znaczenia, ale ważne, by trafić tam, gdzie spece od medycyny sportowej dobrze, nowocześnie i relatywnie szybko, bez zbędnego unieruchamiania potrafią takie rzeczy leczyć. Może ktoś podzielić się doświadczeniami? Warszawa lub szerzej: mazowieckie.





Dodaj odpowiedź