Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trek Emonda Slr 6 Vs Rose X-Lite Team-3000 Ultegra


60 odpowiedzi w tym temacie

#1 herbatniczek

herbatniczek
  • Użytkownik
  • 339 postów

Napisano 12 sierpień 2017 - 22:14

Cześć

https://www.rosebike...574/aid:2682679

https://www.trekbike...Code=grey_black

 

Czemu te rowery tak mocno różnią się cenowo? Czy dopłacalibyście do Treka? Co on w sobie ma takiego, że się tak ceni? Potraficie uzasadnić przewagę Treka?



#2 berski

berski
  • Użytkownik
  • 574 postów
  • SkądMałopolska

Napisano 13 sierpień 2017 - 05:10

Trek to legenda - Armstrong, Contador, Cancelara. W treku najwidoczniej nie wymazali z pamięci tych "potepionych" i każą sobie za legendę słono płacić. A tak na poważnie - dla mnie modele, powiedzmy że przystępne cenowo, to ciężkie kloce i dziwię się, że ludzie to w tych cenach kupują.

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka



#3 herbatniczek

herbatniczek
  • Użytkownik
  • 339 postów

Napisano 13 sierpień 2017 - 08:47

Gdybyś znalazł chwilę czasu i napisał mi na priv albo tutaj w jaki sposób dorwać / złożyć rower w cenie ok 12tyś z kołami podstawowymi (treningowymi), który będzie miał mniejszą wagę.. to byłbym wdzięczny. Piszesz, że to ciężkie kloce, ważą po 6,4kg.Rama emondy waży 680g a cały rower mogę mieć nowy w cenie 3k euro.



#4 Michal1906

Michal1906
  • Użytkownik
  • 656 postów

Napisano 13 sierpień 2017 - 09:00

Rower ktory wazy 6 i pół kg. to ciezki kloc? Czemu tak uwazasz kolego Berski? Jakie rowery w tej cenie będą lżejsze? Podaj prosze chocby ze 3 przyklady.

#5 herbatniczek

herbatniczek
  • Użytkownik
  • 339 postów

Napisano 13 sierpień 2017 - 10:02

Ja w ogóle chętnie pobawię się w składanie roweru, tzn mam zaprzyjaźniony sklep, który pomoże mi złożyć, mam już koła karbonowe 1300g od których można zacząć. Ale ktoś mi tutaj kiedyś na forum napisał,że składanie się dziś nie opłaca, dlatego nie myślę na razie o tym.

 

No ale napiszcie też, czy widzicie jakieś znaczące różnice sprzętowe / techniczne / geometryczne (Trek mam na oku w geometrii H2) między tym Trekiem SLR 6 a Rose



#6 HESHER

HESHER
  • Użytkownik
  • 305 postów

Napisano 13 sierpień 2017 - 12:40

w cenie 12000 zł możesz na nowych czesciach Ultegra złożyc super maszyne, do tego bedzie ona jedyna w swoim rodzaju, która podobać sie bedzie tobie .



#7 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 13 sierpień 2017 - 13:01

Czy da się w ogóle zrobić tak, żeby rower składany z części był tańszy niż gotowy? Oczywiśćie porównując do Rose lub Canyona, nie do absurdalnie drogiego Treka.

 

A odpowiadając autorowi tematu: nie dopłacałbym do Treka. Nie ma żadnego sensownego uzasadnienia dla tak wielkiej różnicy w cenie. Płacisz za znaczek na ramie.



#8 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 13 sierpień 2017 - 15:31

 

 

A odpowiadając autorowi tematu: nie dopłacałbym do Treka. Nie ma żadnego sensownego uzasadnienia dla tak wielkiej różnicy w cenie. Płacisz za znaczek na ramie.

Płacisz za znaczek na ramie....A kolega udzielający tu porad pojeździł na kilku ramach w życiu, jeździłeś w szczególności na Treku, masz porównanie?



#9 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 13 sierpień 2017 - 15:54

Za 12k pewnie mozna zlozyc rower, tylko rama nie bedzie zblizona do klasy Emondy slr.
Trek zrobil bardzo duzy postep z ta rama, jesli chodzi o wage, do tego bardzo dobra gwarancja.
Czy da sie zlozyc taniej rower niz kupic gotowy.
Mozesz zrobic sobie rozpiske czesci i poszukac ile kosztuja.
Ale zaoszczedze ci czasu, skladany bedzie drozszy.
Jak mozesz kupic ta Emonde za €3k i do tego jak chcesz miec treka, to jest to dobra cena. Sama rama kosztuje ok €2.7k.
Same ramy sprzedaja sie w dosc malym procencie w porownaniu do gotowych rowerow. Dlatego jest bardzo malo dobrych deali na same ramy.

Cervelo S5 na jakim teraz jezdze, kupilem jako caly rower w najtanszej opcji na Ultegrze. Po zostawieniu samej ramy i sprzedaniu pozostalych czesci, koszt ramy wyniosl mnie mniej niz bylem w stanie wynegocjowac sama rame. Do tego w tej cenie mam kierownice kosztujaca £300, zostala mi nowa korba z blatami ok £250, i mostek.
Wiec jak ktos rozwaza jakas rame, szczegolnie jak to jest rama ktora "troche" kosztuje, to zakup calego roweru wychodzi taniej.



#10 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3143 postów

Napisano 13 sierpień 2017 - 16:24

"Fajne" porównanie: Trek i Rose...



#11 johnny_pl

johnny_pl
  • Użytkownik
  • 167 postów

Napisano 13 sierpień 2017 - 16:55

"Fajne" porównanie: Trek i Rose...

 

Przepraszam, a co jest złego w tym porównaniu? Szczególnie, że Rose wcale nie wypada w nim źle. A wręcz przeciwnie: oferuje "więcej" za mniej.



#12 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3143 postów

Napisano 13 sierpień 2017 - 17:22

Nic złego w tym nie widzę, więc nie wiem dlaczego mnie o to pytasz...



#13 johnny_pl

johnny_pl
  • Użytkownik
  • 167 postów

Napisano 13 sierpień 2017 - 18:14

Nic złego w tym nie widzę, więc nie wiem dlaczego mnie o to pytasz...

 

Napisałeś "fajne" w cudzysłowie, więc odebrałem to jako negatywną opinię o takim porównaniu. Jeśli źle zinterpretowałem, to przepraszam :-)



#14 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3143 postów

Napisano 13 sierpień 2017 - 18:28

No bo jest "fajne".

 



#15 berski

berski
  • Użytkownik
  • 574 postów
  • SkądMałopolska

Napisano 13 sierpień 2017 - 19:14

Czytajcie panowie ze zrozumieniem - nie napisałem nigdzie, że podlinkowany model to ciężki kloc.



#16 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 13 sierpień 2017 - 19:48

Płacisz za znaczek na ramie....A kolega udzielający tu porad pojeździł na kilku ramach w życiu, jeździłeś w szczególności na Treku, masz porównanie?

 

Kolega nie pojeździł ale nie jest w stanie sobie wyobrazić jaki bajer lub cudowny niuans warty 4 tys. złotych ma ta Emonda SLR. Otwórz mi oczy. Dlaczego warto dopłacić do cięższego 0.3 kg Treka 4 tys. złotych.



#17 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 13 sierpień 2017 - 20:18

Chodzi o dokładność wykonania i trwałość nawet jeżeli ramę ujeżdża ktoś taki jak ja, mający 100 kilo. Dodaj do tego realną gwarancję dożywotnią i masz odpowiedź. Niuanse i bajery są, wystarczy, że poszukasz dokładniej - choćby duo trap czy rurki o zmiennej średnicy (podsiodłowa u dołu ma 31,6, ale na długości sztycy 27,2 mm ), specjalne stopy aluminium czy ciągle doskonalona budowa karbonu OCLV ).



#18 m__f

m__f
  • Użytkownik
  • 93 postów

Napisano 13 sierpień 2017 - 20:27

dodałbym tylko że w przypadku rose cena jest ostateczna, a treka uzyskanie rabatu 20+% raczej nie jest problemem(sam dostałem tyle na dzień dobry w sklepie w którym byłem pierwszy raz w życiu), w zeszłym roku widziałem slr z -40% o ile mnie pamięć nie myli.



#19 johnny_pl

johnny_pl
  • Użytkownik
  • 167 postów

Napisano 13 sierpień 2017 - 20:32

dodałbym tylko że w przypadku rose cena jest ostateczna, a treka uzyskanie rabatu 20+% raczej nie jest problemem(sam dostałem tyle na dzień dobry w sklepie w którym byłem pierwszy raz w życiu), w zeszłym roku widziałem slr z -40% o ile mnie pamięć nie myli.

 

Często tu na forum pojawiają się informację o bezproblemowym uzyskaniu rabatu przy zakupie roweru. Nie ukrywam, że zazdroszczę takiego luksusu. Być może to jest polska specyfika, bo gdybym u siebie (Szwajcaria) zapytał w jakimkolwiek sklepie o rabat to by mnie chyba wyśmiali. 



#20 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 13 sierpień 2017 - 21:56

Często tu na forum pojawiają się informację o bezproblemowym uzyskaniu rabatu przy zakupie roweru. Nie ukrywam, że zazdroszczę takiego luksusu. Być może to jest polska specyfika, bo gdybym u siebie (Szwajcaria) zapytał w jakimkolwiek sklepie o rabat to by mnie chyba wyśmiali. 

 

Ta, tylko że przy wartości franka zakup Emondy przez przeciętnego Szwajcara to jak dla Polaka pójście do restauracji na dobry obiad


  • kaloo i Look lubią to



Dodaj odpowiedź