Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zapalenie Ścięgna Mięsnia Dwugłowego Uda


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mistyk

Mistyk
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 29 wrzesień 2017 - 16:20

Witam serdecznie. Od jakiegoś czułem ból pod kolanem, więc udałem się do ortopedy. Po krótkim wywiadzie i badaniu okazało się, że mam zapalenie ścięgna mięśnia dwugłowego uda + wstępną chondromolacje stawu rzepkowo - udowego. Lekarz zalecił odpoczynek i rehabilitacje. Na moje pytanie co mogło być przyczyną, stwierdził, że pewnie od ciągnięcia spd. Oczywiście, planuje zastosować się do zaleceń lekarza, ale mam pytanie co mogę zmienić, aby unikać w przyszłości podobnych urazów? Czy przyczyną mogą być źle ustawione bloki spd?



#2 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1086 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 29 wrzesień 2017 - 16:25

Skoro dwugłowy uda to przez jego nadmierne rozciąganie podczas kręcenia, czyli zbyt wysoko siodełko i/lub zbyt cofnięte do tyłu.


  • Marcin321 lubi to

Trzepak 

"MAMIL"


#3 Mistyk

Mistyk
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 29 wrzesień 2017 - 21:44

Nie zmieniałem nic w ustawieniach od trzech lat i wydawały mi się ok, ale pokombinuje. Dzięki za radę.



#4 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1086 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 30 wrzesień 2017 - 08:31

Z czasem, po długim okresie jednostronnych treningów, konstrukcja więzadłowo-mięśniowa organizmu się zmienia. 4 lata można przejeździć bez kontuzji aż dysproporcja w sile antagonistycznych grup mięśniowych przekroczy pewną granicę i zaczyna się ból, zapalenia, zerwania.

Często zapomina się o ogólnorozwojówce. Człowiek to taki wysoki maszt radiowy z czterema odciągami stabilizującymi. Jeśli trzy będą zbyt mocne a czwarty osłabiony wtedy konstrukcja zacznie się pochylać ostatecznie doprowadzając do katastrofy. 

 


  • Yar_Tur i Mistyk lubią to

Trzepak 

"MAMIL"


#5 Mistyk

Mistyk
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 06 październik 2017 - 08:16

Dzięki za radę. Też zapominam o ogólnorozwojówce i później wychodzi :/





Dodaj odpowiedź