Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kolarstwo Oczami Onet.pl


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 vuc

vuc
  • Użytkownik
  • 354 postów

Napisano 30 wrzesień 2017 - 08:09

Onety i podobne portale traktuję głównie jako źródło beki z dziennikarskiego fachu i prowokujących nagłówków, aniżeli informacji;

no ale jakież inne źródło informacji o kolarstwie może mieć przeciętny zjadacz chleba ?

Dlatego to co onet robi trzeba napiętnować:

artykułów pana Łukasza jest jeszcze trochę, ale mi już wystarczy.
 

Nie, nie piętnuję go za to że ma brzucha, kręci połowę naszych watów i spędził za dużo czasu na kanapie.
Tylko za wysyłanie w świat przekazu, że żeby wejść w kolarstwo potrzebujesz już na starcie badanie wydolnościowe, trenera, dietetyka, bikefit i rower Looka.
No i jeszcze to "bez majtek" musiał, po prostu musiał dać do tytułu.
No ale taki już urok onetów i innych portalów njuso-mózgoryjących (vide: "Dziennikarz, zło wrodzone", Maciek Hop).
 

Jak taki przekaz o naszym świecie idzie w eter, to ja się w zupełności nie dziwię kierowcom, którzy nas rozjeżdżają, krzyczą "Won na ścieżkę… Pedały!" przy wyprzedzaniu ustawki (autentyk). Taki parszywy i skrzywiony element społeczny jak kolarzy trzeba eliminować.

P.S. Onetowa analiza zawodowego kolarstwa jest na podobnym poziomie: https://sport.onet.p...jaskula/7ef2n4r

 

Moja rada: Zamiast Jaskółów, Gnatów i innych geniuszy pióra; wyoutsourcować pisanie artykułów do Hopa, Tyńca i reszty chłopaków, którzy wiedzą o czym piszą.



#2 nico123

nico123
  • Użytkownik
  • 40 postów

Napisano 30 wrzesień 2017 - 11:51

Moja rada to nie czytać po prostu takich źródeł. To nie chodzi o kolarstwo, przeczytaj artykuły o dowolnej w dziedzinie na której się trochę znasz. Ich treść będzie uboga i z błędami a jedne będą kopią drugich. W sumie po co się starać jak to treść dla przypadkowego Kowalskiego który na kolarstwie się nie zna i z fachowej wiedzy i tak by nie wiele skorzystał.



#3 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 30 wrzesień 2017 - 12:55

A ja przeczytałem i nie rusza mnie to ani trochę.
Nie widzę tu fałszywego przekazu o sensownym początku jazdy rowerem (szosowym).

I czemu czujesz się tak dotknięty brakiem majtek?...

#4 vuc

vuc
  • Użytkownik
  • 354 postów

Napisano 30 wrzesień 2017 - 15:36

Moja rada to nie czytać po prostu takich źródeł. To nie chodzi o kolarstwo, przeczytaj artykuły o dowolnej w dziedzinie na której się trochę znasz. Ich treść będzie uboga i z błędami a jedne będą kopią drugich. W sumie po co się starać jak to treść dla przypadkowego Kowalskiego który na kolarstwie się nieznań i z fachowej wiedzy i tak by nie wiele skorzystał.

 
Ja to czytam wyłącznie dla beki.
Po części dlatego też tutaj wrzuciłem.

Tak samo jak telewizję śniadaniową ogląda się wyłącznie po to żeby zobaczyć jak im kura nasrała na blat.

I czemu czujesz się tak dotknięty brakiem majtek?...

Bo przeciętny Kowalski zapamięta z tych artykułów tyle:
Kolarz to debil który chce zrzucić brzucha więc wydaje grubą kasę na jakieś badania wydolnościowe zamiast po prostu mniej jeść.
Na dodatek pedał bo majtek nie nosi.

#5 przmor

przmor
  • Użytkownik
  • 500 postów

Napisano 30 wrzesień 2017 - 16:24

No ale przeciez jak poczytac to czy inne fora to najczestsze porady dla poczatkujacych to m.in. zainwestuj w bikefitting, kup ciuchy za kilkaset zl bo te z Lidla sa do kitu, rower ponizej 5tys. zl nie ma prawa jezdzic a nawet jak juz rower za piec tysi to jeszcze kola za kolejne dwa tysie bo fabryczne sa z gumy i waza tone. Do tego pomiar mocy, garminy, strava, dieta... Przeciez to porady z tego i innych for a nie z onetu.
  • berski lubi to

#6 Gosc_DivisionBell_*

Gosc_DivisionBell_*
  • Gość

Napisano 30 wrzesień 2017 - 16:52

Co się tak tych majtek uczepiłeś? Przecież jeździ się rzeczywiście bez nich więc gdzie tu kłamstwo? Jak ktoś ma zawężone horyzonty myślowe(kolarz=gej) to to jest wyłącznie jego problem i szczerze mówiąc mam to głęboko w d.... co sobie ktoś taki o mnie myśli.



#7 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 30 wrzesień 2017 - 17:06

Ale przecież przekaz z tych artykułów do nikogo nie dotrze, bo .... na tytuł klikną tylko ci, którzy kolarstwem się już interesują, tacy jak my.

 

Jak ktoś jest naprawdę zdecydowany wziąć się za siebie (czyli np zrzucić kg), to nie będzie uderzał do Czarnoty, tylko po prostu wyjdzie na rower (bylejaki) 3-4 razy w tygodniu i ograniczy kalorie. I wcale nie musi to robić "najefektywniej", wystarczy systematycznie, bez katowania się. Najważniejsze, żeby sprawiało to (rower i zrzucanie masy) radość, przynajmniej taką, jaką wcześniej żarcie.

 


  • Yar_Tur lubi to

"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#8 de Villars

de Villars
  • Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 02 październik 2017 - 10:36

Adblock skutecznie uniemożliwia mi czytanie artykułów na onecie :)


  • lukeuszlfc lubi to

#9 vuc

vuc
  • Użytkownik
  • 354 postów

Napisano 02 październik 2017 - 11:49

@up ogarnij uMatrixa

Co do blokowania reklam, jest to pytanie egzystencjalne.

 

Ale poniewieranie prywatności użytkownika w sieci, 3rd party cookies, itp. to już inna sprawa i ten content już można blokować bez wyrzutów sumienia. :)



#10 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 02 październik 2017 - 15:07


Ja to czytam wyłącznie dla beki.
Po części dlatego też tutaj wrzuciłem.

Tak samo jak telewizję śniadaniową ogląda się wyłącznie po to żeby zobaczyć jak im kura nasrała na blat.

Bo przeciętny Kowalski zapamięta z tych artykułów tyle:
Kolarz to debil który chce zrzucić brzucha więc wydaje grubą kasę na jakieś badania wydolnościowe zamiast po prostu mniej jeść.
Na dodatek pedał bo majtek nie nosi.


W jaki sposób brak majtek i badania wydolnosciowe wpłyną negatywnie na realne interakcje przeciętnego nierozgarniętego z kimś kto ma kontakt z rowerem inny niż opieranie go o murek?
Bo ja nie widzę problemu, jeżdżę już 20 lat, od 4 praktycznie tylko asfaltami.
Czujesz się lub poczułeś się poszkodowany konsekwencją czytania przez kogoś takich artykułów?



Dodaj odpowiedź