Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ribble Evo Pro Carbon

Ribble carbon pierwsza szosa

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Morowy

Morowy
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • SkądOlkusz

Napisano 26 sierpień 2017 - 20:30

Cześć!
Przeglądając forum, zauważyłem że kilka razy ktoś wspominał w propozycjach o rowerze Ribble, lecz nic więcej na jego temat tutaj nie znalazłem. Żadnych szerszych opinii czy doświadczeń.
Jestem na etapie orientacji w dostępnych rowerach i zainteresowała mnie opcja Ribble Evo Pro Carbon ze względu na wyposażenie, cenę i wygląd, w porównaniu z innymi bardziej popularnymi firmami które w tej cenie mają niższy osprzęt i alu rame. Na stronie po delikatnej konfiguracji cena roweru wyszła mnie ok. 3300zł + przesyłka.
https://www.ribblecy...-pro-tiagra-se/

Byłaby to moja PRAWIE pierwsza szosa, bo pierwszą był B-Twin Triban 500 z Decathlona za 1700zł, kupiony na początku sierpnia. Był, ponieważ miałem go niecałe 2tyg. z czego jeździłem 3 razy, robiąc może koło 100km i za trzecim razem urwała mi się tylna przerzutka Microshift, wkręcając się w koło. Poharatało ramę, szprychy i pewnie łańcuch też oberwał.
Na szczęście nic mi się przez to nie stało bo prędkość była dojazdowa, już się miałem zatrzymywać.
Wcześniej zdążyła też wystrzelić przednia opona. Także na starcie musiałem zmienić opony na nowe.
Zgłosiłem reklamacje, odesłałem rower i bez problemu dostałem zwrot pieniędzy. O tyle szczęśliwie się to skończyło, pomimo poniesionych kosztów serwisu itp.

Dlatego postanowiłem trochę zwiększyć zakres cenowy dla szosy.
Co możecie powiedzieć o tym rowerze, jego wyposażeniu, stosunku cena-jakość, o samej firmie Ribble. Mam wrażenie przeglądając ich komentarze Q&A pod produktem, że ich odpowiedzi są identycznie formułowane jak w Decathlonie ale może to nie istotne w tym temacie, skupmy się na rowerze który ma jeździć i sprawiać mi przyjemność a nie problemy tak jak Triban.

Czy warto sprawić sobie ten konkretny model w takiej cenie?
Jak wygląda sprawa z wysyłką tego do Polski?
Rower chciałbym kupić z zamiarem treningów. Nic wyczynowego, bardziej okazjonalne, w miarę możliwości czasowych, ale też nie jakieś turystyczne wycieczki. Ma być konkret nawet jeśli chciałbym go tylko powiesić na ścianie na zimę :)
Jeśli chodzi o mnie to: 188cm, 68kg, noga 90cm. Poniżej moje dokładniejsze miary do ewentualnego doboru rozmiaru.
Załączony plik  MIARY ROWEROWE.png   61,54 KB   18 Ilość pobrań

Jestem otwarty na sugestie i będę wdzięczny za wszelką pomoc. Dzięki :)



#2 roweras88

roweras88
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 27 sierpień 2017 - 08:17

Funt teraz tani dlatego to atrakcyjna oferta :)

Przez ten link 10 funtów taniej: https://ribblecycles...96aacfaed/ol/cw



#3 Morowy

Morowy
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • SkądOlkusz

Napisano 27 sierpień 2017 - 13:23

Dzięki za link :)
Ale zanim bym go użył potrzebuję się dowiedzieć coś więcej od bardziej doświadczonych kolegów. Jakichś opinii. Nie szukam zachwalań tylko czy nie ma większych przeciwwskazań dla kupna tego roweru i dla samego tematu wysyłki do Polski.

Roweras masz jakieś doświadczenia z Ribble?
Czy ewentualnie kupować teraz czy jeszcze czekać na wyprzedaże?
 



#4 roweras88

roweras88
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 27 sierpień 2017 - 14:39

Nie za mała rama na ten wzrost?

Doświadczenia z Ribble mam takie,że w zeszłym roku kupowałem części rowerowe w dobrej cenie. Przesyłka bezproblemowa. Teraz też zakupiłem kilka gratów ale jeszcze nie przyszły. Natomiast roweru u nich nie kupowałem. Maja dosyć drogą przesyłkę na rowery - taniej byłoby kupić na kogoś w UK i przesłać innym kurierem.

A co do wyprzedaż to bliżej zimy teoretycznie powinno być jeszcze taniej ;)



#5 Morowy

Morowy
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • SkądOlkusz

Napisano 27 sierpień 2017 - 16:11

Myślisz że rozmiar L byłby za mały?
Tutaj jest geometria roweru
Załączony plik  Ribble evo pro carbon geometry.png   51,54 KB   15 Ilość pobrań

https://www.ribblecy...5/#confirmation
Poniżej w tym linku jest rozpiska rozmiarów. Dla L jest 5' 11" - 6' 3". czyli na centymetry byłoby od 180,3 cm do 190,4 cm.



#6 Dr0zda

Dr0zda
  • Użytkownik
  • 269 postów

Napisano 27 sierpień 2017 - 16:35

Możesz pomyśleć o planetx Pro Carbon za 725 funtów z wysyłką  jest aktualnie na Sorze. Jak poczekasz że dwa tygodnie powinny być ciekawsze oferty rok temu za tyle kupiłem tenże rower na Sram Rival. Moje wymiary 190 cm noga 92cm 82 kg i rama XL jest ok.



#7 Morowy

Morowy
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • SkądOlkusz

Napisano 27 sierpień 2017 - 16:53

No widzisz, to też jest opcja, dzięki. Tak jak wspominałem, nie śpieszy mi się a chętnie ustrzelę coś na lepszym osprzęcie za te pieniądze.
Myślisz że przy moim wzroście 187-188cm lepsza bedzie XL niż L?

#8 Dr0zda

Dr0zda
  • Użytkownik
  • 269 postów

Napisano 28 sierpień 2017 - 09:18

Według ich rozmiarówki XL jest od 185 a L do 188 cm .... w moim przypadku L byłoby za małe.



#9 Morowy

Morowy
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • SkądOlkusz

Napisano 28 sierpień 2017 - 16:37

A Tobie Drozda jak się sprawuje ten PlanetX? konstrukcyjnie podobny do tegorocznego?
Trafiłem na pewien filmik w którym ktoś opisuje problem z tym rowerem 
Że powyżej jakiejś prędkości potrafi "myszkować". Spotkałeś się z czymś takim u siebie? Bo chyba wiele osób potwierdzało to gdzieś w komentarzach.



#10 Dr0zda

Dr0zda
  • Użytkownik
  • 269 postów

Napisano 29 sierpień 2017 - 10:55

Aż tak szybko jeszcze nie zjeżdżałem bo po prostu nie mam gdzie tak się rozpędzić w Warszawie :)

Sprawdzę przy okazji .... z tego co pisano to problem może być w kołach albo źle wyregulowanych hamulcach.



#11 roweras88

roweras88
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 29 sierpień 2017 - 11:19

Z Agrykoli ;) Wygląda na rezonans drgań własnych ramy z drganiami pochodzącymi od kół/nawierzchni...



Dodaj odpowiedź