Skocz do zawartości


Zdjęcie

Korba Fc-M442 + Przerzutka + Kaseta + Łańcuch = Eco Cena :)


15 odpowiedzi w tym temacie

#1 System

System
  • Użytkownik
  • 643 postów
  • Skądz netu

Napisano 16 sierpień 2017 - 19:22

Czy jest szansa kupić do tej korby  MTB FC-M442/443 dużą koronkę 44 zęby.

Korba na kwadrat.



#2 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 16 sierpień 2017 - 21:30

Taka powinna pasować:

http://allegro.pl/ta...6720818771.html

Na pewno BCD (rozstaw otworów - 104 mm) będzie pasować. Sama zębatka może się minimalnie różnić kształtem zębów czy rozmieszczeniem pinów wspomagających zmianę biegów, ale raczej nie powinno być problemów, zwłaszcza że ta też jest na 9 biegów. 


  • System lubi to

#3 System

System
  • Użytkownik
  • 643 postów
  • Skądz netu

Napisano 06 listopad 2017 - 08:04

Może trochę nie w temacie, ale niech będzie. :P

 

Mam kasetę 8 rzędową i jak kupię 9 rzędową, a manetkę na razie będę miał na 8 biegów to oczywiście będzie mi działało tyko bez jednego "biegu" ?

 

I drugie pytanie czy dowolna tylna przerzutka Deore z długim wózkiem będzie mi współpracowała z kasetą 9 rzędową i jakąś starą klamkomanetką ?

 

Dzięki.

 



#4 radomir82

radomir82
  • Użytkownik
  • 879 postów
  • SkądBergen

Napisano 06 listopad 2017 - 15:34

1. Oczywiście że nie - inne odległości między zębatkami kasety.
2. Jeżeli manetkę i przerzutkę masz shimano na 9 biegów to tak, jeżeli nie - patrz wyżej.
  • System lubi to

#5 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 06 listopad 2017 - 16:09

 

 

Mam kasetę 8 rzędową i jak kupię 9 rzędową, a manetkę na razie będę miał na 8 biegów to oczywiście będzie mi działało tyko bez jednego "biegu" ?

 

 

Możesz podpiąć linkę do przerzutki w taki sposób: https://womencyclist...3/02/hubbub.jpg

Jako rozwiązanie tymczasowe się sprawdzi, a może i na dłuższą metę w zależności od precyzji regulacji i twoich wymagań). 

Idea jest prosta - trzeba sprawić, by przerzutka wychylała się mniej niż wynikałoby to z długości pociągniętej przez manetkę linki na jedno kliknięcie. Mocując linkę w ten sposób wydłużamy odległość od osi obrotu do punktu zaczepienia linki, co "spowalnia" ruchy przerzutki w przybliżeniu o tyle, ile wynosi różnica w odległościach między zębatkami w kasecie 9b. i 8b. (4.35mm  vs 4.8 mm).

Na pewno nie zaszkodzi spróbować, kosztuje to tyle co jedna linka (trzeba ją dość mocno wygiąć wokół tego haczyka na blaszce mocującej). Chyba że przerzutka nie ma takiej blaszki z zagięciem.  


  • System lubi to

#6 System

System
  • Użytkownik
  • 643 postów
  • Skądz netu

Napisano 10 listopad 2017 - 08:13

I jeszcze krótkie pytanie:

Potrzebna jest mi przerzutka - średni wózek, bo korba >> (44-22)+(28-11) = 39

 >>> Tak  ?? :)



#7 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 10 listopad 2017 - 12:03

Tak, pójdzie na średnim.
  • System lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#8 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 10 listopad 2017 - 13:20

Z taka kasetą krótki też swobodnie obsłuzy.   pozdr


  • System lubi to

#9 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 10 listopad 2017 - 13:41

Z kasetą tak, ale trzyrzędowa korba to nieco większe wyzwanie.

 

Przykładowo dla RD-R3000 pojemność w wersji SS to 37T - przerzutka na 99% poradzi sobie z takim zestawem, ale będzie już dość mocno naciągnięta, przez co może pracować głośniej.


  • System lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#10 System

System
  • Użytkownik
  • 643 postów
  • Skądz netu

Napisano 11 listopad 2017 - 18:30

Czyli taka deore rd-m610 GS poradzi sobie ?

To, że jest to shadow to nie przeszkadza ?

Korba trzy-rzędowa

 

 

Jakie klamkomanetki w rozsądnej cenie proponujecie ?

 

 



#11 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 11 listopad 2017 - 19:08

Wózek wystarczy, ale przerzutka 10-rzędowa nie zagra poprawnie z manetką 9-rzędową ani 8-rzędową.

Jeżeli potrzebujesz nowej przerzutki, która będzie współpracowała z tym Systemem (hue hue ;) ), możesz pomyśleć np. nad Shimano RD-M4000
  • System lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#12 System

System
  • Użytkownik
  • 643 postów
  • Skądz netu

Napisano 11 listopad 2017 - 20:04

@mikroos, faktycznie deore rd-m610 GS jest 10-rzędowa  (w sklepie w którym patrzyłem w necie był błąd w opisie) - dzięki.

 

Czy klamkomanetka ST-M4000 (cena 90 zł x 2 sztuki)  będzie współpracowała z przerzutką Sram X5 9-speed średni wózek ? (cena 165 zł)

Bo chyba nie kupię z Shimano w klasie Deore przerzutki ze średnim wózkiem na 9 biegów.

 

Chyba, że proponujecie coś innego w podobnej cenie - zmieniam w mtb 26 cali >> cały napęd z 8 biegów na 9 biegów. :)

 

Do tego kupuję:

1. Kasetę alivio cs hg 400 >> 11 12 13 14 16 18 21 24 28 (trochę szosowa, ale zima będzie na asfaltach) - cena 75 zł

2. Łańcuch CN H953 - cena 55 zł

3. Duża tarcza do korby -  FC M430 M431 44z zębatka Alivio - cena 45 zł

4. Spinka łańcucha - cena 10 zł

 

Czyli zamknę się w ok. 450 zł (dojdą ceny przesyłek) przy zmianie napędu z 8 na 9 biegów.

 



#13 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 11 listopad 2017 - 20:09

Nie, ST-M4000 nie zadziała ze SRAM-em. Za to zadziała z RD-M4000, którą wcześniej Tobie proponowałem.

Choć tak naprawdę skoro i tak zmieniasz wszystko (poza korbą, która jest uniwersalna), to osobiście przeszedłbym już raczej na kompletne Deore.
  • System lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#14 System

System
  • Użytkownik
  • 643 postów
  • Skądz netu

Napisano 11 listopad 2017 - 23:07

@mikroos Tylko, że trochę więcej kasy na to pójdzie na deore, a rower to raczej zimówka. 

Przerzutka proponowana przez Ciebie to przerzutka z długim wózkiem i ona obsłuży mi pojemność 39 ?

Generalnie bardzo mało jest przerzutek na średnim wózku.



#15 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 12 listopad 2017 - 08:39

No niestety, na średniej półce prawie wszystkie modele są z długim wózkiem, bo w obrębie grupy oferowane są tylko komplety "3x" z dużą kasetą, co wymaga wózka SGS. Ty chcesz trochę pokombinować, co wymusza pewne zmiany.

Lepsza wiadomość jest taka, że spokojnie możesz użyć dłuższego wózka - nie ma większych przeciwwskazań.


  • System lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#16 System

System
  • Użytkownik
  • 643 postów
  • Skądz netu

Napisano 12 listopad 2017 - 14:01

Oki to kupię dłuższy wózek na Twoją odpowiedzialność. :P

Dzięki.  :)





Dodaj odpowiedź