Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gopro 5 Session - Nakładanie Danych Z Garmina


12 odpowiedzi w tym temacie

#1 herbatniczek

herbatniczek
  • Użytkownik
  • 339 postów

Napisano 28 lipiec 2017 - 21:17

Witam,

Zastanawiam się nad zakupem Gopro 5 Session, w porównaniu do Black to w zasadzie brak wymiennej baterii, brak GPS i łączności ant+, natomiast wszystkie dane można podładować z pliku .fit z Garmina (u mnie to 910XT). Jeśli faktycznie można podładować dane typu prędkość i tętno (ciekawe czy wysokość npm i nachylenie również) oraz łatwo to zsynchronizować z filmem a potem z takiego filmiku powycinać sobie jakieś kawałki to chyba nie warto przepłacać. Soft edytujący to Garmin Virb Edit. Czy ktoś może potwierdzić, że efekt będzie taki sam jak w droższej wersji Gopro?

 

Poza tym kamerka ma stabilizacje, świetny dźwięk (lepszy od Garminowej) więc konkurencji za bardzo brak.



#2 adamos79

adamos79
  • Użytkownik
  • 151 postów

Napisano 29 lipiec 2017 - 08:00

Kupiłem kamerkę za 500pln i w/w softem ogarniesz nakładanie zegarów na film. Nie musi być gopro....



#3 herbatniczek

herbatniczek
  • Użytkownik
  • 339 postów

Napisano 29 lipiec 2017 - 15:44

A kupiłeś ze stabilizatorem ? Ma dwa mikrofony po przeciwnych stronach ? Słychać coś czy tylko wiatr?



#4 adamos79

adamos79
  • Użytkownik
  • 151 postów

Napisano 29 lipiec 2017 - 15:48

Kupiłem gitup2, stabilizacje ma dość dobrą jak za tą cenę, natomiast jeśli chodzi o dźwięk to tylko wiatr :) jest możliwość dokupienia mikrofonu, na wyposażeniu jest z boku z jednej strony.



#5 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 30 lipiec 2017 - 06:40

Witam,

....
Jeśli faktycznie można podładować dane typu prędkość i tętno (ciekawe czy wysokość npm i nachylenie również) oraz łatwo to zsynchronizować z filmem.....

 

więc da się ale łatwo to synchronizować nie jest :)

po 1

gopro - ja miałem 4 black - daje inny format filmu niż virb edit akceptuje - musisz przed wrzuceniem przekonwertować film

po 2

synchronizacja pliku fit z filmem w takim przypadku jest ręczna co jest zabawą a jak masz kilka filmów z wyjazdu to każdy musisz osobno z plikiem fit synchronizować co już jest upierdliwe 

 

ja to popełniłem 1 taki film a potem jak stwierdziłem, że skoro interesują mnie cyferki na filmach to garmin znacznie wygodniejszy i kupiłem kamerę garmina :)

tu gopro 4 black i fit z garmina



a jak chcesz przed zakupem się pobawić to nagraj coś smarfonem i pobaw się w nałożenie cyferek - zrozumiesz o czym piszę 
zrób 2-3 ujęcia do 1 pliku fit a zrozumiesz o czym piszę :)


  • Prozor lubi to

#6 herbatniczek

herbatniczek
  • Użytkownik
  • 339 postów

Napisano 30 lipiec 2017 - 08:31

No właśnie tak myślałem, że jest to problematyczne. Dlatego rozważam też Garmin Virb Ultra 30, tylko ten model ma gorszy dźwięk niż kamerki gopro5 a to też poważna wada. Niby kamerka do sportu a podczas jazdy w zasadzie słychać tylko wiatr. Nie wiem, czy można by podłączyć i jakby zadziałać zewnętrzny mikrofon umieszczony np pod siodełkiem. Gopro mają po kilka mikrofonów i ten szumiący się automatycznie odłącza.

 

 

po 2

synchronizacja pliku fit z filmem w takim przypadku jest ręczna co jest zabawą a jak masz kilka filmów z wyjazdu to każdy musisz osobno z plikiem fit synchronizować co już jest upierdliwe

 

No właśnie.. Jadąc na 5h wycieczkę mówisz kamerce start recording i stop recording. I potem trzeba wyłowić z fit3 odpowiednie miejsca i nałożyć na film. Jak to się robi, na podstawie czasu w obu urządzeniach ? Virb Editem to wszystko można zrobić? Gorzej, jeśli masz klatkę na filmie i musisz się domyślać, gdzie to jest na mapie ... Jak robi się to na podstawie godziny na filmie i w pliku fit to chyba nie ma takiego dramatu ? W godzinkę dałoby radę nałożyć dane z urządzenia jeśłi mamy np 5 filmów z całego dnia ?

 



#7 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 30 lipiec 2017 - 12:33

O ile pamiętam, to synchronizacja na podstawie widoku Street View i obrazu filmu - dopasowujesz film do miejsca na mapie i po problemie. Gorzej jeśli jest to las, albo inny teren, gdzie kamery gógla nie dojechały, czy też taki film jak powyżej z treningu indoor....

Jeśli ktoś chce się bawić w filmy z nakładanymi danymi to faktycznie lepiej, prościej i przyjemniej mieć kamerę z rejestracją gps.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#8 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 30 lipiec 2017 - 20:28

...Jadąc na 5h wycieczkę mówisz kamerce start recording i stop recording. ...

 a jaka kamera wytrzyma 5 h nagrywania ?
chyba tylko garmin virb XE z podłączonym powerbankiem - żaden gopro tyle nie wytrzyma

ultra 30 tak jak gopro nie ma możliwości zasilania z powerbanka w trakcie nagrywania na rowerze

 

nie pamiętam dokładnie jak robi gopro ale garmin co 15 min filmu robi nowy plik a każdy plik filmowy trzeba synchronizować więc znów upierdliwe 

 

nie wyobrażam sobie włączyć nagrywania i nagrywać cały czas do zakończenia energii - jak nagrywam to sekwencje, które planuje później wykorzystać a każda taka sekwencja to osobny plik do synchronizacji 

synchronizacja na street view też nie jest banałem - co nie znaczy, że się nie da ale jak pisałem - zrobić raz czy dwa dla frajdy ok ale robić co chwila to cierpliwości nie starczy 

 



#9 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 30 lipiec 2017 - 21:12

Dokładnie - incydentalnie to można zrobić, ale przy dużej ilości klipów to głupiego robota. Na te ok. 2h (chyba tyle mi jeszcze aku trzyma) można włączyć kamerę, ewentualnie mogę podłączyć powerbank, ale jakoś nigdy nie miałem takiej potrzeby... Jest jeszcze jedna kwestia:

jeśli jest włączone start/stop przy każdej pauzie Edge, to Virb robi klip od pauzy do pauzy, choć to i tak trochę w czasie się rozjeżdża, jeśli brak jest połączenia Edge/Virb to autopauza włączona na Edge może dość mocno utrudnić robotę z synchronizacją, wtedy warto wyłączyć autopauzę (albo się nie zatrzymywać ;))

Tak czy siak, jeśli ktoś chce się często bawić w filmy z danymi, to zdecydowanie warto zaopatrzyć się w kamerkę z możliwością rejestracji gps i dodatkowych danych. 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#10 herbatniczek

herbatniczek
  • Użytkownik
  • 339 postów

Napisano 30 lipiec 2017 - 21:34

Chodziło mi o to, że mówisz start recording i stop recording, właśnie dlatego, że na cały dystans nie masz baterii, wybierasz sobie tylko te najciekawsze kawałki na 5h trasie a potem trzeba to poskładać z danymi z Garmina. Dane nakładałbym pewnie tylko po wyścigach a takich mam akurat w tym sezonie raptem 6 nastukanych, także na szczęście nie za każdym razem jak wychodzę na rower.

 

Chyba znalazłem filmik jak się robi to matchowanie, koleś uporał się z tym w kilka minut (jeden filmik), akurat dla mnie to raczej nie będzie aż tak upierdliwe, choć trochę zabawy jest:

 

Jeśli nie Gopro 5 Session to tylko Black z powodu najlepszego dźwięku tych modeli ale pojawia się pytanie, czy warto akurat dopłacać do niej, skoro dane będę nakładane max 10-15 razy w roku.

 

Jeszcze takie pytanko - czy można paluchem podczas jazdy szybko zastopować nagrywanie / wyłączyć gopro 5, czy tylko poleceniami głosowymi?



#11 macior

macior
  • Użytkownik
  • 128 postów

Napisano 31 lipiec 2017 - 07:25

Masz nagrywanie po naciśnięciu przycisku nagrywania, wtedy kamerka się włącza i od razu odpalone jest nagrywanie, naciśniesz ponownie i stopuje i się wyłącza.



#12 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 31 lipiec 2017 - 07:38

 a jaka kamera wytrzyma 5 h nagrywania ?
chyba tylko garmin virb XE z podłączonym powerbankiem - żaden gopro tyle nie wytrzyma

ultra 30 tak jak gopro nie ma możliwości zasilania z powerbanka w trakcie nagrywania na rowerze

 

 

W gopro 5 session z tematu można zdejmować drzwiczki i podpinać powerbank pod usb.

Można nagrywać u ładować jednocześnie.

 

Więc nagra tyle ile zmieści się na karcie pamięci

 

Nie maja tego klony gopro session czyli np runcam 3 który kosztuje pomiędzy 300 a 400zł

 

https://www.banggood...ml?rmmds=search

 

 

Co do dzielenia na pliki to każda kamera będzie to robić.
To jest ograniczenie filesystemu FAT32. Pliki nie mogą być większe niż 4GB


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#13 JHartman

JHartman
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądWarszaw

Napisano 06 wrzesień 2018 - 17:11

Jak już ktoś napisał, ręczna synchronizacja w Virb Edit to udręka. Ale na szczęście - Edit może pobrać dane geotag z pliku video.

Niestety, moja kamerka (SJCAM SJ6) nie ma gpsa więc i tych danych nie ustawia.

Na szczęście, jest na to rozwiązanie: exiftool. To narzędzie potrafi ustawić dane geotag na podstawie zarejestrowanego pliku gpx.

Czyli: timestamp pliku video to HH:MM:SS, z pliku gpx exiftool wie, że byliśmy wtedy w lokacji X:Y.

Po potraktowaniu tak wszyskich plików video i zdjęć z wycieczki mogę to wrzucić do Virb Edit i wszystko idealnie się zgrywa (zazwyczaj...).

Bardzo pomaga nagranie jednego dużego filmu z całej wycieczki, bo VE jest upierdliwe i dane gpx trzeba dopisywać do każdego klipu.

Jeśli ktoś byłby zainteresowany to mogę podać jakich używam parametrów przy odpalaniu exiftool.

Pozdrawiam


Sent from my iPad using Tapatalk



Dodaj odpowiedź