Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pf30 A Bb30


32 odpowiedzi w tym temacie

#21 uraz

uraz
  • Użytkownik
  • 1726 postów
  • SkądLublin

Napisano 27 listopad 2017 - 22:10

Jak ktoś zrobił ramę MTB z mufą 68 mm to jest ona niezgodna ze standardem i myślę że to jakieś pojedyncze przypadki. Standardowo w MTB ma być 73 mm więc rozstaw łożysk jest o 5 mm szerszy. 

 

W plastikowych miskach SRAM PF30 możesz wymienić same łożyska. Wyciągasz je pullerem i wprasowujesz nowe. Nie ma problemu dopóki nie wybijesz misek z ramy. Inna kwestia że nie jest to zalecane przez producenta. 

 

Skoro twierdzisz że niektóre bardzo stare korby nie współpracują z niektórymi PF30 to pewnie tak jest ale ogólnie zasada jest taka że oba standardy są ze sobą kompatybilne. . 

 

 


Cycling Order ★ Black is the new fluo ★ Don't feed the troll


#22 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 27 listopad 2017 - 22:48

Takie pytanie około BB30. Mam taki pakiet z zewnętrznymi łożyskami praxis works BB30 pod oś M30. I o ile prawe łożysko to standard 42x30x7 to lewe już nie. Teoretycznie jest tam 42x28x7 ale chyba brak takiego w przyrodzie więc jest 42x30x7 z wbitą redukcją na 28mm. Próbował już ktoś wyciągnąć tę tuleję? Czy może jednak zle szukam i można dostać 42x28x7?

 

Masz po prostu Praxis M30 ‘Wide-Stance’ platform - poczytaj szczegóły, strona napędowa ma 30mm, druga 28mm. Do korb Zayante, Alba, Girder i Cadet - wszystkie używają tego typu suportu Praxis M30.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#23 radomir82

radomir82
  • Użytkownik
  • 879 postów
  • SkądBergen

Napisano 27 listopad 2017 - 23:03

Jak ktoś zrobił ramę MTB z mufą 68 mm to jest ona niezgodna ze standardem i myślę że to jakieś pojedyncze przypadki. Standardowo w MTB ma być 73 mm więc rozstaw łożysk jest o 5 mm szerszy. 

 

W plastikowych miskach SRAM PF30 możesz wymienić same łożyska. Wyciągasz je pullerem i wprasowujesz nowe. Nie ma problemu dopóki nie wybijesz misek z ramy. Inna kwestia że nie jest to zalecane przez producenta. 

 

 

Tak jest Kolego, ten ktoś to Cannondale, nie w jednym modelu a w większości kiedy nie było jeszcze PF30, fajnie że protoplasta BB30 wyprodukował masę rowerów niezgodną ze swoim standardem.

 

Chciałbym zobaczyć jak wyciągasz i wprasowujesz łożyska w suporcie PF30 Srama, na żywo, nie na jutubie.



#24 Jaca911

Jaca911
  • Użytkownik
  • 532 postów

Napisano 27 listopad 2017 - 23:16

Dzięki za link do strony ale ją już znam na pamięć. Nie uśmiecha mi się kupowanie całego wkładu za 75$ dlatego na początek szukam tańszego rozwiązania: dwa łożyska po 5pln. Ale może to nie rozwiązać problemu bo na forum Cannondale słychać głosy, że to nie łożysko trzeszczy tylko trzeba cały wkład wyjąć, wszystko przeczuć i zamiast na pastę i smar osądzać to przykleić loctidem wtedy jest cisza. Mam całą zimę na doktorat on trzeszczącym BB30/M30.

#25 uraz

uraz
  • Użytkownik
  • 1726 postów
  • SkądLublin

Napisano 28 listopad 2017 - 09:56

Chciałbym zobaczyć jak wyciągasz i wprasowujesz łożyska w suporcie PF30 Srama, na żywo, nie na jutubie.

 
Puller BB30 i ogień. Często się zdarza że przy wybijaniu misek (szczególnie jeśli były poprawnie zainstalowane) wyskakuje najpierw samo łożysko więc na prawdę nie rozumiem co jest tu takiego zaskakującego. 
 
07727-300x300.png
 

[...] na początek szukam tańszego rozwiązania: dwa łożyska po 5pln. Ale może to nie rozwiązać problemu bo na forum Cannondale słychać głosy, że to nie łożysko trzeszczy tylko trzeba cały wkład wyjąć, wszystko przeczuć i zamiast na pastę i smar osądzać to przykleić loctidem wtedy jest cisza.


Niestety za 5 zł możesz sobie kupić najwyżej chiński śmieć a nie łożysko. Średniej jakości stalowe łożyska do BB30 to koszt od 20-30 zł za szt. w górę.

Suportów PF nigdy się nie instaluje na smar. Zgodnie z instrukcją na sucho a jak są problemy to na klej. Swoją drogą mam nadmiar loctite jakbyś chciał kupić to jest wystawiony na allegro.


Cycling Order ★ Black is the new fluo ★ Don't feed the troll


#26 radomir82

radomir82
  • Użytkownik
  • 879 postów
  • SkądBergen

Napisano 28 listopad 2017 - 14:20

26baf4c9ae88860dmed.jpg

Sam sobie odpowiedz dlaczego Twój sposób nie zadziała.

#27 uraz

uraz
  • Użytkownik
  • 1726 postów
  • SkądLublin

Napisano 28 listopad 2017 - 16:32

No tutaj by było ciężko. Jedyna szansa to młotek bezwłasnościowy + puller rozporowy. 


Cycling Order ★ Black is the new fluo ★ Don't feed the troll


#28 Robertson

Robertson
  • Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 29 listopad 2017 - 07:30

No właśnie z tymi supportami to ja też się gubie, tych BB jest od metra. Chciałem kupić sobie pomiar mocy w lewym ramieniu korby i nie wiem które, są kompatybilne.

https://rower.com.pl...s-1-3-28-521007Rower mam taki i nie znalazłem nic na BB86... chyba że mam szukać stagesa gxp do tego albo pod FSA? Ogólnie nie zależy mi na pasowaniu kolorystycznym, aby działało..



#29 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 29 listopad 2017 - 07:56

Do BB86 zalozysz wszystko co jest w standardzie Shimano, dotego Sramowy GXP. Zalozysz nawet korbe z 30mm oska np Rotora ale tu kosztem mniejszych lozysk.

#30 Robertson

Robertson
  • Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 29 listopad 2017 - 09:20

Do BB86 zalozysz wszystko co jest w standardzie Shimano, dotego Sramowy GXP. Zalozysz nawet korbe z 30mm oska np Rotora ale tu kosztem mniejszych lozysk.

Tzn mogę sobię kupić, powiedzmy lewe ramię Stages 105 a po prawej mieć nadal RIval? Czy coś źle zrozumiałem :)



#31 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 29 listopad 2017 - 10:22

Jak ci sie uda skrecic je do kupy, to czemu nie ;)


#32 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 29 listopad 2017 - 11:21

Nie założysz lewego ramienia SRAM GXP na oś Shimano HT2.

 

Na oś Shimano wejdzie poprawnie tylko korba Shimano. Montaż innego modelu jest możliwy, ale zależnie od modelu możesz mieć niesymetryczny Q-Factor (pedały odsunięte na różną odległość od ramy).


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#33 uraz

uraz
  • Użytkownik
  • 1726 postów
  • SkądLublin

Napisano 29 listopad 2017 - 11:35

Również nie możesz zmienić całej korby ze sram rival na shimano 105 jeśli nie wymienisz suportu. 


Cycling Order ★ Black is the new fluo ★ Don't feed the troll




Dodaj odpowiedź