Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Pedały] Shimano Dura Ace Pd 9100 R Test Na Road-Racing.pl

Shimano Dura Ace SPD-SL

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Helium

Helium
  • Użytkownik
  • 141 postów

Napisano 05 październik 2017 - 19:13

Cześć ;-) od czasu do czasu podrzucam Wam autorskie testy  z naszej strony. Testy niezależne i nielukrowane. Jak cos się sprawdza chwalimy jak jakaś rzecz nie do końca się podoba podkreślimy i taką cechę. http://www.road-raci...r-road-racingpl Wcześniej jeździłem na pedałach Time i Look także  z grubsza 75 % rynku mam  przetestowane. ;-)


  • shmoo lubi to

#2 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 05 październik 2017 - 20:39

Nie wiem jak innych, ale mnie interesuje budowa. Jak to rozebrać i złożyć i jak wygląda w środku. Jak wyglądają łożyska i czy całość pójdzie do kosza po wytarciu bierzni.
Uważam że nawet jak kogoś stać na wymianę co sezon to jest to marnotrawstwo.
Nawet nie tyle pieniędzy co energii i zasobów naturalnych.
Oczywiście nie tyczy się tego produktu, co wielu podobnych produktów jednorazowych.
Co do DA to nie mam pewności czy nie są dostępne części zamienne i czy wymiana jest nieopłacalna.

Można pomyśleć jakiś eko wariat, ale to czysty pragmatyzm!
  • Helium lubi to

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#3 Helium

Helium
  • Użytkownik
  • 141 postów

Napisano 05 październik 2017 - 21:54

Spokojnie nie eko wariat, tylko ekonomicznie myślący kolarz. Łożyska  na osi Dura ACE sa 3 Dwa kulkowe i jedno wałeczkowe(igiełkowe). To odróżnia między innymi Ultegrę i 105 od Dura Ace. Układ tych łożysk nie zmienił się od jakiegoś czasu  w Dura Ace. Trwałość tej grupy to cos co na pewno ją wyróżnia. Ma 3 lata gwarancji, to też świadczy o tym że producent wierzy  w jej jakość. Powszechne przekonanie jest takie że najwyższe serie osprzętu są mało trwałe. Ja mam inne obserwacje . Takie opinie dotyczące oponek, szytek sa prawdziwe Jeśli chodzi o napęd i grupy osprzętu już niekoniecznie. Dura Ace 9000 którego używam  w szosie ma już 22000 km i dalej działa bez zarzutu jedynie kaseta poddała się po 21000 km. 


  • Jackk3 lubi to



Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Shimano Dura Ace, SPD-SL