Skocz do zawartości

Zdjęcie

Trenażer Elite Direto

126 odpowiedzi w tym temacie

#121 Piwonia

Piwonia
  • Użytkownik
  • 42 postów

Napisano 21 maj 2018 - 17:04

Mam pytanie do osób które przejeździły zimę na trenażerze Direto. Jak oceniacie jakość wykonania mam tutaj na myśli awaryjność, zużywanie się elementów trenażera? 

#122 laminat

laminat
  • Użytkownik
  • 105 postów

Napisano 21 maj 2018 - 19:06

Przejechałem na Direto dokładnie 4200 km jest jak nowy :) w tym 50 km wzniesienia na maksymalnych obciążeniach w ustawieniach czyli zbliżonych do realnych. Zero awarii.

#123 Lason

Lason
  • Użytkownik
  • 22 postów
  • SkądKraków

Napisano 21 maj 2018 - 20:53

Ja przejechałem na pewno sporo mniej, ale wrażenia podobne. Wszystko hula jak na samym początku. Zero problemów. Chodzi tak samo cicho jak na początku.

#124 Piwonia

Piwonia
  • Użytkownik
  • 42 postów

Napisano 29 czerwiec 2018 - 10:24

W ZWIFT jeśli jedziecie bez ustawienia treningu tzn. chcecie sobie o tak pojeździć po wirtualnym świecie to jak wygląda u was jazda po płaskim? Testowałem chwilę Direto i miałem mały problem. Tak mi się wydaje lub coś źle zrobiłem ewentualnie tak ma być - to mój pierwszy kontakt z tego typu trenażerem. Jadąc po płaskim z przełożeniem 52-15 z kadencją ponad 90 mam moc na poziomie zaledwie 100 watów. Jeśli na trasie występuje lekkie wzniesienie to trenażer symuluje podjazd.

Co mam zrobić aby na płaskich odcinkach trenażer zmuszał mnie do generowania większej mocy? Coś mogłem źle ustawić, trenażer ma jakąś wadę, czy coś źle robię?

#125 laminat

laminat
  • Użytkownik
  • 105 postów

Napisano 29 czerwiec 2018 - 12:49

Piwonia ustaw w Zwift difficulty na max.

#126 Piwonia

Piwonia
  • Użytkownik
  • 42 postów

Napisano 03 lipiec 2018 - 11:21

Powiem wam, że to przechodzi moje pojęcie. Direto względem P2M NGeco zaniża moc średnio o około 4-3W. Spodziewałem się zdecydowanie większej różnicy a tutaj taki miłe zaskoczenie. Przy krótkich około 10s sprintach różnica była większa ale nie jakoś dramatycznie.

#127 jastu

jastu
  • Użytkownik
  • 24 postów

Napisano 29 sierpień 2018 - 09:01

@Piwonia - mam to samo z oporem na prostej/równej

wolałbym mniejszy "realizm" i lekki opór a do tego ciszę (bo mniejsza prędkość obrotów wirnika w trenażerze)

moim zdaniem direto jest dość głośne i zaczynam rozglądać się za drivo

Dodaj odpowiedź