Skocz do zawartości


Zdjęcie

Plan Treningowy - Okres Przygotowawczy/przejsciowy


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 czarusblitz

czarusblitz
  • Użytkownik
  • 636 postów

Napisano 01 listopad 2017 - 19:50

Celem założenia wątku jest okres przygotowawczy/ogólnorozwojowy, zapraszam do komentowania jak wy trenujecie bądź odpoczywacie po okresie startowym.
Using Tapatalk

#2 czarusblitz

czarusblitz
  • Użytkownik
  • 636 postów

Napisano 01 listopad 2017 - 19:58

Ja osobiście treningi intesywne kończę z koncem września, ewentualnie do ostatniego wyścigu w pazdzierniku regularnie zmniejszając intensywność. Okres przejściowy zaczynam w październiku i w ten okres przeznaczam na luźne wycieczki w niskim tlenie, długie objętościowo. Listopad to okres ogólnorozwojowy, rower generalnie odstawiam na bok i staram sie być aktywnym fizycznie, wykonując codziennie coś zamiast roweru (bieganie, siłownia, basen). Szczególnie polecam basen, gdyż nie obciąża ortopedycznie i tych osób, ktorzy mają problem z kolanami.
Using Tapatalk

#3 Gosc_AdamKrz94_*

Gosc_AdamKrz94_*
  • Gość

Napisano 03 listopad 2017 - 12:48

Ja z końcem września zaczęłem jeździć głównie w 6 i 7 strefie mocy(poza tym 1) i bić codziecinnie rekordy na 30s nie wiem jak to się stało, skończyłem dwugodzinnym tlenem z paroma skokami, i godzinną przejażdzką trzy dni później. Okres roztrenowania który u mnie trwa równe 2 tygodnie przeznaczam głównie na leżenie nogami do góry, i rozciąganie. To jedyny okres gdzie mogę odpocząć w 100% poza tym nogi bolą mnie cały czas nadal i czuję lekkie przeziębienie/osłabienie.

Plan na listopad to głównie jazdy w 1/2/3 strefie jako wprowadzenie w rower, pierwszy tydzień 600TSS drugi 700 trzeci 800, po 6x na tyg i maksymalnie do 150tss na trening.

W tym sezonie planuje dojść do 120 CTL na plusowym TSB do końca czerwca, nawet zrobiłem dokładny plan, ale wiadomo ... Zima może zepsuć misternie ułożony plan bo jak wyjść na 300 TSS, czy 200 TSS 4x z rzędu gdy za oknem -20 :D

#4 czarusblitz

czarusblitz
  • Użytkownik
  • 636 postów

Napisano 03 listopad 2017 - 14:52

Korzystasz z platformy Training PeaksStrava czy sam oszacowywujesz obciążenie?
Using Tapatalk

#5 Gosc_AdamKrz94_*

Gosc_AdamKrz94_*
  • Gość

Napisano 03 listopad 2017 - 14:54

I strava i TP



Dodaj odpowiedź