Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Pulsometr] Garmin Pasek Do Czujnika Tętna


21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dampaz

Dampaz
  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 11 wrzesień 2017 - 07:30

Witam,

 

Mam pytanie.

 

Dotyczy ono paska do czujnika tętna garmina, o takiego (tylko u mnie troszkę starsza wersja: 

http://www.eazymut.p...na-premium.html

 

Pasek się przetarł, czujnik jak najbardziej sprawny.

 

Chciałbym go uratować. Ale patrząc na ceny oryginalnych samych pasków (170-180zł) po prostu się to nie opłaca.

Znalazłem taki pasek na allegro:

http://allegro.pl/pa...6870677665.html

 

Ale jest na nim jakiś inny czujnik. Sprzedawca nie potrafi mi powiedzieć czy będzie pasował...

 

Znacie jakieś inne zamienniki pasków w jakiś budżetowych cenach??

 

A może w ogóle inaczej, może warto kupić np. taki czujnik z paskiem:

http://allegro.pl/ad...6955606614.html

 

Ktoś korzystał z tego adidasa na ant+?

 

Macie jakieś opinie?

 

Pozdrawiam,

Damian.

 



#2 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 11 wrzesień 2017 - 08:46

Pasek z allegro, to ten sam co chiński kupiony np w dx za niecałe 37 zł. Jakość dobra, używałem dłuższy czas po awarii oryginalnego paska adidasa (pralka zmieliła). Jeśli nie za bardzo zależy Ci na czasie (przesyłki z Chin trochę czasu idą, ze 2 - 3 tygodnie), to możesz nieco ponad 2 dychy zaoszczędzić (przy darmowej wysyłce). Ewentualnie poszukaj tańszych na alibabie, pewno będą...

Z pasków adidasa oczywiście sporo ludzi korzysta i chwali sobie, problemów nie miałem, choć ostatnio korzystam z nowych pasków garmina hrm-run/hrm-tri (ze zintegrowanym czujnikiem), wyraźnie lepsze (oprócz dodatkowych funkcji biegowych czy pływackich, po prostu nie mają problemów z tętnem) choć niestety wyraźnie droższe. Ale do sportów typu bieganie/pływanie warto mieć dodatkowe funkcje, przy okazji sprawdzają się na rowerze... Z drugiej strony, gdyby się przetarł (ale jak?) to z wymianą kłopot...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 11 wrzesień 2017 - 09:19

Ten z allegro z opisem aukcji do Garmina powinien pasować. Możesz jeszcze zapytać użytkownika mazaki_2005 na allegro czy czasem nie planuje sprowadzać, bo miał w cenie 40 zł.

 

Nowe paski garmina dobre jak masz urządzenie, które te pomiary wyświetli (zegarek), bo tak zapłacić 350 zł żeby samo HR pokazywało to trochę dużo ;)



#4 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 11 wrzesień 2017 - 10:02

Jak będzie planować sprowadzać, to czas dostawy będzie i tak wyższy niż zakup bezpośrednio, a i cena wyższa bo dojdą koszty wysyłki jeszcze w PL. To gdzie tu sens brać przez pośrednika?

 

No tak, kupno w celu używania zintegrowanych hrm tylko do jazdy na rowerze jest mało sensowne. Po prostu stwierdziłem, że w działaniu są o wiele pewniejsze niż wcześniejsze modele - jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się przekłamanie tętna, co we wcześniejszych modelach miękkich opasek garmina (ale też adidasa, czy cycleops) było dość często spotykane.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#5 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 11 wrzesień 2017 - 10:45

Nie zaszkodzi zapytać użytkownika mazaki_2005 (na allegro) czy czasem jakiegoś paska nie posaida. Na allegro wprawdzie nie ma wystawionych.

 

Dampaz jeśli nie chcez dużo płacić to albo weź z DX pasek proponowany przez Prozor'a, albo ten z allegro za 50 zł.



#6 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 355 postów

Napisano 11 wrzesień 2017 - 11:16

jak kupiłem TAKI  pasek, nie konkretnie od tego sprzedawcy. Wcześniej dopytałem czy będzie pasował do garminowskiego czujnika.
Pasek przyszedł, działa dobrze w zastępstwie od oryginalnego który wyzionął ducha. Spokojnie kup 2 lub 3 szt z ali w cenie 50zł niż u nas jedną sztukę... bo to jest ten sam towar.

 

Pozdrawiam



#7 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 11 wrzesień 2017 - 18:19

Dokładnie - $5,37 (z przesyłką) to niecałe 2 dychy, po co przepłacać? Nawet możesz brać na zapas, choć szczerze mówiąc też nie widzę sensu, bez problemu ze dwa lata powinien wytrzymać częstego używania.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#8 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 20 październik 2018 - 06:31

Czy mial ktos w rekach czujnik HR (opaska na klate) Garmina i Wahoo?
Bardziej chodzi mi o sama jakosc opasek. Moj Garmin, po latach w koncu wyzional ducha. Nie chce tego juz reanimowac.

#9 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 17 styczeń 2021 - 12:18

Dwa szmaciane paski Garmina (z zestawu premium a obecnie HRM Dual) padały mi po 2 latach. Rok temu dorwałem za 40zł pulsometr Adidasa (leżak magazynowy) z zestawu Micoach którego pasek okazał się jeszcze większą porażką pod względem trwałości i już zaczął świrować. Strata żadna bo czujnik został :)

Awaryjnie mam na takie sytuacje pasek z Ali za 12 zł, ale nigdy nie używałem dłużej żeby cos powiedzieć o trwałości. 

Ktoś testował inne pask np Wahoo (nie wiem czy kompatybilny z czujnikiem Garmina) ? Czy brać od chińczyka 3 sztuki za pisiont złoty i spokój na 2-3 lata bo o długą trwałość ich nie podejrzewam ?

 

Biorę po 500 zł od każdej z drużyn i słucham Państwa

 

 


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#10 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 17 styczeń 2021 - 12:28

Dokładam 500 zł i dołączam się. Póki co w ciągu ~5 lat dwa paski Suunto i jeden Garmin, który wyłącznie się kończy. ;)
Podobna sytuacja z paskami do zegarka. W koncu kupiłem jakiś za 1/3 ceny oryginalu i przetrwał tyle samo.
Tak samo chyba postąpię z HRM.

#11 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1962 postów
  • SkądWrocław

Napisano 17 styczeń 2021 - 12:47

Ja w podobnej sytuacji za rekomendacją kupiłem to: https://www.decathlo...8085?mc=8334795

 

Podobno jest trwały.

 

Ale o paskach z Ali słyszałem dobre opinie. Biorąc pod uwagę ich cenę, jak podziałają 2 lata to bardzo spoko ;) 



#12 renton

renton
  • Użytkownik
  • 430 postów

Napisano 17 styczeń 2021 - 13:43

Pasek od Wahoo poddał się po 1,5 roku.
Sól "zjadła" aluminiowe napy i nie ma jak zapiąć pulsometru.

#13 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2825 postów

Napisano 17 styczeń 2021 - 13:52

Awaryjnie mam na takie sytuacje pasek z Ali za 12 zł, ale nigdy nie używałem dłużej żeby cos powiedzieć o trwałości. 

Ktoś testował inne pask np Wahoo (nie wiem czy kompatybilny z czujnikiem Garmina) ? Czy brać od chińczyka 3 sztuki za pisiont złoty i spokój na 2-3 lata bo o długą trwałość ich nie podejrzewam ?

 

Biorę po 500 zł od każdej z drużyn i słucham Państwa

Tymi najtańszymi paskami pewnie można się bawić na zasadzie "w tej cenie to kupię od razu 10...", ale czy one mają wszystkie ficzery droższych pasków? Na start BT + ANT+, kolejne to HRV a kończąc na dynamice biegu... wiem wiem - nie każdemu to potrzebne. Te pierwsze pewnie bardziej drugie pewnie mniej.

 

U mnie HRM-Dual równo roczek i zero problemów, brak też widocznych śladów użytkowania. Bateria ciągle oryginalna od nowości, nie występuje też ani rdzewienie ani nic. Przepłukuję pod bieżącą wodą po każdym wysiłku. Skoro padł Ci HRM-Dual pisałeś do Garmina coś w stylu "Garmin, ja tu trening i co teraz?" - pewnie możesz liczyć na rabat spokojnie. A no i jest opcjonalnie nowy HRM-Pro, ale to ma sens raczej tylko jeżeli też biegacie (od razu dynamika jest).



#14 Argi

Argi
  • Użytkownik
  • 494 postów

Napisano 17 styczeń 2021 - 14:04

Pasek od Wahoo poddał się po 1,5 roku.
Sól "zjadła" aluminiowe napy i nie ma jak zapiąć pulsometru.

 

Mój Wahoo po 1.5 roku zaczął "świrować". Coraz częściej gubi sygnał, bateria wymieniona. Mam nadzieję, że to też pasek, choć wygląda wciąż b. dobrze.



#15 Mediana

Mediana
  • Użytkownik
  • 410 postów
  • SkądLublin

Napisano 17 styczeń 2021 - 17:39

Pasek występujący w zestawie "Krokomierz Micoach Box" Adidas jest niezły, jedna wada lub nie :P to komunikacja tylko po ANT+.

M...


Merida Scultura Disc 6000 - Black  Power :)


#16 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 17 styczeń 2021 - 18:03

Tymi najtańszymi paskami pewnie można się bawić na zasadzie "w tej cenie to kupię od razu 10...", ale czy one mają wszystkie ficzery droższych pasków? Na start BT + ANT+, kolejne to HRV a kończąc na dynamice biegu... wiem wiem - nie każdemu to potrzebne. Te pierwsze pewnie bardziej drugie pewnie mniej.
 
U mnie HRM-Dual równo roczek i zero problemów, brak też widocznych śladów użytkowania. Bateria ciągle oryginalna od nowości, nie występuje też ani rdzewienie ani nic. Przepłukuję pod bieżącą wodą po każdym wysiłku. Skoro padł Ci HRM-Dual pisałeś do Garmina coś w stylu "Garmin, ja tu trening i co teraz?" - pewnie możesz liczyć na rabat spokojnie. A no i jest opcjonalnie nowy HRM-Pro, ale to ma sens raczej tylko jeżeli też biegacie (od razu dynamika jest).


Panowie dla jasności: mówimy o PASKACH czyli np. https://www.aliexpre....48d84c4d8JZnEL. Nie o zestawie PASEK + PULSOMETR który wszyscy nazywają pulsometrem :)
Nie chce kolejnego pulsometru bo mam już dwa (garmin i addidas) Tutaj padają paski. A dokładniej elektrody w nich zatopione. Same pulsometry są ok.
 
Garmin HR Premium (ten sam pasek co w nowym Dual) padł po 23 miesiącach. Dostałem nowy. Padł po 26 i lipa. Zawsze to samo - zaczęła się odklejać guma od spodu i po kilkunastu tygodniach sól dokańczała dzieła zniszczenia. 
 
@Mediana właśnie ten pasek kończy żywot po sezonie.


  • artho lubi to
To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#17 Mediana

Mediana
  • Użytkownik
  • 410 postów
  • SkądLublin

Napisano 17 styczeń 2021 - 18:43

U mnie pasek występujący w zestawie "Krokomierz Micoach Box" Adidas posiada ponad 350 godzin "przebiegu" i ma się dobrze.

M...


Merida Scultura Disc 6000 - Black  Power :)


#18 Jarek.b

Jarek.b
  • Użytkownik
  • 88 postów
  • SkądTrójmiasto

Napisano 17 styczeń 2021 - 19:03

Pasek z deca u mnie przy bieliznie termoaktywnej potrafi dodać od siebie w bonusie +20 uderzeń/min ;-) Czytałem, że nie jestem odosobniony. Oryginalny garmin nigdy takich jaj nie robił, niestety się zużył.



#19 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 17 styczeń 2021 - 19:26

Używam z Deca po dwóch padniętych Garminach i jest tip top. Moja dziewczyna tak samo nie ma problemów.

#20 lukaszzsch

lukaszzsch
  • Użytkownik
  • 728 postów

Napisano 17 styczeń 2021 - 21:29

Potwierdzam. Miałem całe lata taki z deca i działał luksus. Teraz dokupiłem drugi, bo potrzebowałem ant+



Dodaj odpowiedź