Skocz do zawartości


Zdjęcie

Łożyska Usb W Kołach Fulcrum I Campagnolo


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Piwonia

Piwonia
  • Użytkownik
  • 56 postów

Napisano 06 listopad 2017 - 12:04

Chciałbym zapytać się szanownych użytkowników tego forum czy mieli może do czynienia z „technologią” USB  firmy Fulcrum i Campagnolo ? Osobiście noszę się z zakupem kół Fulcrum Racing Zero w których zastosowane są  łożyska USB – ceramiczne kulki i stalowe bieżnie. Czytałem całkiem pozytywne opinie na temat takiego rozwiązania. Jednak widziałem również sugestie, że jest to gra nie warta świeczki, ponieważ zysków z takiego zestawu praktycznie nie ma żadnych względem łożysk stalowych za to zwiększa się cena kół jak i późniejszego ich „utrzymania”. W mojej okolicy jest trochę dróg dobrej, jakości jednak często muszę jeździć po bardzo słabej  jakości drogach. Może nie dziurawych, ale przez dużą ilość łat bardzo nierównych. Czy zastosowanie takich łożysk na takie warunki nie jest błędem? Ważę trochę kilogramów i osobiście nie wiem czy te kulki się nie rozlecą.



#2 radomir82

radomir82
  • Użytkownik
  • 879 postów
  • SkądBergen

Napisano 06 listopad 2017 - 15:39

Odpowiem krótko, nigdy nie widziałem uszkodzonych/zużytych lożysk w kołach campy/fulcrum z ceramicznymi kulkami, oczywiście mowa o kołach regularnie serwisowanych.

#3 Piwonia

Piwonia
  • Użytkownik
  • 56 postów

Napisano 06 listopad 2017 - 16:05

Zawczasu zapytam się jak serwisuje się tego typu łożyska ?



#4 thomasz

thomasz
  • Użytkownik
  • 365 postów
  • SkądWrocław

Napisano 06 listopad 2017 - 23:17

Zawczasu zapytam się jak serwisuje się tego typu łożyska ?

nic się z nimi nie robi. Jak się zużyją to się je wymienia


45636079942_17651449fe_m.jpg

CarbonOne.pl - koła na szprychach karbonowych

Blackcatwheels.pl - Koła na zamówienie

Sklep - obręcze, piasty, szprychy

Wrocław

Kontakt na priv, @ lub tel: 604 40 95 04


#5 radomir82

radomir82
  • Użytkownik
  • 879 postów
  • SkądBergen

Napisano 07 listopad 2017 - 00:37

Rozbierasz piastę, czyścisz wianuszki z kulkami oraz bieżnie w piaście, smarujesz smarem o niskiej lepkości lub gęstym olejem, składasz wszystko do kupy, regulujesz luz na osi i cieszysz się jazdą. 

 

 



#6 klu88

klu88
  • Użytkownik
  • 133 postów

Napisano 07 listopad 2017 - 16:02

Ceramiczne kulki są bardziej kruche pomimo że twardsze i w terorii łatwiej je uszkodzić. W praktyce i tak niemalże się to nie zdaża, bo wytrzymałość mają na szosę wystarczającą



#7 radomir82

radomir82
  • Użytkownik
  • 879 postów
  • SkądBergen

Napisano 07 listopad 2017 - 22:17

Jeżeli są z Aliexpress i mały Chińczyk ulepił je z gliny to tak, prawdziwe kulki Si3Nsą w praktyce dużo wytrzymalsze od stalowych, natomiast co jest rzeczywistym problemem to to że bieżnie łożysk "ceramicznych" (w praktyce są to łożyska hybrydowe) wykonane są ze stali która jest bardziej miękka od azotku krzemu z którego zrobione są kulki, a co za tym idzie często zdarza się uszkodzić łożysko przez zbyt mocne skręcenie/skontrowanie łożysk - kulki robią wgłębienia w bieżniach i łożyska są do wyrzucenia.


  • qzn i Siecky lubią to



Dodaj odpowiedź