Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trenażery Interaktywne Elite (Drivo/direto/suito/itp.)


521 odpowiedzi w tym temacie

#101 Lason

Lason
  • Użytkownik
  • 29 postów
  • SkądKraków

Napisano 21 grudzień 2017 - 21:39

U mnie nic takiego się nie dzieje. Głośność rosnie proporcjonalnie zaleznie od prędkości i oporu.

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka



#102 laminat

laminat
  • Użytkownik
  • 118 postów

Napisano 22 grudzień 2017 - 14:37

Wibracji nie mam. Może wyreguluj nóżki. 50x13 to już duże przełożenie sam wiatrak daje o sobie znać.

#103 laminat

laminat
  • Użytkownik
  • 118 postów

Napisano 22 grudzień 2017 - 14:41

Może chodzi ci o wibracje z samego napędu. Przy tak małej koronce to już czuc. Na oponach czuć to mniej.

#104 Szanti

Szanti
  • Użytkownik
  • 68 postów
  • SkądŁódź

Napisano 22 grudzień 2017 - 16:21

U mnie było już przy wyższych przełożeniach. Pomogła wymiana łańcucha. Tylne koło Direto jest jak rezonator, przy normalnym kole łańcuch chodził cicho a na trenażerze była tragedia.  Po wymianie jak ręką odjął.  



#105 pajak

pajak
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądGdynia

Napisano 22 grudzień 2017 - 21:53

Po wymianie na jaki? Nówka czy "lekko używany".

Mnie też denerwuje "chrobotanie" jak jadę w dolnej części kasety..



#106 laminat

laminat
  • Użytkownik
  • 118 postów

Napisano 23 grudzień 2017 - 12:53

Normalna rzecz jak to dobrze nazwałeś trafnie chrobotanie. Im mniejsza zębatka tym większe obciążenie na jeden ząb i kołek łańcucha. To tego dochodzi większy kąt łamania łańcucha. Im bardziej zarzuty napet tym bardziej się to czuje. Ale nie ma tego ze to nie występuje. Mam diwy napet i nie jest to tak dokuczliwe. W domu na trenażerze jest dużo ciszej niż na dworze i nie czujesz drogi tzn droga nie zakłóca ci odczucia. To łatwo to wyczuć - zauważyć.

Na czym jeździsz na zwift ? To zwiększ difficulty ma max a wtedy zwiększy ci obciążenie i nie będziesz aż tak używał wysokich przełożeń z taka mocą.

#107 Szanti

Szanti
  • Użytkownik
  • 68 postów
  • SkądŁódź

Napisano 30 grudzień 2017 - 21:26

Po wymianie na jaki? Nówka czy "lekko używany".

Mnie też denerwuje "chrobotanie" jak jadę w dolnej części kasety..

 

Wymieniłem na nowy Srama. Teraz tylko słychać silniczek oporowy, cicho jak w testach.



#108 ciaptak

ciaptak
  • Użytkownik
  • 101 postów
  • SkądLeszno

Napisano 02 styczeń 2018 - 10:01

Hej. Macie może info gdzie można aktualnie dostać direto w dobrej cenie? Może być również zagranica.

#109 arthuryankovski

arthuryankovski
  • Użytkownik
  • 82 postów

Napisano 02 styczeń 2018 - 10:41

Na athleteshop.com za 2750 wg dzisiejszego kursu USD. Ale termin realizacji koniec lutego.


Wysłane z 1+3t & Tapatalk PRO



#110 laminat

laminat
  • Użytkownik
  • 118 postów

Napisano 02 styczeń 2018 - 11:02

Zapytaj na cyclomania. Ja akurat się wstrzeliłem w dostawę i czekałem pare dni :). W dobrej cenie 2800

#111 ciaptak

ciaptak
  • Użytkownik
  • 101 postów
  • SkądLeszno

Napisano 02 styczeń 2018 - 11:32

Cena na poziomie 2800 jest ok, ale termin koniec lutego to kryminał!

#112 Lason

Lason
  • Użytkownik
  • 29 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 styczeń 2018 - 13:03

Ja też na cyklomanii trafiłem. Napisz zapytanie o produkt. Wtedy jak tylkonsie pojawi to się odezwą. Mi napisali że będzie dla dostawa, więc szybko kupiłem. Po godzinie już nie było.

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka



#113 ciaptak

ciaptak
  • Użytkownik
  • 101 postów
  • SkądLeszno

Napisano 02 styczeń 2018 - 20:37

Niezobowiązujące info, że na przełomie stycznia i lutego. Czyli pewnie jak wszędzie koniec lutego. Zostaje chyba tylko zagranica, ale tam około 3100-3200.

#114 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 03 styczeń 2018 - 07:55

I w większości pewno też dostępne na przełomie stycznia/lutego. 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#115 hungalabunga

hungalabunga
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 12 styczeń 2018 - 18:17

Witam!

 

Kurcze kupiłem Direto i ni cholery nie mogę wymusić na nim zwiększania oporu.

Próbowałem na:

- androidzie z bluetoothem i myETraning wykrywa trenazer, czujnik mocy i Polarowy pulsometr ale nie reaguje na zmiane oporu na dowolnym treningu (czy to rysowanym na mapie gps czy zadany trening skladajacy sie z segmentów)

 

Kupilem dwa czujniki ANT+ polecane w tym wątku (ten od Adidasa i Bkool).

 

Na obydwu myEtraning na PCcie (Win10 Home i Win7.1 Pro) rozpoznaje Trenażer i czujnik mocy oraz Garminowy pulsometr, Kalibrację przechodzi pomyslnie (nieznaczne przesuniecie sie różni od tego wpisanego pod spodem urządzenia) ale jest tak samo - wszystkie pomiary (tętno, kadencja, moc) są ale nie zmienia oporu... jedyne co to mogę zwiększac kadencję żeby zwiekszyc moc.

 

Na Zwifcie (Win10 Home i Win7.1 Pro) próbowałem i przez bluetooth i przez ANT+.

- Na ancie znajduje mi 'power source', 'cadence', 'controllable' - wszystkie jako ELITE FE-C 6438 (oczywiście też pulsometr Garmina) ale czy pogrzebię w tych ustawieniach i coś z urządzeń wyłączę (np. cadence bo może ANT za duzo urządzen nie powinien widziec) czy nie to i tak nie reaguje i nie zwiększa oporu na trasach czy treningach gotowych/które sam zrobię.

- próbowalem przez bluetootha rózne kombinacje razem z podpieciem pulsometru przez Androidowe 'obejscie' problemu z BT pod WIndowsem - brak reakcji na zmiane obciazenia

 

- podpialem sie Zwiftem przez BT z iPhone SE, brak reakcji na zmiane obciazenia.

 

 

Co tu robić? Może znacie jakis sprawdzony sposób kolejnych kroków jak to prawidłowo podpiąc?

 

Widziałem gdzieś na zachodnich forach info, że jak raz Direto załapie jakiś błąd parowania to pozniej sie nie resetuje... pomaga wyciagniecie wtyczki z kontaktu i ponowne podpiecie. Tylko ze u mnie stoi dobę bez prundu i nie ma zmiany :)

 

 

Direto_MyETraining_Ant.gif

 

Direto_Zwift_Ant.gif



#116 pajak

pajak
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądGdynia

Napisano 12 styczeń 2018 - 18:37

Kurcze kupiłem Direto i ni cholery nie mogę wymusić na nim zwiększania oporu.

Na oko wszystko jest dobrze sparowane.
A czy rozważałeś, że po prostu masz walnięty egzemplarz? Czy w ogóle raportuje Ci jakkolwiek moc/kadencję?

#117 laminat

laminat
  • Użytkownik
  • 118 postów

Napisano 12 styczeń 2018 - 18:39

Na zwift powinno działać bez problemu na ANT + addidas bo sam używam. Dobrze wybierasz FE-c. Przy tylu opcjach jak nie działa to niestety wyglada mi ze cos jest nie tak z trenazerem. Mi poiesiacunuzytkowania ani razu się nie trafiło żeby nie reagował na zmianę oporu.

#118 hungalabunga

hungalabunga
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 12 styczeń 2018 - 18:43

Kadencja poprawna, moc raportuje (zmiany), nie ocenię czy poprawnie bo nie mam porównania, wygląda jakby miał ustawiony stały opór i zwiększenie kadencji zmienia wartość mocy. Nie słyszę na przykład dzwięku zmiany mechanizmu który zmienia opór, o którym tu pisaliście i widziałem na filmikach na yt.

 

No ale żeby nie było trybu debug żadnego, który by mi cokolwiek pokazał... masakra jakaś. 



#119 ciaptak

ciaptak
  • Użytkownik
  • 101 postów
  • SkądLeszno

Napisano 02 luty 2018 - 18:45

Otworzyłem karton i mam 4 nogi. Chyba dwie prawe i dwie lewe... Ta środkowa powinna być chyba trochę inna. Ktoś się ebnał?

#120 hungalabunga

hungalabunga
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 02 luty 2018 - 22:36

ano tak, środkowa jest inna, a boczne są lustrzanymi odbiciami siebie - tak jak tu:
https://www.dcrainma..._9383_thumb.jpg





Dodaj odpowiedź