Jump to content


Photo

Rama Specialized Roubaix


3 replies to this topic

#1 klu88

klu88
  • Użytkownik
  • 133 posts

Posted 30 September 2017 - 12:46

Wie ktoś jaka najszersza opona W Ej dzo w tą ramę?

#2 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,638 posts
  • SkądSulęcin

Posted 30 September 2017 - 14:37

W Ej dzo w tą ramę taka szeroka, która nie będzie ocierać o widełki. Zmierz szerokość widełek, odejmij po 3 - 4 mm ( 1,5 - 2 mm z każdej strony, o ile koło jest symetrycznie zrobione, sprawdź odległości aktualnej opony od widełek) i to będzie najszersza opona jaka W Ej dzio :P.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3 klu88

klu88
  • Użytkownik
  • 133 posts

Posted 30 September 2017 - 17:43

Hehe, nie wiem skąd się wzięło to W Ej dzo. Pisane z tel i coś dziwnego słownik zrobił ;P.  Problem w tym, że nie mam tej ramy tylko się zastanawiam nad kupnem. Ale podpytałem już i raczej odpadnie, liczyłem, że ma coś więcej miejsca niż standardowa szosa, ale raczej nie. Więc nic sporo szerszego niż 25mm nie W Ej dzo



#4 nico123

nico123
  • Użytkownik
  • 40 posts

Posted 30 September 2017 - 18:54

Zależy jaka rama z jakiego roku, ten model jest produkowany już długo do nowszych ram wejdą szersze, bo moda na szerokie opony jest dość młoda. Do tego może wiesz, może nie do hamulców na obręcze na szersze opony nisz 25 bym bardzo nie liczył.

W rowerach z tarczami  na pewno  założysz coś szerszego nisz 25mm.

Ogólnie wygogluj sobie "specialized roubaix max tire size" i zobacz pozaglądaj na jakieś angielskie fora tam ludzie piszą jakie opony wchodzą .





Reply to this topic