Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pedały Spd Pd


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pompeczka

Pompeczka
  • Użytkownik
  • 38 postów
  • SkądKołobrzeg

Napisano 23 wrzesień 2017 - 09:55

Natrafiłem ostatnio na pedały typu SPD PD, czyli zatrzaskowe z dodatkowymi platformami. Stąd moje pytanie: Czy w tych pedałach, aby oprzeć buta na platformach trzeba zdemontować zatrzaskowy środek by jeździć w zwykłych butach czy nie trzeba tego robić? I czy but MTB zatrzasnięty w tym pedale opiera się jednocześnie o platformy? Jak to jest, ponieważ dopiero trafiłem na tego typu pedały i nie wiem jak to działa?!

#2 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2198 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 wrzesień 2017 - 11:36

Zazwyczaj pedał jest jednostronny, tj. zatrzask z jednej strony platforma z drugiej. Trzeba się przyzwyczaić do wpinania, ale w rowerze miejskim sobie bardzo chwale.

#3 Pompeczka

Pompeczka
  • Użytkownik
  • 38 postów
  • SkądKołobrzeg

Napisano 23 wrzesień 2017 - 15:40

Z tego co tam pisało to był to pedał wpinany, który platformę miał po to by większa część buta robiła nacisk,a nie jakieś z jednej strony to a z drugiej tamto. Zależy mi na czymś takim bo w butach kolarskich boli mnie stopa a w zwykłych SPD jest za mała powierznia i jest to ponoć nie wygodne na długie wycieczki.

#4 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2198 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 wrzesień 2017 - 18:46

Może warto poszukać wygodnych butów zamiast kombinować z pedałami? Z tą powierzchnią podparcia też nie ma co przesadzać szczególnie przy porządnych butach z karbonowym sztywnym spodem.

#5 Pompeczka

Pompeczka
  • Użytkownik
  • 38 postów
  • SkądKołobrzeg

Napisano 08 październik 2017 - 08:57

A ja nie chce ani twardych spodów ani twardego środka, bo moja stopa tego nie wytrzymuje.





Dodaj odpowiedź