Skocz do zawartości


Zdjęcie

�ańcuch 10rz i pin serwisowy


32 odpowiedzi w tym temacie

#1 outoftimeman

outoftimeman
  • Użytkownik
  • 873 postów
  • SkądPruszków

Napisano 07 sierpień 2010 - 14:43

Serwus! Zawsze używałem spinek do łańcucha a tu razem z łańcuchem ultegry 10 rzędowym dostałem taki specjalny pin serwisowy. Czy jest to pin wielokrotnego użytku? Czy mogę go rozpinać i spinać bez obawy o trwałość łączenia?

Łańcuch jest kierunkowy, ma te specjalne złobienia ułatawiające przerzucanie. Czy mogę zaem założyć zwykłą spinkę do łańcuchów 10rz np Accent QR-10 (taką akurat mam)?

#2 SN

SN
  • Użytkownik
  • 475 postów
  • Skądzupelnie blisko

Napisano 07 sierpień 2010 - 15:47

Ten sworzen jest jednorazowego uzytku i po kazdym rozkuciu lancucha nalezy go wymienic.

Mysle, ze moglbys poeksperymentowac z ta spinka i zobaczyc czy jej uzycie nie bedzie mialo negatywnego wplywu na jakosc pracy napedu.

#3 outoftimeman

outoftimeman
  • Użytkownik
  • 873 postów
  • SkądPruszków

Napisano 07 sierpień 2010 - 16:40

To do niczego bo dziś po jednej przejażdżce postanowiłem skrócić łańcuch i mimo iż starałem się użyć praski z wyczuciem tak aby zostawić ten sworzeń w jednym ogniwku wypadł. Tajwańska tandeta :)
Na oko jednak widać że spinka ma nieco inny kształt ogniwka niż łancuch.
W drugim rowerze, stalowcu z 8 rzędowym napędem używam spinki SRAM i śmiga idealnie.

#4 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 sierpień 2010 - 19:12

To do niczego bo dziś po jednej przejażdżce postanowiłem skrócić łańcuch i mimo iż starałem się użyć praski z wyczuciem tak aby zostawić ten sworzeń w jednym ogniwku wypadł. Tajwańska tandeta :)
Na oko jednak widać że spinka ma nieco inny kształt ogniwka niż łancuch.
W drugim rowerze, stalowcu z 8 rzędowym napędem używam spinki SRAM i śmiga idealnie.


Nie Tandeta tylko nie masz wprawy, dlaczego komuś jak cossie nie udaje zwala wine na produkt ???

sworzeń czarny " do spinania używa sie tylko raz.

Co do spinki - załóż - i zobaczysz co sie dzieje.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#5 PsYhOl

PsYhOl
  • Użytkownik
  • 1064 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 07 sierpień 2010 - 19:33

Ja jeżdżę na CN-6600 i CN-6700 i czarnych spinkach Sramowskich - zero problemów. Cena spinki tylko dość wysoka, ale już trzeci raz zapinam na tym łańcuchu - na drugim drugą spinkę na razie 2x i również problemów z tym brak. Śmiało można zakładać mimo innego wyglądu ogniwa, bo nie zakłuca ona pracy napędu.

#6 outoftimeman

outoftimeman
  • Użytkownik
  • 873 postów
  • SkądPruszków

Napisano 07 sierpień 2010 - 20:45

Nie Tandeta tylko nie masz wprawy, dlaczego komuś jak cossie nie udaje zwala wine na produkt ???


Na pewno nie taką jak bicycle repairman, ale jakąś jednak mam ;)
Nie mam wprawy z takim łańcuchem i takim sworzniem. Założyłem tą spinkę, zrobiłem kilkadziesiąt km i narazie śmiga ślicznie.

#7 netta1987

netta1987
  • Użytkownik
  • 301 postów
  • SkądAugustow/ Białystok

Napisano 04 styczeń 2012 - 13:38

pytanko trochę nie w temacie ale nie chcę zakładać nowego czy ktoś spotkał się z spinką 9s w łańcuchu 10s ?? ma to prawo działać? pytam bo kupiłem szose patrze a ktoś zrobił taki patent .
łańcuch cn 6700
spinka srama złota 9s

#8 GreQ

GreQ
  • Użytkownik
  • 524 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 styczeń 2012 - 14:22

sworznie będą trochę dłuższe w spince 9s działać powinno

#9 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 styczeń 2012 - 20:22

nie będzie działać, spinka jest szersza i zerwiesz ją za chwile

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#10 netta1987

netta1987
  • Użytkownik
  • 301 postów
  • SkądAugustow/ Białystok

Napisano 05 styczeń 2012 - 00:30

pytanko trochę nie w temacie ale nie chcę zakładać nowego czy ktoś spotkał się z spinką 9s w łańcuchu 10s ?? ma to prawo działać? pytam bo kupiłem szose patrze a ktoś zrobił taki patent .
łańcuch cn 6700
spinka srama złota 9s

#11 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 05 styczeń 2012 - 07:06

po co to samo pytanie, odp. powyzej.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#12 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 05 styczeń 2012 - 08:50

Mylisz się Spike, działa bez problemu. Ponieważ nie miałem spinki na 10, założyłem złotą 9 i chodzi całkiem dobrze. pozdr

#13 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 05 styczeń 2012 - 09:03

nie myle sie do 10 s są węższe spinki, spinka nie moze być nawet za lekko lużna , mnie osobiście to lata, ale nie założyłbym na serwisie nikomu takiej konfiguracji bo są spinki na 10 np. KMC sprawdzone

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#14 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 05 styczeń 2012 - 09:12

Ty wiesz co powinno być i ja wiem. Piszę o praktyce. pozdr

#15 spros

spros
  • Użytkownik
  • 663 postów
  • Skądpolska

Napisano 05 styczeń 2012 - 10:07

w praktyce spinka 9s zadziala na lancuchu 10s, ale rowniez w praktyce potrafi sie rozpiac.
musialem awaryjnie zalorzyc ale po kilkuset km sie rozpieła, oczywiscie przy maksymalnym przekosie lancucha. na szczescie jedna polowka spinki nie zginela a mialem 3 na wszelki wypadek ;-)

#16 Gosc_Kuba1987_*

Gosc_Kuba1987_*
  • Gość

Napisano 05 styczeń 2012 - 11:58

Mylisz się Spike, działa bez problemu. Ponieważ nie miałem spinki na 10, założyłem złotą 9 i chodzi całkiem dobrze. pozdr



U mnie tak samo natomiast jak zakupiłem spinkę dedykowana do 10 marki Sram spotkała mnie nieprzyjemna niespodzianka nie da się jej zapiąć na 10 rzędowym łańcuchu marki Shimano pewno dlatego że jest o jakieś dzięsiate milimetra szerszy niż łańcuch Srama do którego ta spinka jest dedykowana.

#17 Zawrom

Zawrom
  • Użytkownik
  • 324 postów
  • SkądRacibórz

Napisano 05 styczeń 2012 - 12:32

Ludzie co wy kombinyjecie. Spinka 10 rz do napędu 10 rz a spinka 9rz do napędu 9rz. i koniec. Ja w zeszłym sezonie używałm dwóch łańcuchów cn6701 na jednym była spinka SRAM-a a na drubim ACENTA i wszystko działało bez najmniejszych problemów. No poza jednym, spinkę sram bardzi ciężko rozpiąć.

#18 pawelkepien

pawelkepien
  • Użytkownik
  • 719 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 styczeń 2012 - 12:33

nie da się jej zapiąć na 10 rzędowym łańcuchu marki Shimano

Hm, u mnie poszło bez problemów... Mowa o SRAM PowerLock i 5701. Za to nieco mniej wygodniej się ją zdejmuje ;-)

fs-userbar-blog-white.png


#19 Gosc_Kuba1987_*

Gosc_Kuba1987_*
  • Gość

Napisano 05 styczeń 2012 - 13:06

Ludzie co wy kombinyjecie. Spinka 10 rz do napędu 10 rz a spinka 9rz do napędu 9rz. i koniec. Ja w zeszłym sezonie używałm dwóch łańcuchów cn6701 na jednym była spinka SRAM-a a na drubim ACENTA i wszystko działało bez najmniejszych problemów. No poza jednym, spinkę sram bardzi ciężko rozpiąć.


Nie kombimujemy tylko było zadane pytanie to na nie odpowiadamy teoria jest taka jak mówisz 10 do 10 a 9 do 9 a praktyka inna. Ja nawet używam kasety 9 do klamek na 10 i wszystko po odpowiednim wyregulowaniu dziła jak należy a jak byś zapytał jednego z drugim to Ci odpowiedzą że nie da się i trzeba kupić 10 no oczywiście wiadomo w jakim celu wyciągnięcia od nas pieniędzy.

#20 netta1987

netta1987
  • Użytkownik
  • 301 postów
  • SkądAugustow/ Białystok

Napisano 05 styczeń 2012 - 13:19

patrze że narobiłem zamieszania a ja nie kombinuje tylko pierwszy właściciel roweru zrobił tą kombinacje a ja nie mając jeszcze spinki 10s zapytałem i dziękuje za odpowiedzi



Dodaj odpowiedź