Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomocy,skrzypiace Odglosy


14 odpowiedzi w tym temacie

#1 peugeotfestina

peugeotfestina
  • Użytkownik
  • 67 postów

Napisano 16 lipiec 2017 - 16:40

Witam,mam duzy problem z halasem,cos w rodzaju skrzypienia w trakcie jazdy.Halas wydaje sie wiekszy przy mocnym depnieciu na korbe,pod gorke albo na ciezszym przelozeniu.Rower to Giant TCR 2 ,rama alux ,osprzet Tiagra.Przesmarowalem juz wszystko i brakuje mi juz koncepcji.Ktos mial ,cos podobnego?

#2 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3143 postów

Napisano 16 lipiec 2017 - 20:29

Sprawdź jeszcze zaciski kól: ostatnio miałem okropne skrzypienie przy jeżdzie pod górkę i okazało się, że wystarczyło poprawić zacisk koła.



#3 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 16 lipiec 2017 - 21:04

Sprawdź też czy skrzypienie nie dobiega z miejsc, gdzie pręty siodełka są osadzone w skorupie - częsty przypadek.


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#4 peugeotfestina

peugeotfestina
  • Użytkownik
  • 67 postów

Napisano 17 lipiec 2017 - 00:07

Kola,lozyska,zaciski posmarowane,podokrecane itp.

#5 peugeotfestina

peugeotfestina
  • Użytkownik
  • 67 postów

Napisano 17 lipiec 2017 - 00:10

Siodlo,skorupa,srubki podokrecane,przesmarowane
Oprocz tego porecze,sztyca,zacisk,...ogolnie wszystko sprawdzone

#6 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 17 lipiec 2017 - 04:57

Koła daj do naciągnięcia szprych. W moim Propelu jęczały, jak stara kanapa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#7 adamos79

adamos79
  • Użytkownik
  • 151 postów

Napisano 17 lipiec 2017 - 08:08

U mnie odkręcająca się korba trzeszczała....



#8 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 17 lipiec 2017 - 08:36

Podepnę się pod temat. Mam podobny problem, też korba strzela ale tylko przy deptaniu na stojąco.

Pedały wymieniałem na nowe i nic, koła podmieniałem i to samo. Zauważyłem, że im mniej nogi idą na zewnątrz podczas jazdy na stojąco tym sprzelanie mniejsze lub go brak np. kolana blisko ramy i strzelania nie ma. Aż takie denerwujące to nie jest, bo na stojąco często nie jeżdżę.

Może śruby korby za słabo dokręcone? Używałem klucza dynamometrycznego i dokręciłem na 7Nm.



#9 OpaQ

OpaQ
  • Użytkownik
  • 185 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 17 lipiec 2017 - 15:23

Podepnę się pod temat. Mam podobny problem, też korba strzela ale tylko przy deptaniu na stojąco.

Pedały wymieniałem na nowe i nic, koła podmieniałem i to samo. Zauważyłem, że im mniej nogi idą na zewnątrz podczas jazdy na stojąco tym sprzelanie mniejsze lub go brak np. kolana blisko ramy i strzelania nie ma. Aż takie denerwujące to nie jest, bo na stojąco często nie jeżdżę.

Może śruby korby za słabo dokręcone? Używałem klucza dynamometrycznego i dokręciłem na 7Nm.

 

Jeżeli to nie support, sprawdź jeszcze połączenia widelec rama na dole, najlepiej poluzuj śrubę, wyciągnij trochę z ramy widelec, przeczyść, delikatnie nasmaruj i złóż na nowo.

Przy jeździe na stojąco nacisk na kierownicę, powoduje skrzypienie tego właśnie połączenia i jak jest trochę syfu, potrafi się odzywać, a dźwięk się niesie jakby z supportu.
 



#10 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 17 lipiec 2017 - 19:13

Tutaj niestety na 100% to korba :( mam dwie korby i stara korba z nierozbieralnym pałąkiem nie skrzypi, druga korba z rozbieralnym pałąkiem (zamiast niego miernik mocy) skrzypi i właśnie zastanawia mnie co może skrzypieć? Koronki wyczyszczone, śruby też, nasmarowane, przykręcone wszystkie śruby równo. Jeszcze zauważyłem, że jak deptam na stojąco i mam piętę niżej niż przód stopy to cisza :)



#11 peugeotfestina

peugeotfestina
  • Użytkownik
  • 67 postów

Napisano 17 lipiec 2017 - 19:33

Moja gehenna wlasnie sie skonczyla.za skrzypienie odpowiedzialne byly pancerze linek w kontakcie z uchwytami w ramie.dzieki za wsparcie.

#12 koriolan1

koriolan1
  • Użytkownik
  • 42 postów
  • SkądStalowa Wola

Napisano 18 lipiec 2017 - 20:29

Mam coś podobnego i przypadkiem tez w Giancie TCR. Myslalem ze to rama albo coś z supportem. Okazalo sie ze szprychy w tylnym kole były luźne i to wlasnie koło trzeszczało. Takze sprawdź szprychy i daj znać czy to jest ta usterka. Pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#13 koriolan1

koriolan1
  • Użytkownik
  • 42 postów
  • SkądStalowa Wola

Napisano 18 lipiec 2017 - 20:31

Nie widziałem odpowiedzi;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#14 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 22 lipiec 2017 - 09:19

Rozkręciłem wczoraj korbę, pedały i suport, wszystko wyczyściłem i zamontowałem na nowo na świeżym smarze i dziś dalej coś cyka jak nacisnę na prawy pedał. Przyznam, że ciśnienie poszło mi trochę do góry. We wtorek sprawdzę tył, zaciski, kasetę, może to tam, chociaż dam sobie rękę uciąć, że to gdzieś przy korbie pstryka...

 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#15 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 22 lipiec 2017 - 09:54

U mnie strzelanie/skrzypienie zaczęło się jakieś 2 miesiące temu. Sprawdzałem wszystko po kolei, powoli traciłem nadzieję że uda mi się zlokalizować źródło irytacji podczas jazdy. W środę wymieniłem mostek na nowy i po wstępnych testach osiedlowych cisza, korba nie skrzypi, nie strzela mi z przodu podczas jazdy po nierównościach. Wcześniej dwa razy odkręcałem kierownicę, czyściłem łączenia mostek-kierownica i nic. W starym mostku XLC zaczął się łuszczyć lakier to wymieliłem ;)





Dodaj odpowiedź