Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trenażery Interaktywne Elite (Drivo/direto/suito/itp.)


521 odpowiedzi w tym temacie

#121 Piwonia

Piwonia
  • Użytkownik
  • 56 postów

Napisano 21 maj 2018 - 17:04

Mam pytanie do osób które przejeździły zimę na trenażerze Direto. Jak oceniacie jakość wykonania mam tutaj na myśli awaryjność, zużywanie się elementów trenażera? 



#122 laminat

laminat
  • Użytkownik
  • 118 postów

Napisano 21 maj 2018 - 19:06

Przejechałem na Direto dokładnie 4200 km jest jak nowy :) w tym 50 km wzniesienia na maksymalnych obciążeniach w ustawieniach czyli zbliżonych do realnych. Zero awarii.

#123 Lason

Lason
  • Użytkownik
  • 29 postów
  • SkądKraków

Napisano 21 maj 2018 - 20:53

Ja przejechałem na pewno sporo mniej, ale wrażenia podobne. Wszystko hula jak na samym początku. Zero problemów. Chodzi tak samo cicho jak na początku.



#124 Piwonia

Piwonia
  • Użytkownik
  • 56 postów

Napisano 29 czerwiec 2018 - 10:24

W ZWIFT jeśli jedziecie bez ustawienia treningu tzn. chcecie sobie o tak pojeździć po wirtualnym świecie to jak wygląda u was jazda po płaskim? Testowałem chwilę Direto i miałem mały problem. Tak mi się wydaje lub coś źle zrobiłem ewentualnie tak ma być - to mój pierwszy kontakt z tego typu trenażerem. Jadąc po płaskim z przełożeniem 52-15 z kadencją ponad 90 mam moc na poziomie zaledwie 100 watów. Jeśli na trasie występuje lekkie wzniesienie to trenażer symuluje podjazd.

 

Co mam zrobić aby na płaskich odcinkach trenażer zmuszał mnie do generowania większej mocy? Coś mogłem źle ustawić, trenażer ma jakąś wadę, czy coś źle robię?

 



#125 laminat

laminat
  • Użytkownik
  • 118 postów

Napisano 29 czerwiec 2018 - 12:49

Piwonia ustaw w Zwift difficulty na max.

#126 Piwonia

Piwonia
  • Użytkownik
  • 56 postów

Napisano 03 lipiec 2018 - 11:21

Powiem wam, że to przechodzi moje pojęcie. Direto względem P2M NGeco zaniża moc średnio o około 4-3W. Spodziewałem się zdecydowanie większej różnicy a tutaj taki miłe zaskoczenie. Przy krótkich około 10s sprintach różnica była większa ale nie jakoś dramatycznie.



#127 jastu

jastu
  • Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 29 sierpień 2018 - 09:01

@Piwonia - mam to samo z oporem na prostej/równej

wolałbym mniejszy "realizm" i lekki opór a do tego ciszę (bo mniejsza prędkość obrotów wirnika w trenażerze)

moim zdaniem direto jest dość głośne i zaczynam rozglądać się za drivo



#128 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 01 listopad 2018 - 20:20

Porównanie odczytów mocy Direto vs Stages (jednostronny)

 

Niebieski - Direto
Pomarańczowy - Stages
 
Direto: średnia moc 196W, maksymalna 301W, znormalizowana 206W
Stages: średnia moc 188W, maksymalna 313W, znormalizowana 198W
Jak widać jest małe przesunięcie wykresów w czasie, ale nie chce mi się już tego synchronizować

 

direto_stages1.jpg

direto_stages2.jpg

direto_stages3.jpg

direto_stages4.jpg

 

I Jeszcze porównanie kadencji z czujnika (Stages) - zielony vs obliczanej programowo (Direto) -zółty

direto_stages5.jpg


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#129 jijx

jijx
  • Użytkownik
  • 218 postów

Napisano 12 grudzień 2018 - 16:48

Sprawdziłem i tryb erg działa a zastanawiam się co zrobić aby móc jeździć i odczuwać każde nachylenie?

 

edit: Może sprecyzuje.

W trybie erg zmienia mi obciążenie a podczas normalnej jazdy już nie. Na podjeździe 12% jade jak po płaskim. 

Trenażer podłączony przez smartfona. Ktoś wie w czym tkwi problem?



#130 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 12 grudzień 2018 - 21:34

W jakim sofcie ? Co to jest normalna jazda ? Jak ZWIFT to podłącz przez ANT+


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#131 jijx

jijx
  • Użytkownik
  • 218 postów

Napisano 12 grudzień 2018 - 21:38

Zapomniałem napisać. Chodzi o zwifta. Mam na myśli nie trening tylko wybór tych gotowych tras.

#132 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 12 grudzień 2018 - 23:03

Odpowiedzi są dwie:
1. Jesteś jednym z dotkniętych chwilowymi problemami Zwift,
2. Swobodnie przekręcasz trenażer.
Obstawiam pkt 2.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka



#133 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 13 grudzień 2018 - 10:10

Zwift ma problemy ze sterowaniem oporem przez BT dla Direto, Drivo itd.
Piszą o tym u siebie na stronie https://support.zwif...ssues-rJnf0kZSm

Jeszcze raz: Dongle ANT+ na przedłużaczu rozwiąże wszystkie Twoje problemy
To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#134 jijx

jijx
  • Użytkownik
  • 218 postów

Napisano 13 grudzień 2018 - 10:18

W takim razie czekam na antene. Dzięki wielkie!

#135 laminat

laminat
  • Użytkownik
  • 118 postów

Napisano 13 grudzień 2018 - 11:36

Używam Direto od roku na Bluetooth nie mam żadnych problemów. Tylko pamiętaj ze Bluetooth nie działa na PC tylko urządzenia mobilne tylu iPhone, iPad, Apple TV .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#136 jijx

jijx
  • Użytkownik
  • 218 postów

Napisano 13 grudzień 2018 - 18:38

Chwilowo więcej problemów z tym trenażerem niż pożytku. Dziś na jakimś randomowym treningu w zwift nagle dziwnie ustawiał opór. Na początku ok. Tam gdzie trzeba wygenerować 300 watów to obciążenie wydaje się dobre ale nagle strefa gdzie 150 watów a obciążenie jakbym z 500 miał ich wygenerować. Następnie w strefie 260 watow prawie brak obciążenia. W dodatku komunikaty, że erg został wyłączony/włączony. Poczekam do jutra na antene ant, może ona coś zmieni.



#137 laminat

laminat
  • Użytkownik
  • 118 postów

Napisano 13 grudzień 2018 - 18:43

Może ty nie rozumiesz trybu EGR :). Na normalnej jeździe jest Ok ? Przy treningu musisz jednostajnie kręcić korba a trenazer dostosuje ci opór do mocy. Tez tego nie zrobi gwałtownie. Jak będziesz co sekundę zmieniał szybkość kręcenia korba to nic z tego nie będzie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#138 jijx

jijx
  • Użytkownik
  • 218 postów

Napisano 13 grudzień 2018 - 18:51

To wszystko się działo przy tej samej kadencji. Wiem już mniej więcej jak działa erg i na początku działał dobrze tj. przez pierwsze 30min. Jutro sprawdzę jeszcze raz. Może faktycznie robiłem coś źle :)



#139 laminat

laminat
  • Użytkownik
  • 118 postów

Napisano 13 grudzień 2018 - 18:55

Jak chcesz sprawdzić czy działa komunikacja trenazer Zwift na treningu to wyłącz podczas treningu EGR i dawaj +/- czy zmienia Ci obciążenie. Jeśli działa to tryb EGR tez będzie działał prawidłowo. Ja używam drugi sezon i nie zauważyłem nic niepoprawnego.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#140 jijx

jijx
  • Użytkownik
  • 218 postów

Napisano 13 grudzień 2018 - 18:59

No okej. Jutro sprawdzę :)





Dodaj odpowiedź