Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trenażery Interaktywne Elite (Drivo/direto/suito/itp.)


521 odpowiedzi w tym temacie

#81 Szanti

Szanti
  • Użytkownik
  • 68 postów
  • SkądŁódź

Napisano 28 listopad 2017 - 22:21

jeszcze nie kalibrowałem. A jak nie przebiegnie do końca kalibracja to co się dzieje jest po staremu fabrycznemu ?


Kończę kalibrację ręcznie wciskam zakończ, nie wiem czy po kalibracji się coś zmieni.

#82 Szanti

Szanti
  • Użytkownik
  • 68 postów
  • SkądŁódź

Napisano 28 listopad 2017 - 22:29

Jeszcze pytanie, czy można porównać aplikację my Etrening z zwift. Mam darmowy rok w my ETrening, czy warto zakupić zwift. Czym się różnią aplikacje? Na której się lepiej trenuje itd.


To zupełnie inne aplikacje. Jest kilka wątków o softach szczególnie o zwiftcie, więc nie będę rozwijał następnego.
Myetraining mnie osobiście się nie podoba, i zaczynam jeździć na Trainer Road. Choć Etraining też mam darmowy.

#83 laminat

laminat
  • Użytkownik
  • 118 postów

Napisano 28 listopad 2017 - 22:44

Glowki to raczej nie ten temat. Ale ma krótko różnią się. Eytaining to wideo relacje zwift to komputerowy świat ale za to widzisz zawodników. W zwift jest większa rywalizacja itp. Masz darmowe konto na 7 dni wypróbuj. Mi się zwift bardzo podoba ale 15$ trochę przesada niedawno 10$ i się to tej ceny nastawiłem. Niestety w rym miesiącu podniecali dla nowych.

#84 laminat

laminat
  • Użytkownik
  • 118 postów

Napisano 30 listopad 2017 - 11:26

Z praktyki. Może dla innych szukających danych o DIreto.

 

 

Góra 15,7%  moc 220W przy 72 rpm.  na rowerze przednia 36 tylna 32. Obciążenie dość ciężkie jak widać :).  Direto potrafi na górze wypalić mięśnie.

 

Coraz większą frajdę mam z jazd. Zabawa w podjazdy i zjazdy oraz zmiana biegów nie pozwala zasnąć :). Trzeba wypatrywać wzniesień bo potrafi zaskoczyć i stoimy z korbą.



#85 Lason

Lason
  • Użytkownik
  • 29 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 listopad 2017 - 11:37

Zgodze się z laminatem, ale dla kontrastu dodam, że ostatnio jeździłem interwały po 30s na 500W w ERG i tu było już trochę mniej różowo. Fakt że trochę schodziło mu żeby dotaszczyć się do tych 500, ale głównym problemem było że jeśli to 500 jechałem na kadencji typu 90rpm, to żeby zjechać na 140W przy kadencji 100rpm, schodziło mu dobrych parę sekund, co na bolących nogach było bardzo mało przyjemne, bo po odpuszczeniu, trzeba go jeszcze rozkręcić do wyższej kadencji pokonując solidny opór  ;). Oczywiście dużo łatwiej było jeśli 500W jechałem z kadencją 130 a potem schodziłem do 140W na 100.

 

Generalnie wydaje mi się że jak ktoś chce jeździć krótkie interwały (poniżej 30s) na wysokiej mocy, to używanie ERG może być problematyczne. Ale potestuję to jeszcze to się wypowiem. Może w innych apkach niż zwift, działa to szybciej. Sprawdzę jutro w myetraining i zobaczę jak tam to działa.



#86 laminat

laminat
  • Użytkownik
  • 118 postów

Napisano 30 listopad 2017 - 11:46

Dziwne bo podczas jazdy to obciążenie z dużej góry schodzi dość szybko nie nadążam zmieniać biegów jak ze szczytu  góry 12% schodzi na 0%.

 

Może masz ustawione opóźnienie 3s w ZWIFT mocy



#87 glowki

glowki
  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 30 listopad 2017 - 16:02

Krótko i na temat. Jestem zajarany direto, trenażer dotarł w poniedziałek, podłączyłem się bez problemu z htc U11 przez Ant +, do pobrania w google play. Dzisiaj dotarł USB ant+ i bez problemu połączyłem się z trenażerem. Na razie jeździłem w MY ETrening i jest super, reakcja na zmiany mocy itd natychmiast odczuwalne, ( nie jest to że od razu moc wzrośnie z 100 na np 350w, działa stopniowo, ale bardzo sprawnie, trzeba się dobrze skupić). Sam program średnio mi się podoba, nie mam doświadczenia z innymi więc będę próbował metoda prób i błędów, aż któryś mi podpasuje. Myślę że 100% frajda z jazdy będzie po dopasowanie właśnie programu treningowego pod siebie. Dla tych co się bujają z zakupem usb ant to polecam http://tricarbon.pl/...0-bezprzewodowa, wczoraj zamówiłem ok godz 13.00, dzisiaj przywiózł kurier o 11.30. Dodam że jestem z innego miasta 350 km odległości.

#88 Szanti

Szanti
  • Użytkownik
  • 68 postów
  • SkądŁódź

Napisano 30 listopad 2017 - 16:52

Przypomnę pytanko

Próbował może ktoś robić kalibrację w Myetraining, jeśli tak to jak to przebiegło?

 



#89 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 30 listopad 2017 - 18:37

Jeeeny... Kalibracja robiona jest fabrycznie. Rekalibracja tylko po zmianie naciągu paska napędu, ale jeśli jest tak samo jak w Kura/Drivo to wiąże to się z zerwaniem plomby i utratą gwarancji - należy wcześniej uzgodnić to z serwisem Elite. Przecież to jest w instrukcji obsługi (Drivo/Kura jest, to i Direto powinno być...)

 

ERG tak działa i dlatego nie przepadam za tym trybem. Nie zależy to od używanego oprogramowania - TTTM. 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#90 arthuryankovski

arthuryankovski
  • Użytkownik
  • 82 postów

Napisano 30 listopad 2017 - 19:52

W myETraining jest możliwość kalibracji Direto. Nie wiem jak fachowo nazwać ten proces, bo jak wspomniał Prozor, kalibracja jest w Direto fabryczna, no ale nawet sama aplikacja nazywa to kalibracją, więc chyba jednak tak... ;)

Po wejściu w odpowiednie menu (screeny pochodzą z grupy fejsbukowej: https://www.facebook...80212845399014/) program poprosi Cię o rozpoczęcie pedałowania, a po kilku chwilach o przyspieszenie. Cała procedura trwa 15 sekund.

Jak już było wspominane na forum pomiar jest optyczny, więc temperatura trenażera nie powinna mieć wpływu na odczyty, ale zawsze lepiej takie operacje przeprowadzać po rozgrzaniu sprzętu.


A tu jeszcze ciekawe info od Elite o ERG:
https://m.facebook.c...587367351350228


Wysłane z 1+3t & Tapatalk PRO


  • Prozor lubi to

#91 arthuryankovski

arthuryankovski
  • Użytkownik
  • 82 postów

Napisano 30 listopad 2017 - 19:58

Coś się screeny nie dołączyły...Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika


Wysłane z 1+3t & Tapatalk PRO



#92 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 30 listopad 2017 - 20:00

Po polsku mogłeś wrzucić rzuty ekranowe :P

 

Świetnie - takiego wykresu krzywej min-max szukałem ;)

Dorzucam do grafik na forum w nieco większej rozdzielczości:

gallery_2211_141_24377.jpg

 

Jak widać górnym zakresem raczej nie ma co się przejmować, za to dolny warto mieć na uwadze ;)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#93 arthuryankovski

arthuryankovski
  • Użytkownik
  • 82 postów

Napisano 30 listopad 2017 - 20:54

Jeszcze a propos kalibracji. Użycie aplikacji to dopiero połowa sukcesu. Generalnie chodzi o zwiększenie/zmniejszenie naciągu paska klinowego.

Cała procedura wygląda tak:

Calibration procedure of the internal power sensor on Drivo-Direto-Kura


This procedure is necessary to calibrate the offset of the trainer's internal power sensor.

This procedure must be carried out after at least 10 minutes warmup on the trainer (with powers ranging from 100 to 150 watts)

Before you begin, make sure the trainer is properly configured on the MyETraining app.

 

To calibrate, follow these steps:

- Run MyETraining app

- Power on the trainer ( only in the case of Drivo or Direto, in case of Kura, pedal faster than 5 km/h for a few seconds until the LEDs start to flashing )

- Click on "Parameters" -> "Advanced Configuration"

- Click on "Calibration trainer"

- A message will appear asking you to start pedaling

- Increase the speed up to 25 km/h (the speed value is not shown in the video) until the message "Stop pedaling" appears. ( Attention: if the message doesn't appear within 10 seconds, press CANCEL and start again the procedure )

- Wait for the calibration confirmation message.

 

Note: The value that appears on the video at the end of the procedure is just a numeric confirmation that is saved in the trainer, and you do not have to change or save it.

We recommend trainer calibration at least twice a month during the period of use.



Źródło: https://elitesrl.zen...obile_site=true

Po skończeniu procedury na ekranie powinna pojawić się jakaś liczba - wartość offsetu i instrukcja, co z tym fantem zrobić.

Następnie sprawdzasz na naklejce na spodzie Direto wartość offsetu TWOJEGO EGZEMPLARZA. Jest napisana ręcznie, bo kalibracja każdego urządzenia jest przeprowadzana indywidualnie, jeszcze w fabryce.

I na koniec, zgodnie z instrukcją z aplikacji odkręcasz/dokręcasz odpowiednią śrubę o 1/4 lub 1/2 obrotu, po czym znów sprawdzasz w aplikacji wartość offsetu. Powinieneś dążyć do takiej samej wartości, jak na naklejce.

Nie zapomnij o rozgrzewce, która jest jednak wymagana, a nie mile widziana. ;)



Wysłane z 1+3t & Tapatalk PRO



#94 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 30 listopad 2017 - 21:37

Znalazłeś wartość tego offsetu? Ja co prawda mam Kurę, ale zakładam, że procedura jest analogiczna. Na naklejkach jest trochę cyferek, ale wartości oznaczonej jako offset nie widzę.



#95 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 30 listopad 2017 - 22:58

Po polsku mogłeś wrzucić rzuty ekranowe :P

 

Świetnie - takiego wykresu krzywej min-max szukałem ;)

Dorzucam do grafik na forum w nieco większej rozdzielczości:

gallery_2211_141_24377.jpg

 

Jak widać górnym zakresem raczej nie ma co się przejmować, za to dolny warto mieć na uwadze ;)

Przy 30km/h ewidentnie jest jakiś błąd pomiaru.

Prawidłowy wykres powinien być niemal liniowy.

Bardziej pasują tu okolice poniżej 1k o których wcześniej wspominałem.

Włąściwie to cały pomiar między 30 a 40

Nie ma opcji żeby się wzięła taka górka w wykresie bo niby skąd?

Ktoś zawalił test.

Trudno powiedzieć jak zawalił, bo nie ma danych.

Pierwsze laboratorium z jakiegoś miernictwa już potrafi nauczyć jak zrobić sensowny pomiar.

Może tego zabrakło.

 

Przy okazji znalazłem.

 

2479109-1600x1200.jpg?1505573150


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#96 arthuryankovski

arthuryankovski
  • Użytkownik
  • 82 postów

Napisano 03 grudzień 2017 - 18:48

@sirkozi tak to wygląda u mnie w DiretoDołączona grafika


Wysłane z 1+3t & Tapatalk PRO



#97 bartosow

bartosow
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 12 grudzień 2017 - 19:51

zakupiłem direto i na chwilę obecna jestem zmuszuszony wrzucić na 105tkę 9 ponieważ na bębenek campy pozostaje mi chwilę poczekać. Czy zakładając kasete 9tkę muszę zastosować podkładkę... jedną czy dwie wedle instrukcji czy zakupić może jedną grubszą...?



#98 arthuryankovski

arthuryankovski
  • Użytkownik
  • 82 postów

Napisano 12 grudzień 2017 - 21:05

Dla kaset 9/10s dwie podkładki.


Wysłane z 1+3t & Tapatalk PRO



#99 bartosow

bartosow
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 12 grudzień 2017 - 21:10

Dla kaset 9/10s dwie podkładki.


Wysłane z 1+3t & Tapatalk PRO

tak też mysłałem. dzięki



#100 arthuryankovski

arthuryankovski
  • Użytkownik
  • 82 postów

Napisano 21 grudzień 2017 - 21:28

Wam też Direto na przełożeniach 50x13 / 50x12 / 50x11 wchodzi w jakieś dziwne wibracje? ;/ Kadencja 80, Watty rzędu 200-300, a huczy, jak wirująca pralka.


Wysłane z 1+3t & Tapatalk PRO





Dodaj odpowiedź