Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sram Suport Gxp


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 kr1s1983

kr1s1983
  • Użytkownik
  • 829 postów
  • SkądNowy Sacz

Napisano 25 wrzesień 2017 - 07:47

heja,pierwszy raz mam do czynienia z osprzetem srama.trafil mi sie rower gdzie prawe lozysko w korbie "RED" bylo zajechane.W serwisie doraznie wyminili mi strone napedowa na shimano a lewa zostala GXP.O dziwo to dziala,jednak zastanawiam sie czy na dluzsza mete moze cos sie stac z korba?Ewentualnie na jaki zmienic suport bo oryginal 150zl niestety,widze ze na allegro sa jakies zamienniki za 60zl.Macie jakies doswiadczenia?dzieki



#2 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 25 wrzesień 2017 - 08:09

Zamienniki sa lepsze i sa gorsze :)

 

Mnie w Sramowskim GXP w XC mimo objawow zajechania udaje sie za kazdym razem je rozebrac (nie trzeba wyjmowac lozyska), wyczyscic porządnie i ponownie nałożyć smar, że chodzi jak nowe.

 

Uważam, że SRAM ma trochę gorsze uszczelnienie aniżeli Shimano i czasem po deszczu jak smar ostatecznie wycieknie to jest odczucie zajechania łożyska. Przy odpowiednim serwisie taka sytuacja zdarzyć się nie powinna. Na sucho nic nie pojedzie.

 

Jak masz chwile to rozbierz bok łożyska (nie trzeba wyjmować z misek), wystarczy zdjąć tylko pierścień zaciskający od środka (coś w rodzaju pierścienia segera) i zobacz jaki jest jego stan. Skoro twierdzisz, że już zajechane to nic gorszego zrobić mu nie możesz :)



#3 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 25 wrzesień 2017 - 08:09

Ale co dokladnie ci wymienili, caly wklad od napedowej strony, czy tylko lozysko?
Gxp od napedu ma ten sam rozmiar lozyska, co shimano, 24mm. Od nie-napedowej strony jest lozysko 22mm.
Jak masz wklad w dobrym stanie, w ktorym mozna wymieniac lozyska, to wymieniasz je kiedy zachodzi taka potrzeba.
Aby podpowiedziec jaki ewentuaknie wklad, musisz podac pod jaki system suportu jest twoja rama.

#4 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 25 wrzesień 2017 - 08:34

Ja ostatnio brałem suport z Decathlon'u https://www.decathlo...id_5427981.html wysyłka za darmo :)

Jeszcze zastanawiałem się nad czymś takim http://karbonowy.pl/...ort-czarny.html





Dodaj odpowiedź