Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pierwsza Szosa Do 5500


21 odpowiedzi w tym temacie

#1 KacperZ

KacperZ
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 07 listopad 2017 - 11:35

Cześć, stoję właśnie przed wyborem pierwszej szosy i jak większość osób tutaj chciałbym prosić o pomoc w wyborze. Na codzień jeżdżę dużo na mtb i wydaje mi się, że w szosie tak samo sie zakocham. Marzy mi się kiedyś w dalszej perspektywie udział w jakiś skrajnie amatorskich wyścigach, ale to bardzo daleka perspektywa. W każdym razie, jeśli to możliwe, chciałbym kupić rower który nada się na początek ale i będzie odpowiedni jeśli zwiazałbym się z nim poważniej. Rower który wpadł mi w oko to Trek Emonda S4. Mam możliwość kupna modelu z 2015 za 4500 albo z 2016 za 5800. Zastanawiam się czy roznica w starej tiagrze a 4700 jest taka że warto dopłacić tym bardziej, że wolałbym zostawić nieco funduszy na akcesoria. A może w ogóle zupełnie inny model polecilibyście w tej cenie? Teoretycznie mój budżet wynosi 5000zł ale gdyby jakiś rower był równie piękny co emonda to jestem w stanie nieco dołożyć. Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

#2 paulsen

paulsen
  • Użytkownik
  • 681 postów

Napisano 07 listopad 2017 - 12:02

pełna 105tka i koła Mavic Aksium za ok 5000 z wysyłką: https://www.rosebike...1326/aid:821333

bez możliwości konfiguracji komponentów, geometria pośrednia między typowo sportową, a endurance. 

 

pełna 105tka, lepsze koła oraz wyposażenie, z możliwością konfiguracji (zmiana przełożeń, rodzaj kierownicy, a nawet kolor owijki)

geometria gran fondo czyli do jazdy długodystansowej:

https://www.rosebike...8962/aid:818966

Cena od ok 5300 z wysyłką. 



#3 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 07 listopad 2017 - 15:46

A ja tak zapytam, kompletnie bez złośliwości - czysta ciekawość, czy tolerowane są tylko reklamy Rose, czy inne sklepy/producenci po prostu olewają wrzucanie swoich ofert na forum, czy jest to jakoś ograniczane?

 

Bo w wielu tematach ten użytkownik pompuje z promocją swoich rowerów, co rzuca się mocno w oczy. 



#4 danek

danek
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 07 listopad 2017 - 16:44

ROSE jest sponsorem forum, na głównej stroeni masz nawet cały dział z napisem " sponsor serwisu". pozdro


  • Born Ready lubi to

ROSE XEON CRS 5000 Campagnolo Chorus :D http://szosa.org/top...00/#entry261183

 

 


#5 Pywned

Pywned
  • Użytkownik
  • 117 postów

Napisano 07 listopad 2017 - 16:49

Tylko u Rosa jak co nie zwracaj uwagi na wagę bo to gówno prawda, temat był już omawiany kilka razy na tym forum



#6 KacperZ

KacperZ
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 07 listopad 2017 - 17:30

A jeśli nie Rose to może coś innego polecacie? I ktos moglby powiedziec czy w tej emondzie warto tyle dopłacić do nowszej tiagry?

#7 Rumcajs

Rumcajs
  • Użytkownik
  • 123 postów

Napisano 07 listopad 2017 - 19:22

Ja póki co zrobiłem na Tiagrze 4700 ponad 13,5tys.km i jestem zadowolony. Działa bardzo dobrze, ZDECYDOWANIE lepiej niż Tiagra 4600 i 105 5700. To co mnie najbardziej zaskoczyło (na plus) to bardzo dobre działanie przedniej przerzutki, do tylnej też nie mam zastrzeżeń. Manetki chodzą lekko i są wygodne, hamulce dla mnie są w porządku (ważę 65kg, nie wiem jak oceniałby je ktoś ciężki). Jedynie do czego można się przyczepiać to ciężka korba która wazy nieco ponad 900g. No, ale ja ten osprzęt kupiłem za 880zł (zdemontowany z nowego roweru), więc na pewno nie przepłaciłem :)



#8 paulsen

paulsen
  • Użytkownik
  • 681 postów

Napisano 07 listopad 2017 - 23:16

Tylko u Rosa jak co nie zwracaj uwagi na wagę bo to gówno prawda, temat był już omawiany kilka razy na tym forum

 

Może w przypadku rowerów aluminiowych. W karbonowych raczej mieścimy się w deklarowanych przedziałach: 

http://rowerowawaga....at=126&mar=206 



#9 przegibek

przegibek
  • Użytkownik
  • 259 postów

Napisano 08 listopad 2017 - 07:50

Może w przypadku rowerów aluminiowych. W karbonowych raczej mieścimy się w deklarowanych przedziałach: 

http://rowerowawaga....at=126&mar=206 

 

To jeszcze zabawniej - potraficie zważyć karbon, a aluminium - nie?! Może trzeba zatrudnić Specjalistę d/s Ważenia Aluminium, z odpowiednimi certyfikatami? :)



#10 mały

mały
  • Użytkownik
  • 77 postów

Napisano 09 listopad 2017 - 19:24

Nie wiem jakiego jesteś wzrostu ...tu masz carbona na ultegrze :

 

http://allegro.pl/ok...7026683314.html

 



#11 mały

mały
  • Użytkownik
  • 77 postów

Napisano 09 listopad 2017 - 19:27

Można też kupić nowego FujiI

http://www.fujibikes...do-classico-1-3

Nowy od polskiego dystrybutora za 5900



#12 mały

mały
  • Użytkownik
  • 77 postów

Napisano 09 listopad 2017 - 19:29

Fuji i cube maja według mnie podobne carbony :)



#13 HESHER

HESHER
  • Użytkownik
  • 305 postów

Napisano 09 listopad 2017 - 19:48

prawda ten cube warty zwrócenia uwagi  i jest potencjał by zejsc z wagi mostek kiera sztyca siodlo i kola



#14 KacperZ

KacperZ
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 09 listopad 2017 - 20:09

Wielkie dzięki, oba bardzo fajne muszę tylko poszukać czy mógłbym gdzieś się do nich przysiąść. Jeszcze dostałem ofertę w sklepie na Emondę ALR 5 za 4500 w pięknym malowaniu factory racing. Muszę przyznać, że najbardziej mi się podoba wizualnie, cena atrakcyjna i z tego co czytałem na forum po zmianie kół jest to bardzo dobry rower, ale pewnie bardziej się opłaca kupić któryś z powyższych karbonów.



#15 Gosc_mexy_*

Gosc_mexy_*
  • Gość

Napisano 09 listopad 2017 - 21:01

Mam taką z FR3 z białymi piastami i napatrzeć się nie mogę. Najładniejszy rower ever.



#16 Pywned

Pywned
  • Użytkownik
  • 117 postów

Napisano 09 listopad 2017 - 21:21

Cube jest od sprzedawcy prywatnego także będzie bez gwarancji albo będzie ewentualnie z nią problem. 

 

Emoda nie jest głupim pomysłem, kiedys tam oglądałem szajbajka na yt i wypowiadał się że lepiej brać emoda alr, niż ich tanszego karbona ponieważ ta rama będzie tylko 80 gram cięższa, a róznica jest na tyle nieduża, że nie warto dopłacać do kompozytu. W sumie się z nim zgadzam.

 

Daje link 



#17 KacperZ

KacperZ
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 09 listopad 2017 - 21:58

Super, bardzo dziękuję. Bardzo podobają mi się wszystkie opinie popierające Emondę ALR bo jestem nią naprawdę oczarowny.



#18 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 10 listopad 2017 - 15:44

mam czarną emonde alr 5 z 2016 roku. Kupiłem ją trochę taniej niż ty masz ofertę, ale to malowanie czerwone jest piękne i byłbym w stanie dopłacić w stosunku do mojej czarnej. Rower jest świetny, wyposażyłem go w koła Fulcrum Racing 3. Z tymi kołami na oponach 23mm conti4000s2 i z pedałami, koszykami i Garminem waży ok 7,8kg. Bardzo dobrze się prowadzi, jest zrywny i wygodny. acha, mam stare siodło: Selle Italia slr carbonio kit - lubiłem je w poprzednim rowerze i nie chvialem zmieniać. pozdr

#19 johnny_pl

johnny_pl
  • Użytkownik
  • 167 postów

Napisano 10 listopad 2017 - 21:16

mam czarną emonde alr 5 z 2016 roku. Kupiłem ją trochę taniej niż ty masz ofertę, ale to malowanie czerwone jest piękne i byłbym w stanie dopłacić w stosunku do mojej czarnej. Rower jest świetny, wyposażyłem go w koła Fulcrum Racing 3. Z tymi kołami na oponach 23mm conti4000s2 i z pedałami, koszykami i Garminem waży ok 7,8kg. 

 

Szczerze mówiąc robi to duże wrażenie. Dla nominalnej konfiguracji z 2018 Trek podaje wagę prawie 8.5 kg - nie wydaje mi się, żeby ta z 2016 była dużo lżejsza. Czy różnica w wadze między kołami wraz oponami Bontragera a Fulcrumami z Continentalami jest aż tak gigantyczna, że rower z pedałami, koszykami i Garminem waży aż 700 g mniej, niż w zestawie wyjściowym? Czy może wymieniałeś też inne komponenty?



#20 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 10 listopad 2017 - 21:48

siodło. nie wiem ile ważyło to Bontragera, ale Selle Italia slr carbonio waży ok 120g...



Dodaj odpowiedź