Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wymiana Mostka Rometowski Na Zipp Service Course


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 LukaOrlov

LukaOrlov
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 12 grudzień 2017 - 17:41

czołem! mam możliwość kupna po taniości tak naprawdę mostka Zipp Service Course. Co mi da wymiana z oryginalnego, który jest przy Huraganie? na pewno zrzucę trochę wagi ale czy coś jeszcze, bo nie wiem czy jest sens inwestować. pozdro!

#2 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 12 grudzień 2017 - 18:03

Pytanie podstawowe: masz pewność, że to Zipp, czy może chińczyk z logo Zippa?


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3 LukaOrlov

LukaOrlov
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 12 grudzień 2017 - 18:12

wydaje się, że oryginał. gość pisze, że zdemontowany z roweru.

#4 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 12 grudzień 2017 - 18:31

Albo i jego oszukano. Albo to on Ciebie próbuje zrobić w bambuko ;)

 

Karbonowe produkty Zippa są na tyle często podrabiane, że nie odważyłbym się kupić z drugiej ręki - a już w szczególności dziwnie tanio.

 

Pamiętaj, że mostek to nie koszyk bidonu, awaria może się skończyć tragicznie.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#5 LukaOrlov

LukaOrlov
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 12 grudzień 2017 - 18:40

ten akurat jest aluminiowy. stop 7015 bodajże, więc nie karbon.
co myślisz zatem?

#6 grzegosz.

grzegosz.
  • Użytkownik
  • 623 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 12 grudzień 2017 - 19:58

jak masz wydać kasę, wydaj na opony, najprędzej odczujesz różnicę podczas jazdy, jeśli masz kiepskie. Potem pomyśl o lżejszych kołach, bo na nich wagę czuć najbardziej. A jak mostek Ci się po prostu podoba, to kup i nie szukaj uzasadnienia, bo parę gram na kokpicie Cię nie zbawi ;)



#7 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 13 grudzień 2017 - 07:16

czołem! mam możliwość kupna po taniości tak naprawdę mostka Zipp Service Course. Co mi da wymiana z oryginalnego, który jest przy Huraganie? na pewno zrzucę trochę wagi ale czy coś jeszcze, bo nie wiem czy jest sens inwestować. pozdro!

Zrzucisz, albo nie. Kupiłem miesiąc temu na Wish karbonowy mostek EC90SL jako komplet do kierownicy aero. Kierownica super, ale mostek tłuk. Mimo deklarowanej masy 110g dla 100mm waży 143g. Dodatkowo ma minimalne wyszczerbienie na mocowaniu kierownicy. Opisałem sprawę, oddano mi kasę (75zł) i mam zatrzymać towar. Chińskie wyroby są różnej jakości. Trafiają się buble i tanie fajne rzeczy.

 

Jak ktoś jest chętny mogę oddać za free. Wystarczy tylko pokryć koszt przesyłki. Wiadomość na priv.



#8 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 13 grudzień 2017 - 09:33

czołem! mam możliwość kupna po taniości tak naprawdę mostka Zipp Service Course. Co mi da wymiana z oryginalnego, który jest przy Huraganie? na pewno zrzucę trochę wagi ale czy coś jeszcze, bo nie wiem czy jest sens inwestować. pozdro!


A co dolega obecnemu? Jest wiotki? Czujesz że kierownica pływa? Przekręcasz ją przy jeździe na stojąco?

#9 LukaOrlov

LukaOrlov
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 13 grudzień 2017 - 09:35

A co dolega obecnemu? Jest wiotki? Czujesz że kierownica pływa? Przekręcasz ją przy jeździe na stojąco?

no nie jest on najsztywniejszy. wydaje mi się, że to mogłoby lepiej działać.



#10 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 13 grudzień 2017 - 11:05

Żeby to stwierdzić musiałbyś jeszcze wykluczyć wiotkosc kierownicy.
Za te pieniądze można zrobić eksperyment.
Co zyskujesz poza redukcją wagi i ewentualnie sztywnoscią? Jakość wykonania, lepsze śruby (zipp ma chyba tytanowe).



Dodaj odpowiedź