Skocz do zawartości


Zdjęcie

jaki standard steru do tej ramy (zdjęcie)


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 alfons

alfons
  • Użytkownik
  • 48 postów
  • Skądlubuskie

Napisano 05 sierpień 2010 - 17:06

Dołączona grafika

Średnica wewnętrzna główki mierzona linijką wynosi coś około 41.6 mm. Sprzedawca jest trochę mało konkretny ("jakiekolwiek stery Drop In") więc zwracam się do fachowców. Jaki to standard i jaki konkretny model mogę zamówić (jak najtańszy :-P)?

#2 pawelkepien

pawelkepien
  • Użytkownik
  • 719 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 sierpień 2010 - 17:31

Właściwie dobrze powiedział ;-) Drop In to stery zintegrowane, które po prostu wkłada się w główkę ramy, a nie wciska (czyt. możesz je sobie bezproblemowo założyć i zdjąć bez żadnych skomplikowanych pras, młotków, deseczek i innych narządów ;-)). Średnica zewnętrzna sterów to 41,8 mm (chociaż głowy nie daję, że to "jedyna słuszna" średnica, jednak chyba najpopularniejsza). Jeśli dobrze pamiętam, to występują jeszcze 2 wersje różniące się kątem osadzenia - 36* i 45*. Tu masz przykładowe.

fs-userbar-blog-white.png


#3 alfons

alfons
  • Użytkownik
  • 48 postów
  • Skądlubuskie

Napisano 05 sierpień 2010 - 17:45

Dzięki, jeżeli to jest średnica 41,8 mm (całkiem możliwe) to czy to się nie nazywa Campagnolo Hiddenset? Wtedy to będzie kąt 45 (wg tej strony: http://www.parktool....howto.asp?id=68)
BTW czy ty nie masz czasami ramy FORT Sprint z fhm.pl? (gdy szukałem jej zdjęć google wysłał mnie do twojej galerii) Bo właśnie o tej ramie mowa :-) Na tej ramie buduje teraz miejsko-treningową szosówkę...

#4 pawelkepien

pawelkepien
  • Użytkownik
  • 719 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 sierpień 2010 - 18:01

A i owszem - mam właśnie ramkę, o której piszesz. I wspomniane stery Comp Drop In Ritchey'a (gdzieś tam kiedyś na forum trochę na nie narzekałem, bo dolne łożysko po jeździe w deszczu odmówiło posłuszeństwa, ale po rozłożeniu go i przesmarowaniu znowu jest ok). Na pocieszenie (jeśli oczywiście robi Ci to jakąkolwiek różnicę) mogę dodać, że stery nie ważą tych 150 g podanych na stronie, a sporo mniej - moim wyszło 106 g ;-)

fs-userbar-blog-white.png


#5 alfons

alfons
  • Użytkownik
  • 48 postów
  • Skądlubuskie

Napisano 05 sierpień 2010 - 20:03

Zapewne wezmę Octane One bo są tańsze i lżejsze:
http://www.octaneone...s/headsets.html
chyba, że ktoś tu napisze, że to zły wybór.



Dodaj odpowiedź