Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szczelina Miedzy Widelcrm A Ramą


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 technik88

technik88
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 29 październik 2017 - 11:32

Witam serdecznie,
Posiadam rower Giant Defay 3 i mam problem z trzeszczącą ramą. Problem wynika z powodu piachu miedzy widelcem a rama. Jeżdżę w każdych warunkach i podczas deszczu mnóstwo piachu dostaje sie w szczelinę. Drugim skutkiem jest wycieranie sie widelca( piach działa jak scierniwo). Czy mogę liczyc na porady jak rozwiązać ten problem? Myślałem żeby założyć oring lub zrobic uszczelke z Pom.

#2 Piotreq77

Piotreq77
  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 30 październik 2017 - 09:41

Witam

Według mnie powinny pomóc w jakimś stopniu błotniki dedykowane do szosy, sam w takim kierunku będę podążał, w szczególności w okresie jesienno- zimowym. Oczywiście okresowe czyszczenie sterów i smarowanie też zalecane ;-)



#3 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 30 październik 2017 - 09:53

Załóż folię na koronę widelca a następnie zasilikonuj przerwę. Odklej folię, uszczelka gotowa.


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#4 technik88

technik88
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 30 październik 2017 - 10:57

Bardzo dobry pomysl z tym sylikonem. Jezeli chodzi o blotnik to nic nie da bo szczelina ma ok 0.7mm i nie ma sily żeby piach nie dostał się do lozyska. Czyścić codziennie to tez nie tedy droga.

#5 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 30 październik 2017 - 21:06

O-ring o odpowiedniej średnicy  - nie wiem czy by nie pasowały takie do mocowania uchwytów np Garmina do mostka.


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#6 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 30 październik 2017 - 22:31

Taa. Producenci oszczędzają. Jeszcze niedawno w sterach były odpowiednie podkładki. Teraz nie ma. pozdr





Dodaj odpowiedź