Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ból Stóp W Butach Kolarskich.


60 odpowiedzi w tym temacie

#41 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 08 październik 2017 - 16:32

I nie wiem jak może być moc w tych całych watach większa niż na zwyczajnym pedale bez zapięć skoro punkt podparcia jest taki mały ????


Tutaj liczy się tylko szerokość podparcia które jest na równi z osią.
Dlatego SPD-SL i podobne systemy właśnie tak wyglądają.
Za przenoszenie siły odpowiada sztywna podeszwa buta pod zapięcie.

Jak masz poważny problem z tymi butami, to może trzeba się wybrać do sklepu z fittingiem gdzie dobierają but i wkładkę i mają duży wybór?

Nawet tacy producenci jak shimano robią niektóre modele w dwóch szerokościach.
Szerokie to tzw Wide Fit

http://www.shimano-l.../more_lasts.php

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#42 Pompeczka

Pompeczka
  • Użytkownik
  • 38 postów
  • SkądKołobrzeg

Napisano 09 październik 2017 - 14:06

Z tego co widzę to kolarstwo było drogie i robi się coraz bardziej drogie. Fitting ? A co ja zawodowiec jestem, żeby się w takie coś bawić ? Poza tym kogo na coś takiego stać ?

Piszę tu ktoś, że wpięcie butów pomaga gdy już na ostatnich kilometrach nie mamy siły.... No wybacz, ale jak mnie będzie stopa naparzać z bólu z powodu kiepskich butów to nie wiem jak ma mi to pomóc w dojechaniu do mety ? Już lepiej bym wyszedł na platformach. Chyba, że ktoś bawi się w ciągnięcie pedałów do góry (jak dla mnie to bez sensu, z resztą był o tym artykuł).

A na moje doświadczenie wystarczy by nawet na platformie noga się nie ślizgała ani na finiszach ani na jakimś "spawaniu grup". Jak komuś jeździ but na pedale to musi chyba nabrać więcej umiejętności.

A to, iż taki temat kiedyś był to od razu proszę nie wyjeżdżać mi tu z trolowaniem jakimś, bo może i był, ale ja nie mam czasu na szukanie. A mój temat to mój temat , to ja zadałem pytanie i chcę uzyskać na nie odpowiedzi.

A jeśli chodzi o te buty to chciałbym rozwikłać ten temat, bo kolarskie buty po prostu lepiej wyglądają w zatrzaskach niż  adidas, no i chyba takie są wymogi do wyścigów ?



#43 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 09 październik 2017 - 15:26

Z tego co widzę to kolarstwo było drogie i robi się coraz bardziej drogie. Fitting ? A co ja zawodowiec jestem, żeby się w takie coś bawić ?

 

Nie twierdzę że każdy powinien, ale jak ktoś ma problemy z którymi nie jest w stanie sam sobie poradzić to jak najbardziej, bo to zdrowie jest tu najważniejsze.

 

Sporo jest osób które wydają majątek na sprzęt i zero fittingu nawet takiego amatorskiego.

Poźniej jest narzekanie że sikają krwią, mają przepuklinę kręgosłupa albo przepuklinę brzuszną czy rozwalone kolana i że ten sport im zdrowie zniszczył.

 

Nie mam żadnego interesu w promowaniu fittingu.

Interes jak każdy inny, a za wiedzę się płaci.

 

Dopytał bym kto ma fitting w cenie buta.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#44 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 09 październik 2017 - 15:49

Kogo stać?
Jeśli masz jakieś problemy w czasie jazdy i nie wiesz jak je rozwiązać to możesz x razy szukać i za każdym razem płacić. Na to też musi być cię stać.
Nie jesteś zawodowcem a raczej nosisz ciuchy dopasowane do siebie rozmiarem.
Okularów nie kupujesz na zieleniaku a są tam dostępne, do bliży i dali nawet. Idziesz do okulisty.
Zakładasz jednak że dogranie do Ciebie roweru to jest jakiś trudno wytłumaczalny i zbędny kaprys.

#45 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 09 październik 2017 - 16:19

A to, iż taki temat kiedyś był to od razu proszę nie wyjeżdżać mi tu z trolowaniem jakimś, bo może i był, ale ja nie mam czasu na szukanie. A mój temat to mój temat , to ja zadałem pytanie i chcę uzyskać na nie odpowiedzi.

Tym trollowaniem się nie przejmuj - to było do mnie.



#46 Pompeczka

Pompeczka
  • Użytkownik
  • 38 postów
  • SkądKołobrzeg

Napisano 12 październik 2017 - 10:56

Naprawdę ? Nie ważne. Nie przejmuje się.

 

 



#47 Pompeczka

Pompeczka
  • Użytkownik
  • 38 postów
  • SkądKołobrzeg

Napisano 12 październik 2017 - 10:59

A jeśli chodzi o dopasowywanie po kolei butów to wiadomo, że wydaje się kasę tak samo jak na fitting. Ale nie jest powiedziane, że ten fitting czy jak tam to się zwie też zda rezultat.

Być może kolarstwo to nie sport dla każdego i może po prostu fizyka niektórych ludzi po prostu się nie zgrywa ze współczesnymi wynalazkami sprzętowymi (tak tez może być) i można z siebie zrobić prędzej inwalidę niż wysportowanego człowieka.


  • ROZMIAR lubi to

#48 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 12 październik 2017 - 15:05

Jak pójdziesz do lekarza to też nie ma pewności że ci pomoże. Możesz się leczyć sam (jeśli wiesz co ci jest i możesz coś zrobić na własną rękę), iść do "speca" z NFZ albo zainwestować w konsultacje u kogoś sprawdzonego. Gwarancji nie ma w żadnym przypadku.
  • ROZMIAR lubi to

#49 Gosc_solid_crank_*

Gosc_solid_crank_*
  • Gość

Napisano 12 październik 2017 - 16:05

Sorry, dyskusja schodzi na płaszczyzny kulturysta-kolarz albo filozof marksista-biskup. W żadnym z tych przypadków nie ustąpią bóle stóp. Czyjekolwiek...



#50 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 12 październik 2017 - 19:29

Wspomniany Wide Fit, autor wątku mam wrażenie, zupełnie pominął/nie doczytał,
porywając się na utarczki o fittingu.

Zresztą po wpisach widać, że jest tu problem z czytaniem ze zrozumieniem.
Wygląda to jak leniwe wybiórcze rzucenie okiem na stronę tekstu i problem z wyłapaniem kto do kogo pisze.


@solid_crank dodałem jeszcze psychologa ;)

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#51 peugeotfestina

peugeotfestina
  • Użytkownik
  • 67 postów

Napisano 14 październik 2017 - 12:55

Moze jeden but dali dobry a drugi za maly😉

#52 Pompeczka

Pompeczka
  • Użytkownik
  • 38 postów
  • SkądKołobrzeg

Napisano 17 październik 2017 - 17:48

Wspomniany Wide Fit, autor wątku mam wrażenie, zupełnie pominął/nie doczytał,
porywając się na utarczki o fittingu.

Zresztą po wpisach widać, że jest tu problem z czytaniem ze zrozumieniem.
Wygląda to jak leniwe wybiórcze rzucenie okiem na stronę tekstu i problem z wyłapaniem kto do kogo pisze.


@solid_crank dodałem jeszcze psychologa ;)

 

Bo wiesz... Są ludzie, którzy więcej czasu poświęcają na sport i samodoskonalenie niż na dokładniuśkie czytanie z wielkim zrozumieniem wypocin innych, które zabierają cenny czas i mało co wnoszą zmian.



#53 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 17 październik 2017 - 20:18

Autor sam podsumował. Nie mam nic do dodania :D

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#54 graca79

graca79
  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 17 październik 2017 - 20:44

Shimano SH R 321 i po problemie.



#55 Pompeczka

Pompeczka
  • Użytkownik
  • 38 postów
  • SkądKołobrzeg

Napisano 18 październik 2017 - 09:24

Buty za 1000 zł? Dziękuję. I już ze zdjęcia widzę,że było by to samo. Nie wiem nikt nie rozumie podstawowego problemu. Jak spód buta może być węższy od górnej części? No ludzie... Kto ma takie stopy? To tak jakby nosić takiego adidasa gdzie podeszwa jest węższa od stopy, która opierać się musi wtedy na kartach wiec jak to ma nie boleć to ja nie wiem. Przecież to takie logiczne.


Buty za 1000 zł? Dziękuję. I już ze zdjęcia widzę,że było by to samo. Nie wiem nikt nie rozumie podstawowego problemu. Jak tekstylny spód buta może być węższy od górnej części? No ludzie... Kto ma takie stopy? To tak jakby nosić takiego adidasa gdzie podeszwa jest węższa od stopy, która opierać się musi wtedy na kartach wiec jak to ma nie boleć to ja nie wiem. Przecież to takie logiczne.

#56 Pompeczka

Pompeczka
  • Użytkownik
  • 38 postów
  • SkądKołobrzeg

Napisano 18 październik 2017 - 09:28

I znowu telefon wbił mi parę bzdurne słów

#57 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 18 październik 2017 - 09:35

Wide FIT!!!


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#58 Stasko

Stasko
  • Użytkownik
  • 497 postów

Napisano 18 październik 2017 - 10:19

Obawiam się że większość na właśnie takie stopy i właśnie takie buty im pasują 😉
To niestety Ty masz nietypową budowę stóp

#59 grzyboo

grzyboo
  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 18 październik 2017 - 11:15

Ja mam szerokie stopy i źle znoszę wszelkie buty, które mi ciasno obejmują stopę po bokach (rolki, narty). Dlatego też nawet nie rozważałem typowo szosowych butów i zatrzasków. 

Na rowerze używam zwykłych butów SPD Shimano MT34L i stopy mnie nie bolą nawet przy kilkunastogodzinnej jeździe. 

Do tego od biedy można w nich chodzić jak komuś nie przeszkadza zgrzytanie, a po trawie czy ziemi chodzi się w miarę wygodnie. 

W SPD stopa może się obracać na boki, ale mi to akurat pasuje, bo można trochę zmienić pozycję. Wiążę je dość luźno, więc mogę minimalnie zmienić pozycję wewnątrz buta w trakcie jazdy, co po kilku godzinach robi różnicę. 

 



#60 petro

petro
  • Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 03 listopad 2017 - 18:40

Mam podobny problem z pieczeniem stup. Może ktoś mi doradzić jakie buty ( marka, model) spd-sl mają wkładkę o szerokości 10 cm.





Dodaj odpowiedź