Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening Kolarski A Sciezki


84 odpowiedzi w tym temacie

#61 montell81

montell81
  • Użytkownik
  • 345 postów

Napisano 07 grudzień 2017 - 17:10

Nie ma co się oszukiwać ale czasem, dla bezpieczeństwa własnego i innych, trzeba lekko nagiąć przepisy. Bywa, że przejechanie jakiegoś odcinka chodnika jest mniejszym złem niż sztywne trzymanie się przepisów (często niezyciowych, skostniałych, a czasem idiotycznych).
Bezkrytycznie trzymanie się jakiś reguł, ustaleń, itp. bywa fanatyzmem, co jest gorsze niż nikomu nieszkodzące, sporadyczne nagięcie przepisów.
  • szosowykolarz lubi to

#62 raf

raf
  • Użytkownik
  • 140 postów
  • Skądwracasz?

Napisano 08 grudzień 2017 - 08:38

Nie ma co się oszukiwać ale czasem, dla bezpieczeństwa własnego i innych, trzeba lekko nagiąć przepisy. Bywa, że przejechanie jakiegoś odcinka chodnika jest mniejszym złem niż sztywne trzymanie się przepisów (często niezyciowych, skostniałych, a czasem idiotycznych).
Bezkrytycznie trzymanie się jakiś reguł, ustaleń, itp. bywa fanatyzmem, co jest gorsze niż nikomu nieszkodzące, sporadyczne nagięcie przepisów.

Dla własnego bezpieczeństwa - bezdyskusyjnie i zawsze! Przepisy przewidują kiedy rowerzysta może korzystać z chodnika. Ale dla własnej wygody czy z powodu nieobycia albo strachu - z tym się nigdy nie zgodzę! Boisz się jeździć rowerem, przesiądź się do auta, albo skorzystaj z miejskiego autobusu!

Tak samo, jak się nie mogę zgodzić z jazdą szosówką po chodniku - nie po to wymyślono rower SZOSOWY!

 

Dodatkowo właśnie jest wysyp idiotów, którzy szaleją po chodnikach na mtb. Chyba zamiast rozmowy o płynnej jeździe i niemożności jazdy z odpowiednią płynnością i z akceptowalnym poziomem bezpieczeństwa po niedostosowanych ścieżkach rowerowych, powinniśmy rozmawiać o jeżdżeniu po chodnikach i przejeżdżaniu przez ulicę po przejściach dla pieszych. TO ZWYKŁY SKANDAL!

 

Przez takie zachowania użytkownicy rowerów są postrzegani jak banda nieodpowiedzialnych idiotów, którzy myślą, że im wszystko wolno.

 

I to powoduje, że wielkim zdziwieniem dla kierowców jest, jak widzą kogoś jadącego rowerem drogą z prędkością wyższą, niż skuter czy motorower. I na takim kimś się wyżywają za to, że kiedyś przeraził ich debil wjeżdżający nagle na przejście dla pieszych tuż przed maską samochodu. A to się zaczyna od jeżdżenia po chodnikach - na nas koncentruje się ich nienawiść do dwóch kółek.

 

PS: Jak któryś z Was obu będzie miał kiedyś dziecko, które właśnie zaczęło chodzić, zrozumiecie, dlaczego pieszy powinien mieć azyl, na którym nie grozi im potrącenie przez kogokolwiek. No chyba, że bojąc się terroru rowerowego na chodnikach, będziecie uczyć Wasze dzieci chodzić w domu, czy w przydomowym ogródku. Tak też można...


  • Lipski lubi to

#63 szosowykolarz

szosowykolarz
  • Użytkownik
  • 184 postów

Napisano 08 grudzień 2017 - 18:52

Jak widzę dziecko na chodniku to zwalniam do 5km/h i omijam je jak najszerszym łukiem :)

Dzieci też jeżdżą rowerami po ścieżkach, jeszcze żadnego dzieciaka nie potrąciłem i nie potrącę bo wiem czego się mogę po nich spodziewać i się dostosowuje.

Także ten, nie wrzucaj wszystkich do jednego wora.

 

Ja jestem święcie przekonany, że nikomu krzywdy na chodniku nie zrobię i chciałbym dożyć czasów, że to ja będę mógł decydować sam za siebie. Nakazy i zakazy niech pozostaną dla zwierząt i dzieci, bo one nie potrafią podejmować słusznych decyzji. Wiem, że to jest niestety niemożliwe bo zbyt dużo idiotów po tym świecie łazi.

 

Ja po pasach roweru nie przeprowadzam gdy jest taka możliwość i nie uważam tego za skandal.

Skandalem jest zsiadanie z roweru i prowadzenie go przez przejście, gdy te jest całkowicie puste a samochodów nie ma w pobliżu.

Właśnie ost. za takie coś Policjant groził mi mandatem. Pozdrawiam wyrozumiałego pana który odstąpił od pisania. :)

 

Rozumiem, że Tobie też nie przeszkadza stanie na czerwonym o 2 w nocy gdy w zasięgu wzroku nie ma żadnego samochodu?

Takich przykładów są setki bo przepisy są robione dla kretynów. A będzie jeszcze gorzej, bo mamy pokolenie ludzi wychowanych na telefonach i ciągle wpatrzonych w nie.

 



#64 raf

raf
  • Użytkownik
  • 140 postów
  • Skądwracasz?

Napisano 16 grudzień 2017 - 08:39

Jak widzę dziecko na chodniku to zwalniam do 5km/h i omijam je jak najszerszym łukiem :)

Dzieci też jeżdżą rowerami po ścieżkach, jeszcze żadnego dzieciaka nie potrąciłem i nie potrącę bo wiem czego się mogę po nich spodziewać i się dostosowuje.

Także ten, nie wrzucaj wszystkich do jednego wora.

 

Ja jestem święcie przekonany, że nikomu krzywdy na chodniku nie zrobię i chciałbym dożyć czasów, że to ja będę mógł decydować sam za siebie. Nakazy i zakazy niech pozostaną dla zwierząt i dzieci, bo one nie potrafią podejmować słusznych decyzji. Wiem, że to jest niestety niemożliwe bo zbyt dużo idiotów po tym świecie łazi.

 

Ja po pasach roweru nie przeprowadzam gdy jest taka możliwość i nie uważam tego za skandal.

Skandalem jest zsiadanie z roweru i prowadzenie go przez przejście, gdy te jest całkowicie puste a samochodów nie ma w pobliżu.

Właśnie ost. za takie coś Policjant groził mi mandatem. Pozdrawiam wyrozumiałego pana który odstąpił od pisania.  :)

 

Rozumiem, że Tobie też nie przeszkadza stanie na czerwonym o 2 w nocy gdy w zasięgu wzroku nie ma żadnego samochodu?

Takich przykładów są setki bo przepisy są robione dla kretynów. A będzie jeszcze gorzej, bo mamy pokolenie ludzi wychowanych na telefonach i ciągle wpatrzonych w nie.

 

To jeszcze powiedz co robisz, jak widzisz starszą panią z laseczką idącą w tym samym kierunku, co Ty tym samym chodnikiem - też zwalniasz do 5 km/h? Też panią omijasz? Taka pani wystarczy, że się przestraszy i może być problem - no chyba, że się uważa, że dość już się nażyła...

A ścieżkami, to i piesi chodzą, i rolkarze/rolkarki jadą, i się biega, psy biegają - nawet te na smyczy.

 

Nie wrzucam wszystkich do jednego wora! Zwracam tylko uwagę, że najbardziej widoczni są ci, co najbardziej ludziom dają się we znaki! Chcesz jechać szybko, jedź ULICĄ, chcesz jechać wolniej, jedź ścieżką rowerową lub ulicą, jak jej nie ma. PRZECIEŻ TO PROSTE!

 

Skandalem jest, gdy zdrowy chłop slalomuje wokół przechodniów swoim rowerem, a boi się wjechać na jezdnię... Na jezdni nie może slalomować? Nie wyprzedzi samochodu? A może boi się, że jadąc nieuważnie drogą zostanie trafiony? Bo jadąc nieuważnie po chodniku - najwyżej wpadnie na pieszego...

 

Skandalem jest, jak rozpędzony rowerzysta znienacka wjeżdża na przejście dla pieszych i powoduje nagłe hamowanie kierowcy. Lubię wyższe zakresy tętna, ale podczas treningu, a nie gdy nagle mi skacze o 20-30 ud/min, bo ktoś sprawdza mój refleks!

 

Jak będziesz jeździł przewidywalnie, odwracał głowę, sygnalizował wszystkie swoje manewry, to nie ma problemu, by cokolwiek niebezpiecznego się zdarzyło na drodze. A kierowcy kiedyś zrozumieją, że miejsce rowerzysty jest na drodze (jeśli nie ma ścieżki dla rowerów). Na razie większość jeździ jak Ty - po chodniku.

 

A jeśli gotów jesteś jechać z tempem 5 km/h rowerem szosowym, to gratuluję! Bo ja tak nie potrafię! Jak wyjeżdżam szosówką, zmienia mi się nastawienie - mam wtedy need for speed! Chcę jechać, czuć szum przepływającego powietrza, trzymać tempo, pilnować, by wiatr mnie nie przestawił na krawężnik.

 

Gdy nie masz problemu z jeżdżeniem po chodnikach, to po co Ci jazda ulicą zamiast ścieżką rowerową? Zostań na chodniku, jedź 5 km/h, ale dla mnie to dziecinne i nieodpowiedzialne.

 

Wiesz, co do 2 w nocy - nigdy nie jechałem. Ale słyszałem o szosowcach, którzy się umawiają np. o 11 w nocy, i wtedy sobie jeżdżą. Dlaczego? Bo wtedy sygnalizacja świetlna jest wyłączona, a drogi - prawie puste. Można wtedy poszaleć! Na pewno nie na ścieżkach rowerowych, ani nie po chodnikach...

 

Wiem, że łowcy KOM'ów w centrach miast są gotowi zrobić wszystko, by tylko być na topie. Ale to osobny temat. Jak jestem na ulicy, jadę tak, jak auta - jak czerwone, stoję, jak zielone - jadę. A jak się trochę zmęczę hamowaniem i przyśpieszaniem, to sam wjeżdżam na ścieżkę. Ale zwykle najkrótszą drogą wyjeżdżam za miasto, gdzie nie ma ani ścieżek, ani chodników.

 

Przepisy nie są "robione dla kretynów"!!! One są po to, byśmy wszyscy wiedzieli czego możemy się spodziewać od innych użytkowników drogi. Jednak przepisy się zmieniają. Skoro się zmieniają, my też możemy mieć wpływ na ich zmianę. I po to są takie dyskusje. Jeden człowiek nic nie zrobi. Ale grupa ludzi może próbować wpłynąć na przekonanie innych do naszego punktu widzenia. Niestety, wychodzi na to, że tych którzy widzą zalety jazdy szybkiej szosą razem z samochodami, zamiast tworzyć zagrożenie dla siebie i pieszych na wąskiej ścieżce, jest tylko kilku...

 

Jak lubisz jeździć chodnikiem, prędkość 5 km/h Ci nie przeszkadza, to ten temat raczej nie jest dla Ciebie... Może powinieneś zastanowić się nad zmianą nicka np. na chodnikowykolarz? ;)



#65 montell81

montell81
  • Użytkownik
  • 345 postów

Napisano 16 grudzień 2017 - 09:57

@raf: "Skoro się zmieniają, my też możemy mieć wpływ na ich zmianę. I po to są takie dyskusje."

Nie obraź się ale jesteś bardzo naiwnym człowiekiem sądząc, że w tym kraju obywatele mają jeszcze jakiś wpływ na zmianę przepisów/prawa.

Władza przypomina sobie o nas cyklicznie mniej więcej pół roku przed wyborami.
Takie są fakty i jeśli ktokolwiek sądzi inaczej to znaczy, że żyje w innym kraju.

Twierdzisz, że przepisy nie są ustalane dla kretynów?
Ja sądzę, że jest inaczej.
Najlepszy przykład to chęć wprowadzenia zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach miedzy 22 a 6. Co to oznacza? Mniej więcej tyle, że władza ma nas wszystkich za alkoholików i idiotów, którzy nie potrafią kulturalnie się napić.
Inny przykład to zakaz handlu w dwie niedziele w miesiącu. Jeden z najgłupszych pomysłów.
Słowem: rządzący mają nas za debili i wiedzą lepiej co i kiedy mamy i możemy robić.

#66 szosowykolarz

szosowykolarz
  • Użytkownik
  • 184 postów

Napisano 16 grudzień 2017 - 10:58

Prawda jest taka, że sporo ludzi to właśnie debile, kretyni i bezmózgi :) I to nawet nie podlega dyskusji.

Przez takich właśnie debili i dla debili, są tworzone przepisy,

 

Zakaz sprzedaży alkoholu po 22:00 to nie taki głupi pomysł, nie będę tłumaczył dlaczego, ale uwierz mi, że trochę się napatrzyłem z racji tego, w jakiej dzielnicy mieszkam. Podam tylko jeden przykład: dwóch podludzi szło do sklepu o 2 w nocy bo im alkoholu zabrakło, łamiąc przy okazji lusterka w każdym napotkanym samochodzie.



#67 montell81

montell81
  • Użytkownik
  • 345 postów

Napisano 16 grudzień 2017 - 11:03

I uważasz, że jeśli gdy nie będzie można kupić alkoholu to oni będą grzecznie siedzieć w domu?
Jeśli tak uważasz, to niestety w pierwszym zdaniu masz trochę racji.

Zamiast do sklepu poszliby do meliny z takim samym skutkiem.

#68 montell81

montell81
  • Użytkownik
  • 345 postów

Napisano 16 grudzień 2017 - 11:11

Widzialemy kiedyś pijanego delikwenta idącego na nocny przystanek, ktory po drodze niszczył znaki drogowe.
Należy więc zlikwidować komunikację nocną.

#69 szosowykolarz

szosowykolarz
  • Użytkownik
  • 184 postów

Napisano 16 grudzień 2017 - 19:04

To jeszcze powiedz co robisz, jak widzisz starszą panią z laseczką idącą w tym samym kierunku, co Ty tym samym chodnikiem - też zwalniasz do 5 km/h? Też panią omijasz? Tak się jakoś złożyło, że jeszcze ani razu takiej pani nie spotkałem. Starsi ludzie rzadko wybierają się  w jakieś dalsze wycieczki, ale jeśli zajdzie taka potrzeba - to tak, zwolnie, a nawet się zatrzymam.

Skandalem jest, jak rozpędzony rowerzysta znienacka wjeżdża na przejście dla pieszych i powoduje nagłe hamowanie kierowcy.

Pełna zgoda. I to są właśnie kretyni i dla takich kretynów jest stworzony idiotyczny przepis pt. - zakaz jazdy po pasach jak i wiele wiele innych. Dlaczego jak jest pusta ulica i przejście, to też muszę schodzić z roweru? No po jaki grzyb? Ja wiem, ale pozostawię to w tajemnicy.

Skandalem jest, gdy zdrowy chłop slalomuje wokół przechodniów swoim rowerem, a boi się wjechać na jezdnię... Na jezdni nie może slalomować? Nie wyprzedzi samochodu? A może boi się, że jadąc nieuważnie drogą zostanie trafiony? Bo jadąc nieuważnie po chodniku - najwyżej wpadnie na pieszego... Jeśli to do mnie zarzut to bardzo się pomyliłeś. Nie wjeżdżam na zatłoczone i wąskie chodniki o czym już wspominałem. Mam wrażenie, że wszytko widzisz zero-jedynkowo, czarne lub białe.

Jak będziesz jeździł przewidywalnie, odwracał głowę, sygnalizował wszystkie swoje manewry, to nie ma problemu, by cokolwiek niebezpiecznego się zdarzyło na drodze No i ja tak jeżdżę i większość tak jeździ, a ilu z nich wącha stokrotki od dołu? Ilu z nich ma połamane rowery i porozwalane głowy? Tysiące.
Ja nie będę się pchał na ulicę gdzie są dwa lub trzy wąskie pasy i wszyscy zapieprzają i co i rusz ktoś mnie wyprzedza na gazetę. Przy krawężnikach są dziury, kałuże, studzienki i inne niespodzianki - jak masz sznur samochodów za sobą to nawet nie jesteś czasem w stanie ich ominąć. Ja jeżdżę po zakorkowanej Warszawie - może to do Ciebie przemówi. Wierz mi, że uwielbiam jeździć asfaltem, ale nie zawsze jest to lepsze i bezpieczniejsze.

A jeśli gotów jesteś jechać z tempem 5 km/h rowerem szosowym, to gratuluję! Bo ja tak nie potrafię! Jak wyjeżdżam szosówką, zmienia mi się nastawienie No to współczuję :) Prostej rzeczy nie potrafisz. Ja nie zawsze wychodzę na rower żeby się ścigać, czasem mam ochotę pojeździć rekreacyjnie i nie robi mi problemu gdy muszę zwolnić do 5-10km/h żeby ominąć pieszego. Czasem jadę z dziewczyną a ona na ruchliwą ulicę nie wjedzie. No i co to za różnica jaki rower?
Gdy nie masz problemu z jeżdżeniem po chodnikach, to po co Ci jazda ulicą zamiast ścieżką rowerową? Zostań na chodniku, jedź 5 km/h, ale dla mnie to dziecinne i nieodpowiedzialne.] Ale się uczepiłeś :D Chyba proste jak nie powiem co, że jadąc chodnikiem nie mam obok ścieżki. Nie jestem kretynem, żeby jeździć chodnikiem gdy obok biegnie ścieżka rowerowa.

Wiesz, co do 2 w nocy - nigdy nie jechałem. Ale słyszałem o szosowcach, którzy się umawiają np. o 11 w nocy, i wtedy sobie jeżdżą. Dlaczego? Bo wtedy sygnalizacja świetlna jest wyłączona, a drogi - prawie puste. Można wtedy poszaleć! Na pewno nie na ścieżkach rowerowych, ani nie po chodnikach... Pieprzysz jak potłuczony i to cały czas. Cały czas zero-jedynkowe myślenie. Nigdzie nie napisałem, że w nocy jeżdżę po chodnikach, a jeśli nawet? To wiedz o tym, że w nocy chodniki są puste, a szczególnie o godz 2.
Ja jeżdżę wieczorami i często w nocy, właśnie dlatego, że nie ma samochodów i tego smrodu.

No i powtórzę to setny raz, uwielbiam jeździć asfaltem do tego stopnia, że jak mam ścieżkę obok to i tak wybieram ulicę ryzykując mandat, a chodnik to jest rzadkość.

Przepisy nie są "robione dla kretynów"!!! One są po to, byśmy wszyscy wiedzieli czego możemy się spodziewać od innych użytkowników drogi. A jak nazwiesz gościa który wymusza pierwszeństwo - powoduje wypadek.
Jak nazwiesz gościa który urywa lusterka? Jakby nikt nigdy nie urwał lusterka to nie trzeba by było tworzyć zakazu ich urywania :) I tak jest prawie ze wszystkim. Dlaczego OC na samochód jest obowiązkowe i obrzydliwie drogie? Bo kretyni nie potrafią jeździć i ciągle są stłuczki. Można tak do rana wymieniać . Może te przykłady są średnio trafione, ale nie przekonasz mnie, ze większość nakazy/zakazy/ograniczenia nie są robione przez kretynów i dla kretynów. Normalny człowiek do supermarketu samochodem nie wjedzie, a przecież mógłby - prawda? Drzwi są tak ogromne, że by się zmieścił. Dlaczego jest na to paragraf w ogóle? Bo ludzie to kretyni (no nie wszyscy) i wszystkiego można się po nich spodziewać - i dlatego są robione coraz to ostrzejsze przepisy.

Jednak przepisy się zmieniają. Skoro się zmieniają, my też możemy mieć wpływ na ich zmianę. Nie łudź się, że tu na forum albo gdzie indziej możesz mieć na to wpływ. Jedyne co, to możemy sobie podyskutować i tyle nam pozostało.
A przepisy to się zmieniają, ale na gorsze i jest to zauważalne od 20lat przeze mnie.
Jeszcze wracając do jazdy po chodniku. Stanąłem w obronie jakiejś kobiety co jechała chodnikiem, stwierdząc, że dużo ludzi boi się jeździć ulicą, a kobiety to już szczególnie, że sam czasem jeżdżę chodnikiem, a Ty mnie nazwałeś chodnikowymkolarzem jakbym to regularnie po chodniku wyścigi urządzał sobie. Nie jestem chodnikowym kolarzem, tylko (cenzura) umiem zdecydować co będzie lepsze i nie potrzebuje na to żadnego przepisu - i wież mi, ze żadnej babci nie przestraszę.
Przyjedź do Warszawy to Cię zabiorę na wycieczkę po tych ulicach które ja omijam :)
A może Ci nagram film z jazdy po chodniku?  :D:D:D Chyba się poświęce i to zrobie, wtedy podyskutujemy na argumenty. Oczywiście żart, ale jakbyś się uparł to nie ma problemu.

 

Aaaa, jeszcze jedno :D wiesz o tym, że są chodniko-ścieźki? Taki bardziej chodnik ale z możliwością jazdy rowerem legalnie. Chodnik połączony ze ścieżką - no nie wiem jak to się nazywa.

Tam jest ok? A na chodniku na którym ludzie praktycznie nie łażą i ma dwa metry szerokości to już dziecinanada a może nawet zbrodnia. Po ścieżkach ludzie też łażą, no i co, mam nie jeździć ścieżkami bo jakąś babcię przestraszę?



#70 raf

raf
  • Użytkownik
  • 140 postów
  • Skądwracasz?

Napisano 16 grudzień 2017 - 21:38

Szosowykolarz!

 

Super!!! Skoro piszesz, cytuję: "pieprzysz jak potłuczony", to sam się zaliczasz do tych kretynów, o których piszesz! Ale liczę, że może coś Ci się jednak pomyliło?

 

Tyle popisałeś, że ręce opadają, gdybym miał się odnosić do każdego Twojego zdania Mam nadzieję, że nie miałeś zamiaru mnie obrażać, bo ja odnosząc się do twojej poprzedniej wypowiedzi, pisząc swoje słowa nie myślałem o Twojej osobie, tylko o takich "bohaterach", co to silni są tylko na chodniku, i najlepiej wobec pań, bo jak karka widzą, to nawet i na ulicę wjadą, żeby tylko ominąć go z odpowiedniej odległości i się mu przypadkiem nie narazić...

 

Warszawy nie znam z punktu widzenia rowerzysty. Jeździłem tylko samochodem lub komunikacją miejską. Ale jeżdżę (czasem) po mieście we Wrocławiu. Zawsze ulicą. Sygnalizuję kierowcom swoje zamiary, widzę, że oni już z daleka jakoś się tak ze mną "troskliwie" obchodzą właśnie gdy jest tłoczno na jezdni! Piszesz o korkach - to jest najlepszy czas dla roweru!!! Przecież kierowca drzwi nie otworzy. Aby zjechał na drugi pas, musi najpierw w lusterko spojrzeć. Wiem, wiem - Warszawa była pod zaborem rosyjskim - są różnice kulturowe między oboma miastami, bo Wrocław był pod panowaniem niemieckim... Ale ogólnie - jak auta stoją, to jedzie się przecież lepiej i bezpieczniej!!! Nawet pasa kierowcy zmienić nie mogą, bo zajęty przez inne auta!

 

Jeśli potrzebujesz wsparcia po warszawskich ulicach, daj znać - chętnie się tam do Ciebie wybiorę! I jeszcze wezmę karbona - może uda się przy okazji sprzęt zmienić na lepszy? XD

 

Przepisy nie mogą być pisane dla kretynów, bo kretyni i tak nic nie zrozumieją!!! Przepisy dotyczą normalnych ludzi, którzy powinni móc przewidywać ruchy innych użytkowników drogi. Jeśli wiem co ja mogę i co mogą inni użytkownicy drogi, to widząc co robią w danym momencie, mogę PRZEWIDZIEĆ co zrobią ZA CHWILĘ! Może dlatego boisz się jechać ulicą, bo właśnie tego ASPEKTU nie rozumiesz?

 

Gdybyś nie jeździł chodnikami, to NIE MUSIAŁBYŚ jeździć rowerem po przejściach dla pieszych! Ja zawsze schodzę na przejściu dla pieszych, ale przez ostatnie 2 lata intensywnego jeżdżenia, może ze 3-4 razy schodziłem na przejściu dla pieszych. A jak pisałem, ZAWSZE schodzę z roweru na przejściu. I cały czas pamiętam ten komizm sytuacyjny... Nawet nie wchodzę na jezdnię, tylko cierpliwie czekam, a i tak się kierowcy zatrzymują - pewnie dlatego, by pooglądać kolarza jak mu się dziwnie chodzi w blokach... We Wrocławiu cały czas są ślepe ścieżki, które nagle się kończą i nie wiadomo co jest dalej. Stąd wolę jechać ulicami - nie muszę się zastanawiać co będzie za chwilę - ulice nadal są lepiej oznakowane.

 

Jak mam mieć połamany rower, to wolę go połamać na ulicy, a nie na chodniku. Jak ja będę sprawcą, będę się cieszył, że żyję, ale jak mi pieszy wejdzie pod koła, będę musiał go po sądach ciągać, by odzyskać utracone korzyści. Na drodze wszyscy kierowcy są ubezpieczeni. Przynajmniej rodzina coś dostanie z OC sprawcy gdyby miało się okazać, że nie przeżyję. Kolega opowiadał, jak baba mu wbiegła pod koła - był na ścieżce rowerowej - przyjechała policja, a baba twierdziła, że to mój kolega jechał po chodniku i ją potrącił! Na szczęście policjanci widząc jego rower wiedzieli, że takim sprzętem dziurawym i nierównym chodnikiem by nie jechał, szczególnie, że obok była ścieżka rowerowa... Takie mamy "sprytne" baby w tym kraju...

 

Nie mówię Ci, że JESTEŚ chodnikowym kolarzem!!! Pisałem tylko, że MOŻE powinieneś się zastanowić nad zmianą nicka - nic więcej! To miał być taki żarcik! :P

 

Może dziś nie jeździłeś rowerem - stąd takie nastawienie? Ja dziś zrobiłem 35 km, z czego 10 km po ścieżkach. I niestety - raz było ostre hamowanie, bo idiota z podporządkowanej wjechał na ścieżkę bez upewnienia się, czy może taki manewr zrobić. Ale i tak jestem bardzo zadowolony z mroźnego i wietrznego treningu!!! A facet widząc jak było blisko do zdarzenia, pewnie zapamięta to i następnym razem będzie bardziej ostrożny.

 

Piszesz o zerojedynkowości - ale tak jest! Albo jesteś na chodniku i łamiesz przepisy, albo na jezdni i jedziesz zgodnie z nimi! Innej opcji nie ma! (no jest opcja - przepisy mówią o tym kiedy można zgodnie z przepisami jechać chodnikiem) Tylko kot Heisenberga mógł być w tym samym momencie żywy i martwy zarazem.

 

Nie łudzę się! Szukam ludzi podobnie myślących! Może pora założyć partię cyklistów? Nie wiem z jakiej jesteś opcji - to nie miejsce na politykę. Ale zobacz, że partia, która tak dobrze robi zmiany na gorsze, albo na starsze, i nazywa do "dobrą zmianą" (dobrą, bo wracają czasy, gdy prezes był w średnim wieku - nic go nie bolało, a teraz już boli i lekarstwa nie pomagają... to może chociaż ta "dobra zmiana"???), rządzi, bo otrzymali WIĘKSZOŚĆ! Co zrobić, żebyśmy my mogli coś zmieniać? Proste - musimy znaleźć WIĘKSZOŚĆ!!! Ale jak widzisz, my dwaj nie możemy się dogadać w tak prostej i oczywistej sprawie jak jeżdżenie po chodnikach... I ile osób bierze udział w dyskusji? 5? 7? 3? Chyba trzy, bo reszcie już się tego w ogóle chyba nie chce czytać... Racja! Z taką liczbą wsparcia NICZEGO SIĘ NIE UZYSKA!!! Ale to nie powód, by nie próbować W OGÓLE!!!

 

Najważniejsze: jak ludzie będą mieli stracha jechać ulicą (a nie chodnikiem jak Ty to robisz), to będzie tak jak w Rosji, gdzie auta nawet przed przejściem nie zwalniają, a każde wejście pieszego na pasy, to "kuszenie losu". Albo pokażemy, że jesteśmy pełnoprawnymi użytkownikami dróg, albo zostaniemy na poziomie przedszkola i będziemy ze strachem w oczach patrzeć na ulicę.

Jak idziesz na wojnę, to nikt Ci nie zagwarantuje, że do domu wrócisz w całości. Ale to nie powód, by na wojnę nie iść. Są wartości, dla których warto zaryzykować.

 

Tak, u nas też są takie "chodnikościeżki", gdzie pieszy zawsze ma pierwszeństwo. Tam dzieci nie biegają, bo te "chodnikościeżki" zwykle (przynajmniej w mojej okolicy) są wzdłuż dróg szybkiego ruchu oddzielone tylko ciągłą linią. Jadąc takim czymś nie ma problemów z pieszymi - widzimy się z daleka. Większy problem jest z innymi użytkownikami dwóch kółek: dziś widziałem rowerzystę bez świateł, a drugi jechał mi na czołówkę, bo pewnie niedawno z Anglii wrócił... Największy problem jest jednak gdy jedzie karetka, a samochody zjeżdżają w bok i bez ostrzeżenia blokują całą taką ścieżkę. Przydałby się wtedy krawężnik zamiast ciągłej.

 

Nie jeździ się chodnikami, bo to AZYL DLA PIESZYCH. KROPKA.



#71 raf

raf
  • Użytkownik
  • 140 postów
  • Skądwracasz?

Napisano 16 grudzień 2017 - 21:54

@raf: "Skoro się zmieniają, my też możemy mieć wpływ na ich zmianę. I po to są takie dyskusje."

Nie obraź się ale jesteś bardzo naiwnym człowiekiem sądząc, że w tym kraju obywatele mają jeszcze jakiś wpływ na zmianę przepisów/prawa.

Montell81!

 

Wolę być postrzegany za naiwnego, niż mieć do siebie pretensje, że nic nie zrobiłem. Jak nie znajdę grupy myślącej podobnie, nic się nie stanie. Na drogach sobie jakoś zawsze radziłem, radzę i będę sobie radził.

 

A zmian w dostępie do alkoholu nawet nie zauważę, bo w domu mamy zawsze zapas. :D

Jak coś człowiek umie zaplanować, to nikt mu jego planów nie pokrzyżuje. Ale i tak uważam, że zakaz spowoduje powrót do komuny, gdzie "modne" były meliny. Spójrz na telewizję - "dziennik telewizyjny" już wrócił! Nauka w szkole z czasów komuny też wróciła. Bo przecież gimnazja były przed wojną i za czasów zaborów - wtedy była ciemnota i zacofanie... A w Rosji jest nawet 10 klas - już nam wiele do nich nie brakuje...



#72 Gosc_DavidLam_*

Gosc_DavidLam_*
  • Gość

Napisano 18 grudzień 2017 - 18:51

30 Jun 2009 Students sex orgy (deep anal to small young asses)!!! Message Board with a lot of Free Porn Movies and Pictures.Young and innocent girls are convinced to get naked and start sucking cock at a picnic. what an orgy.Student Sex Party! - Incredibly Hot Orgy with Very Sexy Teens! Porn Movie clips, 27th Jan, 09 Student Sex Party - Young Teens Have an Orgy with Anal!16 Sep 2010 Exciting group sex party video with horny students banging sexy chicks after the exams. Extremely arousing group orgy in one of the hottest24 Feb 2009 PHOENIX -- Police arrested a Flagstaff high school teacher who they say had sex with students he met as a martial arts instructor,Nude Students Orgy Class by snahbrandy - Free Porn Video found on SWAG Flavor Free Porn Videos.Tim Pawlenty speak at the Greater Boston Tea Party's third annual “Tax Day” rally Nez Perce commissioner appears in court on sex charge/Jason Ford, KOZEHot threesome at dare dorm orgy. posted by: daredorm. college-dorm-threesome. Be sure to check out this amazing scene which proves that college students Fat ass black n big butt naked picture
Tall girls with big black ass pictures
Skinny black woman with massive melons fuck big cock
Sex porn picture in mexico fucking big ass
Black cutest girls showing big ass and puss
Busty big fresh ass moms fucked pictures
Bigass hips fuck pornrape
World girl sexsy ass big boob gallery
American big asses vagina pics
Big fat naked sexy big ass mama
American hot girl s big asses
Free download bigass mom porn video 3gp
Sexy big ass tan nylon anal homemade pictures
Busty big fresh ass moms fucked pictures
Sexy hot chubby bigg ass photos
American sexy big booty butt fat ass picture
Big boobs n thick ass pics
Big round white ass hd phots
Big black cook fuk ass hole free downlod
African big assss all photo
Sexy bigg ass and pussy fucking pic
Big round white ass hd phots
Wide biggest pussy ass pic
Pictures of big ass big breasts black girls fucking gallery
Big boobs and fresh round bigass picture
Sex porn picture in mexico fucking big ass
Big boobs and fresh round bigass picture
Southafrican auntis big ass pussi image
Sexy bigg ass and pussy fucking pic
Black big ass masturbation downloaded picture
Sexy big ass desi ladirs pics
Pictures of big ass big breasts black girls fucking gallery
Ebony big ass beauty solo
Big assof brazil porno picturs
Sexy bigass nude
Naked girls with very big ass and their wet hairy pussy opened
Big boobs n thick ass pics
Fat ass black n big butt naked picture
Woman ass hot sexy big pron and boy
Black mama big asses booties pussies nude pictures
Pictures of fat big ass and pussy
Bbbw fat black women big ass booty photos
Sexy bigass nude
Bigasssexphoto
Black hot fit brazilian big ass pic
Sexy bigass nude
Pictures of fat big ass and pussy
Naked african gals with big boobs and ass
Black big ass n tits lesbians on pinterest
Big ass bbw vs boy hot pics


#73 Gosc_DavidLam_*

Gosc_DavidLam_*
  • Gość

Napisano 18 grudzień 2017 - 20:08

Some Russian Students Sex Party - Toilet Fuck Screen: Code: Download: http://rapidshare.co...an-students.rar Oron Backup link:Top free college students sex tape download FREE mobile content. Best high quality Mobile Phone music @ bugbi.com. Latest Mobile Nokia.1 post - Last post: 8 Sep 2009http://mastiblast.com/forums/ Students Orgy Party Very Hungry Teenager Students having Sex(Piss Orgy), Darling, Full Masti Desi & Videsi26 Feb 2011 Drunk Sex Orgy A group of some of the cutest barely legal students celebrates graduation with their teachers in a debauched setting where it20 postsAlso try: students sex party, high students, students scandal, amateur students Party-Hardcore-2011-HD.rar - Party Hardcore - public sex students1 post - Last post: 28 Nov 2010Hot Private Party Orgy With Russian Beauty Students http://www.imageprem...pjdow_thumb.jpg 387mb 00 : 15 : 561 Dec 2009 Student sex – students staged an orgy, hotfile.com, 141MB. Student sex – students staged an orgy Date: 01 Dec 2009, 14:20 Size: 140.161 500 student orgy 2 pinay fuck in singapore 3 wife shower 4 time to loose virginity loser 5 Grandmother fuck grandson 6 14 years boy fuk girl tub 7 10 Download arbin woman big ass and boobs hard sex ol
Chunky white girls with big pussies big titties big ass fucking hardcore
Mom big ass fuck xxx photo
Big sexy gayass
Big black ass wet pussy fuck free download
Download free sex videos big ass
Black big ass lesbians porn pics
Images of big tits fat ass white
Bigest asss image download
Indian fat lady bigger ass hairy pussi
Big ass mamas naked
Ass big white fat 3gp
Download free sex videos big ass
Very very big smart fucking ass image
Latest on thunder thighs latinas hardcore pics big asses
Round and brown big oiled assess sex pix
Big onion booty pussy ass pussy lips pictures galary
Huge fat ebony big ass and pussy with dick naked picture
Very very big smart fucking ass image
Big ass and tits white women fucking
Black big ass xxl pictures
Ebony for porn big booty ass mother big butt naked
Fat ass black n big butt naked picture
Mom milf bigboobs ass fucking photo gallery
Black big ass get fucked inskirt
Free 3gp big ass mobile porn video
Free big asses viewer sex photo galleries
Big onion booty pussy ass pussy lips pictures galary
Very very big smart fucking ass image
Porno pictures of bigblack womans asses
Big ass black american nude
The most biggest dark black wide hips huge ass
Indian fat lady bigger ass hairy pussi
Big bbw round asses sista black gallery
Thick skirt bigass booty white bitches
Big dicks in mom s ass pics
Free big asses viewer sex photo galleries
Big boobs fat lady s take big cock in his pussy and ass hole images
Ass big white fat 3gp
Naked huge big round ass butts of school teachers
Young americans college girls ass furk big boobs
Fat wife big tits have a massive black cock
Big black ass wet pussy fuck free download
Smart big ass black pussy pic
Ebony for porn big booty ass mother big butt naked
Sex big ass photo in african
Porno pictures of bigblack womans asses
The most biggest dark black wide hips huge ass
Biggest black xxl ass for downloads
Chubby big ass ebony granny pictures


#74 Gosc_DavidLam_*

Gosc_DavidLam_*
  • Gość

Napisano 18 grudzień 2017 - 20:38

Here you can enjoy free Student Orgy tube porn videos. We have a large searchable database of full length sex videos including Student Orgy, hot porn moviesStudent Sex Parties in Mud. It took us rather long time to find a nice and3 Mar 2006 I fell asleep again with a new erection pressed up against her amazing xxx mature girls pictures photos students anal sexThe best way students spend breaks? Partying, like these russian students who just love a good orgy… what? Are you surprised? Here's how we do it in Russia.2 Jul 2009 Watch Homemade Orgy In Student Room (2/7) at Spankwire.com.10 Feb 2001 now-aged black students to re-enter Central High was a ploy to promote women to his mother's home near Hot Springs for a sex orgy.19 Nov 2010 The stomping ground of such muscial giants as Cold Chisel, Hilltop Hoods, Masters Apprentices and, err I Killed the Prom Queen,Here a Free Pics galleries for the search Student Orgy from our site. Visit us for more free galleries ! Big white arob ass pic
Short huge ass milf big ass photos gallery
Free very big fat ass fuk 3gp
Index
Sitemap
Big black ebony sexy ass teen
Dawnload 3gp hard fucke big ass girls boob bouncing
Big white arob ass pic
Thick booty latina babe with big ass laying in bed nude
Old ladies big ass xxx photo
Big asshole girls pic
Movie big ass fat boob
Lips pussy and ass big pictur
Largest woman big ass vs huge cock sex
Show me the pics of sexy hot neked lesbians wit big ass and boobs
Girls big ass gand porn pics
Fucking a black big african ass photos
Index
Sitemap
Big fat mama ass fucked hard images
Fucking a black big african ass photos
Short huge ass milf big ass photos gallery
Index
Largest woman big ass vs huge cock sex
Tite boob big ass porn photo
Fucking husbad wife hot tits big ass photos
Thick booty latina babe with big ass laying in bed nude
Big fat ass with wet pussy pictures
Largest woman big ass vs huge cock sex
Old ladies big ass xxx photo
Nigerians with biggest black ass naked pics
Nigerian big asses women porn
Big ass pussy naked images
Girl fisting big ass mature mom videos
Porno aboute big ass girls
Sitemap
Free images of the biggest boobs and the biggest ass in the world
Xxx sexy lips and big breasts n big ass and boobs pussy full pictures
Movie big ass fat boob
Nude big ass girls on tumblr
Fucking husbad wife hot tits big ass photos
Pussy lips pic and big ass pics
Black american sexy girls big ass hole pictures
Ass boos big tight short image
Old ladies big ass xxx photo
Big n round black ass mama s spreading in panties
Asian women with big boobs and thick ass nude
Thick big ass hairy mexican girls porn
Long dress mature fat biggest ass gallery
Ebony hot big wet round ass in mini


#75 Gosc_DavidLam_*

Gosc_DavidLam_*
  • Gość

Napisano 18 grudzień 2017 - 20:51

Real wild college sex parties! Videos and pictures of college students going buck wild! One membership to College Wild Parties gets you access to 20 mega30 Oct 2008 A week to go before school starts holidays. Am I looking forward to it?? Ugggghhhhh.. I guess I am not. Sounds weird, but its true.by X Li - 1998Download now from hotfile.com: students orgy.avi. students orgy.avi 44.5MB (Video) - Download http://hotfile.com/d...orgy.avi.html31 Aug 2009 Bustnow presents another hot movie with the description: These guys invited the girls to come over and have a drink. When they are gettingDownload vid of school in Drunk students makes wild sex orgy after school.Earth is taking place while Britney hosts a dance orgy circa 'The Matrix. Students who attended Manchester protest say they had grants revoked and16 Apr 2011 The sex and violence also add interest, the former being unhealthily kinky, . (Starz's Spartacus series sure do love their orgy scenes. . Celia Linde is a former student of AndrГ©s Segovia and one of Scandinavia's Big ass naked pics in africa
Kenyan bigass fat pussy mature mama fuck xxvideo
Hot nude big ass porn stars girls
Big busty asshole porn pics
Ebony big ass nude at beach side black girls
Nude sexy asian girl big ass
Photos big booty black big ass hair
Big fat asses boodys free clips
Black asss bigggest woman porn pictures
African big fat booty ass fucked
African sex big ass video
Black huge big wet hips pussy ass
Fatmombigass
Big ass ebonyxxx 3gp vid
U s a pice of big passy tin nice
African big ass round get fucked pusy
Big ass porn picture posing
Porn pics biggest ass phat hot girls
Big asses african mature pregnant galeria
Pictures women indonesian big tits and ass hot
Big massive black african cunt pics
African big ass round get fucked pusy
Kenyan bigass fat pussy mature mama fuck xxvideo
Big massive black african cunt pics
Sitemap
African sex big ass video
Big massive thick oiled booty and big tits ebony mamas
Xxx pornstars fucking big fat ass
Big dick fuck big ass vegin in ass pics
Nude bigass tumblr girls
Sitemap
Big black brown pussy ass pics
Index
3g video clip downlaod big ass porn
Black asss bigggest woman porn pictures
Curved big ass hipped tigh wetpussy porn hub hd
Ghetto big ass pics
Index
Older black big tits and fat ass pics gallery
Hot nude big ass porn stars girls
Big ass black girl porn
Xxx pic anime big ass porn
Big asses african mature pregnant galeria
Best fine ass mature chubby pantyhouse amerian big leck womans
Older black big tits and fat ass pics gallery
Big ass black woman fucking hot image dwolod
Sitemap
Ethiopian naked ass images with big size
Index
Biggerst black ass steet fuk


#76 Gosc_DavidLam_*

Gosc_DavidLam_*
  • Gość

Napisano 18 grudzień 2017 - 21:10

2 Jul 2010 Nice sex orgy from Russian students at PornoXO. Download Full Exclusive Video at Student Sex PartiesHere a Free Pics galleries for the search Students Sex Parties Pics from our site. Visit us for more free galleries !1 post - 1 authorReal Exclusive Students Sex Party HD Real Exclusive Students Sex Party HD WMV | 875 Mb Download: http://www.filesonic...le/157441542/R9 Feb 2005 The Early Show: Teacher-Student Sex: Another Case? - Syler On Latest Woman Charged With It, And Other Cases.Drunk students orgy Free video Drunk students orgy features fucking and sex.21 Jul 2008 Students Sex Party One of the biggest torrents indexer with more then 1500000 torrents listed. Students Sex Party.College attendance is an impending major life change for many high school students. Attendance at particular colleges or universities is also a crucial19 Sep 2008 FRISCO ISD PROTECTING STUDENTS FROM SEX OFFENDERS. Mega big ass porn video 3gp mobile phone
Nude desi big ass in public
Big dick fuckin a big back ass picture
Watch black big ass girls xxx sex video s
Big women with massive tits and fat asses
Big black donkey fat ass pics
Big dick fuckin a big back ass picture
Maid big ass in miniskirt pics
Download huge big black woman ass pictures
Older moms big ass boobs pussy pic
Brazzers black girls big ass bussy fuck gif
Big pussy fucking huge ass booty pictures
Download huge big black woman ass pictures
Bbw big fusy big ass
Big black ass n tits sex video
Naked sex women big ass
Big ass boy end mom sex photos
Indian womens big ass 3gp videos sites
Sexi arabik hd big ass photo
Skirt big ass videos hd
Big black donkey fat ass pics
Big ass full size xxx fucking image
Very big nacketed fresh ass and long pusy nude
Download huge big black woman ass pictures
Horny big butt booty boobs ass juggs tits pics
Guy sex milf big boob ass
Big ass hole fucking big black cocoke
Big ass sex 3gp milf download
Horny big butt booty boobs ass juggs tits pics
African old women wth bigger ass
Ebony soft big ass and pussy lips pics
Nigerian women with the biggest ass showing off nacked pix
Xxx big ass and big cock full videos dowanlod
Big cock in ass and fuck of teen xxx videos download
Mom vs boy big ass photo
Very big nacketed fresh ass and long pusy nude
Sa big ass facking a boy
Free hd ebony very big ass porn video downlod
New naked pics milfs big juicy asses
Bbw big fusy big ass
Ebony soft big ass and pussy lips pics
Big booty jamaican ass nude pics
Sexy girl black oil big ass ebonyxx
Sexi big ass fuking vidio
Brazzers black girls big ass bussy fuck gif
Xxx big ass and big cock full videos dowanlod
Big women with massive tits and fat asses
Free hd ebony very big ass porn video downlod
Big booty jamaican ass nude pics
Beatiful big ass black women pic galleries


#77 Gosc_DavidLam_*

Gosc_DavidLam_*
  • Gość

Napisano 18 grudzień 2017 - 21:14

Download students sex parties from Filesonic, Hotfile, Fileserve, Rapidshare, Megaupload, Mediafire. students sex parties free download torrents.14 Apr 2011 And students. Fack u very much for nothing. taking orders. taking th i am waiting for u. babies the orgy dictatorship p all right.Dare Dorm Let It Roll College Students Out In Mich Dare Dorm Let It Roll College Dare Dorm - Celebration Teen Orgy Dare Dorm - Celebration Teen Orgy1 Sep 2008 Homemade Hot Sex - Thai Collage Students Sex Video Screen:- Code: Download:- http://rapidshare.co...s.sex.wmv.Watch Amateur sex in Asian students fucks - Asian students fucks. Amateur Sex videos can be viewed online or downloaded completely free.11 Feb 2011 The administrators of President's College have suspended two Fifth Form students following the circulation of a video of them having sex in29 Sep 2010 Five months ago, three University of Wisconsin students started a student organization in an effort to stop child sex trafficking andEverett Navy Sailors Group Sex Orgy - Student Sex Parties. 07/09/10. Get the raw savagery of DP in high definition here Get into the action with our HD Huge dick fucked big ass naked sex
Fine big ladies brazilians with big ass and hip fuck big large dick
Black mamas big ass
Black cutest girls showing big ass and puss
Sitemap
Bigassesextra
Big black ass pussy on mini skirts
Big black naked ass and pussy
Granny ebony big ass pics
Mature mom big ass booty porn picture
Sexy black bitch naked big boobs and very huge ass galleries
World bigest asshole pics ssbbws
3g old woman big bubble ass
Arab big ass xxx pic nice
Granny ebony big ass pics
Black mamas big ass
Black fuck videos with world long dick and big ass download
Big ass open pussies
Woman big booty tumblr tits ass europe
Black cutest girls showing big ass and puss
Fine big ladies brazilians with big ass and hip fuck big large dick
Imaeg sexy porn bigass girl hd italia
Black american girls got fuck hard on their big ass
Sexy black bitch naked big boobs and very huge ass galleries
Bigass hot mom galery
The bigest black dick in a black bbw ass hole porn pics
South african big black ass skirt pic
Amateur black big ass photo
Bigboobs and ass porn pic
South african big black ass skirt pic
Bigass pics nd videos
Arab big ass xxx pic nice
Sexybigass
Download filmbig ass black
Bbw black trailers african big ass trailers sec clips
Granny ebony big ass pics
Ass fat big mama black
Big ass open pussies
Images of big ass and boobs xxx
Bigboobs and ass porn pic
Big ass naked bitches
Bbw black trailers african big ass trailers sec clips
Bigass smallpuzzy
Ebony bbw biggest dirty ass gallery
Big black naked ass and pussy
Pornhub black mama phat big ass
Naked black huge big africa ass
Bigass hot mom galery
Bigass smallpuzzy
Big ass brazilian fuck by negro


#78 Gosc_DavidLam_*

Gosc_DavidLam_*
  • Gość

Napisano 18 grudzień 2017 - 21:16

3 Oct 2009 I want to see what I can get and these students are enjoying just the sex party I would like to participate. How about you?13 Apr 2011 I have had many former and current BYU students and athletes reach out they were seduced to the University with women (in one case an Orgy). This was before he had become collateral damage in a sex scandal that19 Mar 2011 fast and easy indian scandals kanpur college students sex demon mastitorrents torrent downloads.19 Aug 2010 Police say 67 year old was seeking sex from school students.1 post - Last post: 6 JanStudents Sex Party. Students Sex Party Download Link : http://www.filesonic.../ssparewa.rar24 Jan 2011 Sex. This year we're using a video series with authors Michael and Hayley DiMarco who have written books for teens on these very issues.Porn-Pie # Delicious porn - all sorts of adult hot sexy porn, teens, anal, amateur, gay, lesbian, asian, hardcore, fetish, bdsm, hentai, gangbang, milf.24 Dec 2010 Horny students can't wait for the last bell before Christmas vacation to ring so their orgy can begin. Even the teacher joins in in this Big black ass naked with sweet dick
Naked big ass opened black pussy babes pics
Fat ass big hugs booty pic
Upskirt nude women with big asses
Big ass booty tits women pic
Black small lady big ass xxx
Bigboobs and phat ass free 3gp mobile porn
Bbw black big panty ass imagefap
Ebony blond big ass pics
Sitemap
Free big ass porn tumblr
Hary pusyy big ass 3gp
Dawn allison big ass fucked
Big black ass fat girl brazil
Upskirt nude women with big asses
Black ebony thick thigh big ass booty juicy pussy fucking
Big black ass fat girl brazil
Very big ass and tiits pic
Sexy girl with big boots n pussy ass videos in 3gp to download
Big black bbw ass butt wet juicy
Black african pussy and big fit ass
Teen big ass 3gp video
Bbw black big panty ass imagefap
Youtube hot big black penis fucking big black ass naked
Download golden black big ass and vagina sex video
Bbm big ass picture galleries
Teen big ass 3gp video
Brazzer big boobs ass fucking hd wallpaper
Xxx of old wman bigbobs and hery passy
Massive curved big hipps naked women bend over
Black woman with big hips asses
Sitemap
Naked big ass opened black pussy babes pics
Sexy sex hot pussy big ass mom pictures
Erotic stories on wet mum s big boobs and big ass
Site were i can download big ass on short tight skirt videos being fucked
Thailand big ass big bobs pics
Very big ass and tiits pic
Ass big ass big bums porn booty wet ass pics
Dark matured big ass images
Ass big ass big bums porn booty wet ass pics
Black american big ass booty porn
Big wide ass big cameltoe tumbr
Xxx bbw big ass hole xvedio free download 3gp on the mobile
Black big ass n tits lesbians on pinterest
Ass big fat pic downlod
Very fat ebony with very big ass nd boobs nd pussy
Ass big fat pic downlod
Round big ass n boobs girls hd pics
Big black fat ass black pussy pics


#79 Gosc_DavidLam_*

Gosc_DavidLam_*
  • Gość

Napisano 18 grudzień 2017 - 21:31

Students Sex Party In Wood Vol1 720p free download torrents. Bachelor Party In The Bungalow Of The Damned - 2008 DVDRip.XViD-SPRiNTER. Bachelor Party In TheWhen I was asked to write a review on Student Sex Parties I got very excited: I used to go to college and I remember those hot times!videos students sex party - topXXXlist.com. videos students sex party. 00:04:54. Hot Bitches Trade Men. 00:05:01. Party Slut Fucked For All. 00:03:04Round one has gone to the Tea Party, much derided in the liberal press, More important, the Republican Party's nomination looked ungettable,16 Feb 2011 Awesome college fuck party with pretty slutty college chicks who initiated a wild group orgy. Waste no time and check out this students sex29 Mar 2011 USC Students Have Sex on Roof of Campus Building · Jacob Barnett, 12, Has IQ Higher Than Einstein's · Ottawa Senators Fan Gets to ExcitedCrazy teens shoot wild student sex with hot young college girls for exclusive party Sex orgy with hot chicks. <<< This is free low quality video samples3 Nov 2009 These students are horny and bored. add some drinks and you got a Sex Orgy Party. Bookmark and add tubekings to your favorites now. Americans woman big ass big pussy
Women big ass galery
Ebony guys squirt on big ass pics
Old mothers with fresh big ass
Monster ass big fat huge laddy big pussy fucked
Big black fat ass having sex
Free big black ass mama video
Bbwbigass plcs
Porn pic the worelde most big ass granny
Huge black labia big black girls ass
Hot big japanese mommy ass photo
Teachers black women big asses nude fucked pics
Free porn big titts thick ass horney
Fat pussy with big ass naked
Older boos fucking chubby big ass secrtary
Fat pussy with big ass naked
A fucked big ass pussy
3gp video bigest cock fucking teen asshole video
White penis big ass picture
Porn pic the worelde most big ass granny
Big ass cheating wife squirt while fucking hq pic
Light skinned big ass mommies
Big black fat ass having sex
Photo big ass teenhd
Big ass fat pussy youx xxx
Free big black ass mama video
Big booty thick ass african pics
White black big ass small video porn 3gp
Monster ass big fat huge laddy big pussy fucked
Neked african big ass
Huge black labia big black girls ass
Pics of big booty hairy ass
Aunty big open ass pica
Best short xxx 3gp big ass video download
Mom black sex big boots ass dance sexy video
Big ass african black fucked women free download
Black woman with big hips asses
Big ass fat pussy youx xxx
Old mothers with fresh big ass
Brazil s biggest booty ass pussy pic
Kenya mom big ass pics
Teachers black women big asses nude fucked pics
Download 3gp video of big cock fuking ass
African big ass girls shape round butt photos porno
Big and phat ass black girls and bbw black girls nake
African big ass girls shape round butt photos porno
Ghanaian girls with big pussy and fat ass and massive boobs
White black big ass small video porn 3gp
Blacks sa biggest ass nude pussy hardcore sex
Ebony guys squirt on big ass pics


#80 Gosc_DavidLam_*

Gosc_DavidLam_*
  • Gość

Napisano 18 grudzień 2017 - 21:37

Students in the West Hancock Community Schools learned some important lessons on the dangers of West Hancock annual program showcases talented students15 Mar 2011 sperm anal orgy students orgy search results. Download sperm anal orgy torrent from the largest source of torrents, megaupload,13 Apr 2011 The former band director of Gulf Coast High School - on trial for allegedly having sex with a 15-year-old student - told a jury WednesdayA formal inquiry has been launched after a pair of students were caught on camera having sex on the rooftop of Waite Phillips Hall on the university's28 Dec 2010 Watch Nude Students Orgy Class by snahbrandy at xHamster.com! xHamster is the best sex tube to get Free Porn!Download vid of school in Drunk students makes wild sex orgy after school.29 Jul 2010 THE Education Ministry will carry this message to studentsThere is no time for classes when you get two babes as hot as these two to work your junk, like this guy was able to get in these dare dorm orgy. Hairy mom big ass nude and sex
Ass nude lady back side big hip video
Ebony big ass shemale pussy pics
Fattest mom with biggest ass porn pics
Xxx biggest biggest of a woman ass bottom
Afrcan sex big ass pix
Open legs black big ass
Big ass mom son sex pic
Ass biggest neked
Indian big ass sex video download
Big ass etho sex
Big ass xxx photo gallary
Big asses perfect photos free download
Big ass and pussy creampie photo
Big ass pictures lesbians black people
Curvy ebony big ass woman n boobs
Ebony for porn big booty ass mother big butt naked
American big juicy black ass and pussy pictures
Ebony black big ass pussy porn pic
Black big ass pictures only
Biggest black ass fuck download video
Big ass wide waist ebony pics
Wide hips sexy ladies big bobs ass images
Free hot sex women big tits and big ass
Fucked big wet asspics
Fat biggest asses porn
Pictures of fat booty white girls taking big black dicks in the ass
Ameriken girl bigass x video
Woman ass hot sexy big pron and boy
Big juicy white asses oiled pics
Wide hips sexy ladies big bobs ass images
Bbw big ass sex hd wallpaper
Big ass phussy photos
3gp big ass girls ebony video download
Bbw big ass sex hd wallpaper
View pussy big ass and big breast of women
Ghana sex porn fucking big ass videos
Big ass etho sex
Huge white cock fucking pussy big ass and big boobs pics
Big ass phussy photos
Big ass solo girls porn pictures
Curvy ebony big ass woman n boobs
Nude dark black girls with big round ass pics
Fucked big wet asspics
Hairy mom big ass nude and sex
Brazilian big wet pussy ass pics
Hot skinny white naked lesbian teen stripers big tits and ass pussy
Big ass wide waist ebony pics
Ass nude lady back side big hip video
Big ass and pussy creampie photo




Dodaj odpowiedź