Skocz do zawartości


Zdjęcie

Forerunner 920 Xt


8 odpowiedzi w tym temacie

#1 RyszardB

RyszardB
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 07 wrzesień 2017 - 11:59

Czy Ktoś korzysta z tego urządzenia
Interesuje mię to czy jeśli przerzucę segmenty Stravy do GG ( chyba wiem jak to zrobić ) I oczywiście zrobię synchronizację zegarka z GC urządzenie będzie sygnalizowało i rejestrowało segmenty. Oba konta tzn GG i
Strava są połączone.
Może pytanie jest głupawe ale dotychczas F 920 xt służył mi głównie do biegania a na Stravie to moje 1-sze kroki.
  • RyszardB lubi to

#2 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 07 wrzesień 2017 - 20:34

Google Twoim przyjacielem jest:

Strava Live Segments on your Garmin – Strava Support:

Strava Live Segments for Garmin devices

Edge 510
Edge 520
Edge 810
Edge 820
Edge 1000
Fenix 5
Forerunner 735XT
Forerunner 935

 

Jak widać ręczniaki obsługują segmenty dopiero od FR 735/935/F5.

Czy kiedykolwiek 920xt będzie obsługiwać segmenty (podobnie zresztą jak F3)?:

I asked a few questions about the Strava Segments/Garmin link up at https://strava.zendesk.com/entries/70524590

Not so good news for us 920 owners however with the comment "No plans at this time for supporting Run devices"

Tak więc odpowiedź na Twoje pytania brzmi: NIE, 920xt (i wszystkie bazujące na tych samych/podobnych bebechach np. Fenix 3 itd) nie będzie obsługiwać segmentów.

Możliwe byłoby to jedynie za pomocą aplikacji IQ, gdyby komuś się chciało takową napisać ;)

 

Oczywiście w dalszym ciągu masz możliwość użycia... kursów. Tak samo jak w Edge 500. Zapisujesz dany segment jako kurs i robisz nawigację do niego, a następnie ścigasz się z wirtualnym parterem. Jak zapisać dany segment jako kurs? Przeglądarka Chome, wtyczka stravistix i na dowolnej aktywności  (niekoniecznie swojej)z segmentem będziesz miał możliwość danego segmentu jako kursu (gxp lub raczej tcx). Umieszczasz w newfiles i po uruchomieniu 920xt będziesz miał dany segment jako kurs. Może nie jest to tak wygodne jak segmenty w Edge (czy zwłaszcza Wahoo Bolt), ale jak się nie ma co się lubi...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3 RyszardB

RyszardB
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 07 wrzesień 2017 - 21:14

Dzięki za odpowiedź. Sporo mi wyjaśniłeś.
Pozdr
  • RyszardB lubi to

#4 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 07 wrzesień 2017 - 21:49

Jeszcze jedno - sposób obsługi segmentów w kursach - choć dotyczy to Edge - jest  taki, że segmenty są umieszczane w kursie. Segmenty muszą być segmentami connect (można importować segment jako aktywność, utworzyć z tego segment - pisałeś, że wiesz jak to zrobić, jeśli nie to niedawno opisałem to w wątku o garminie, poszukaj sobie) i taki kurs po wysłaniu do urządzenia będzie umożliwiał również "zaliczanie" segmentów. Segmenty są po prostu dodatkowymi punktami kursu, jednak z dodatkowymi rozszerzeniami specyficznymi dla segmentu i odczytywanymi przez oprogramowanie Edge.

 

W przypadku urządzeń, których oprogramowanie nie odczytuje tych dodatkowych danych i tak nie jest źle. Wg informacji, którą znalazłem na forum garmina (tutaj) to zaimportowanie takiego kursu (z segmentami) nie będzie co prawda tak obsługiwane jak w Edge, ale... będzie działać na tyle wystarczająco, że początek i koniec segmentu będzie komunikowany. Właściwie będzie wyglądać to tak, że po uruchomieniu kursu będziesz miał wskazówkę odległości do następnego punktu kursu, jeśli nie będzie to zakręt (może być, trzeba sprawdzać), to może być to początek segmentu (jak to wygląda, to musisz sobie sprawdzić). Po jego minięciu będziesz miał komunikat o odległości do następnego punktu nawigacyjnego, najprawdopodobniej końca segmentu (no chyba, że jakiś zakręt będzie po drodze...). I tak dalej... Musisz mieć na uwadze, że punkty kursów w (podobnie jak w Edge 500) 920xt/F3 są obsługiwane z pewną zwłoką (opóźnieniem) przez co możesz minąć początek i koniec o kilkanaście/kilkadziesiąt metrów. Mniejszy problem będzie z segmentami biegowymi, bo po prostu wolniej się będziesz poruszać i 920 nadąży z wyliczeniami, przy większej prędkości (rower) będzie opóźnienie...

W tym przypadku będzie możliwa "obsługa" wszystkich segmentów na danym kursie w ramach jednej aktywności. Oczywiście z w/w ograniczeniami ;)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#5 RyszardB

RyszardB
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 08 wrzesień 2017 - 19:21

czy w StravistiX exportować do .gpx czy do .tcx ?

czy w Gniza osiągnę to samo co wyżej ?



#6 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 08 wrzesień 2017 - 19:34

W gniza nie, bo tam wyeksportujesz jako kurs. Dokładnie opisałem co trzeba zrobić, żeby przenieść segment strava -> garmin w wątku garmin, wpis #5492 i tam czytaj co i jak - powinieneś użyć wyszukiwarki, w drodze wyjątku podałem link.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#7 RyszardB

RyszardB
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 10 wrzesień 2017 - 19:58

W StravistX exportowałem segmenty ze Stravy do .gpx i .tcx
Umieściłem w Newfiles na FR 920. Włączyłem VP. Nic. Tzn nie sygnalizuje początku i końca segmentu.
Przeniosłem segmenty Stravy do GC.pojawiły się w GC. Włączyłem VP. Efekt jak wyżej.
Wcześniej oczywiście synchronizacja

#8 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 10 wrzesień 2017 - 20:08

Proszę czytać ze zrozumieniem. Segmenty (stravy czy garmina) nie są obsługiwane przez FR920xt/Fenix3/itd. Początek/koniec może być komunikowany tyko wtedy, gdy będą zawarte w kursie importowanym z GC. Utwórz kurs w którym są zawarte segmenty garmina, będą komunikaty o których pisałem wyżej.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#9 RyszardB

RyszardB
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 10 wrzesień 2017 - 20:27

Ok. Spróbuję.
Dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam



Dodaj odpowiedź