Skocz do zawartości


Zdjęcie

Venge Czy Się Nadaje Na Tt


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 dark_wojtek

dark_wojtek
  • Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 18 wrzesień 2017 - 16:57

Witam
Mam ramę Specialized Venge 2015r. Chciałem się zapytać czy rama będzie nadawać do zbudowania roweru czasowego. Chodzi mi czy będzie miała rama venge te same właściwości co rama TT.

Z góry dzięki za pomoc



#2 Kamil444

Kamil444
  • Użytkownik
  • 339 postów
  • SkądMierżączka

Napisano 18 wrzesień 2017 - 18:26

Witam
Mam ramę Specialized Venge 2015r. Chciałem się zapytać czy rama będzie nadawać do zbudowania roweru czasowego. Chodzi mi czy będzie miała rama venge te same właściwości co rama TT.

Z góry dzięki za pomoc

 

Venge to rama aero do ramy Shiv coś tam napewno brakuje ale jak założysz kiere czasową i dobrze ustawisz pozycje to różnica w oporze powietrza której nie odczujesz



#3 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 wrzesień 2017 - 18:42

Nie za bardzo.

Geometria zdecydowanie nie jest czasowa. Rama sama w sobie jest dość aerodynamiczna, rurki o małym przekroju czołowym. Jednak wyraźnie da się zauważyć na przykład brak pełnej zabudowy tylnego koła. Przednie też jest w dość dużej odległości od rury dolnej.

No i dochodzi kwestia, że przy tych kształtach ramy rower czasowy będzie wyglądał niezbyt urodziwie ;)


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#4 dark_wojtek

dark_wojtek
  • Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 18 wrzesień 2017 - 18:48

Nie za bardzo.

Geometria zdecydowanie nie jest czasowa. Rama sama w sobie jest dość aerodynamiczna, rurki o małym przekroju czołowym. Jednak wyraźnie da się zauważyć na przykład brak pełnej zabudowy tylnego koła. Przednie też jest w dość dużej odległości od rury dolnej.

No i dochodzi kwestia, że przy tych kształtach ramy rower czasowy będzie wyglądał niezbyt urodziwie ;)

 

Czyli nie polecasz inwestować w taki "czasowy rower" tylko sprzedać i kupić typowo czasowy rower.

Też się zastanawiałem jak on będzie wyglądał i patrzyłem się na nacie na zdjęcia to czasami to dziwnie wygląda. Może to dziwne, ale wygląd też ma trochę do powiedzenia :)



#5 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 wrzesień 2017 - 19:22

Dokładnie, prosta, pozioma górna rurka wygląda o niebo lepiej :)

To raczej dość cenna rama, myślę że za kwotę, którą za nią uzyskasz, spokojnie kupisz odpowiednią ramę do jazdy na czas.


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#6 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 19 wrzesień 2017 - 06:27

Położysz się na lemondce, ale to nie będzie rower czasowy.

 

Nie będzie to rower czasowy ponieważ shiv tt ma zupełnie inną geometrię.

Dla tego samego rozmiaru (np. M) ma większą bazę kół, inną długość tylnego trójkąta i przede wszystkim odległość między przednim kołem a osią supportu.

Oczywiście będziesz czuł się jak na czasówce, ale Twoja pozycja nie będzie w 100% pozycją jaką się osiąga na rowerze czasowym.

 

Geometria Venge:

Specialized-venge-2014-geometry.jpg

 

Geometria Shiv TT:

Shiv-2016-geo.jpg



#7 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 19 wrzesień 2017 - 13:15

Rama spokojnie da radę. Pozycję wmiarę ułozysz, bo można sztycę obrócić. Rower będzie się inaczej prowadził wkoncu geo jest szosowe a nie tt, ale to szczegół.  Posiadanie samego roweru tt to za mało, lepiej przerabiać szosę, niż posiadać tylko tt. 


  • Prozor lubi to

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 




Dodaj odpowiedź