Skocz do zawartości


Froome Na Dopingu ? To Niezłe Jajca :d


286 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_wojtek10611_*

Gosc_wojtek10611_*
  • Gość

Napisano 13 grudzień 2017 - 09:54

http://naszosie.pl/2...owanie-dopingu/

Także tego :D to niezła tam Marit Bjoergen kolarstwa :D

#2 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 13 grudzień 2017 - 10:08

Bezczelna ściema - trudno się jeździ amatorsko z astmą na rowerze, uprawianie wyczynowe kolarstwa z ta chorobą jest niemożliwe, Wysiadło by mu serce z chronicznego niedotlenienia i przeciążenia, do tego pewnie doszła by rozedma płuc. Poza tym zakasłał by się po pierwszym 100 km etapie w ostrym tempie. Kłamstwo dla ludzi nie mających styczności z astmą.

 

Tę wiadomość dedykuję tym paru osobom, które mi wytykały, że ,,bezpodstawnie'' nazywałem Froome'a froomstrongiem....



#3 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 13 grudzień 2017 - 11:10

Froom po górskich etapach zdrowo kaszle, ale to widzę u wielu zawodników. Natomiast jesli tak jest, to nie budzi to we mnie zdziwienia.  Lepsze juz chyba cukierki od cioci z Kolumbii.  pozdr



#4 celar

celar
  • Użytkownik
  • 211 postów
  • Skądkraków

Napisano 13 grudzień 2017 - 11:24

Sami astmatycy wszędzie:P A ja mam anemie, rozwiązanie nasuwa się samo:) 


  • maccacus lubi to

#5 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 13 grudzień 2017 - 11:51

Froom po górskich etapach zdrowo kaszle, ale to widzę u wielu zawodników. Natomiast jesli tak jest, to nie budzi to we mnie zdziwienia.  Lepsze juz chyba cukierki od cioci z Kolumbii.  pozdr

Też tak mam, muszę  sobie takie leki załatwić ;)


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#6 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 grudzień 2017 - 12:45

kto by się spodziewał :oops:



#7 maccacus

maccacus
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 13 grudzień 2017 - 12:55

Z drugiej strony po coś te normy są. @Celar dobrze pisze, to jeśli ktoś ma anemię lub naturalnie bardzo niski hematokryt to aby "wyrównać" szansę ma dostać TUE na EPO?



#8 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 13 grudzień 2017 - 13:56

Tę wiadomość dedykuję tym paru osobom, które mi wytykały, że ,,bezpodstawnie'' nazywałem Froome'a froomstrongiem....

Czemu tylko Frooma? Ja bym tak nazwał wszystkich wyczynowych sportowców gdzie ważna jest waga, siła i wydolność organizmu.



#9 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 13 grudzień 2017 - 14:39

I tu sie mylisz. Już nawet szachistów łapali na koksie. Np. nomen omen koka.  pozdr



#10 freak78

freak78
  • Użytkownik
  • 55 postów

Napisano 13 grudzień 2017 - 15:02

Witam, też się natknąłem na info na innym portalu, myślałem że kolarstwo zawodowe nieco się chociaż posprzątało, a tu okazuje się że ten cały wyczynowy sport nadal  jest nic nie warty... Nasuwa się pytanie:

 

Chris, why????

- For the money...

 

Bo nie da się ukryć, że przecież sportowcy zawodowi, jak sama nazwa mówi, to jest ich zawód, nie wygrywają zawodów po to aby dostać symboliczny wieniec laurowy i zadowolić się że tak to ujmę tylko czystym zwycięstwem nad rywalami samym w sobie, lecz biorą za to hajs większy lub mniejszy, a tam gdzie można czerpać jakiekolwiek korzyści dla siebie i trzeba rywalizować o to z innymi, tam pojawia się pokusa oszustwa... Bo na zawodach o pietruszkę też zdarzają się oszuści, a i w starożytnej Grecji też oszukiwano na olimpiadach...



#11 lukeuszlfc

lukeuszlfc
  • Użytkownik
  • 127 postów

Napisano 13 grudzień 2017 - 17:26

Ja z innej beczki. Jak to się ma do potencjalnych zwycięzców Vuelty, medalu w jeździe drużynowej (szczególnie w tym przypadku) i indywidualnej na czas na MŚ? Miejsca te zajmą odpowiednio Nibali, Quick-Step i Oliveira czy pozostaną nieobsadzone? 

Przeczucie mi coś mówi, że Froome'a nie pozbawią zwycięstw i medali i w ostateczności nie zawieszą. Sprawa zostanie zmarginalizowana, zamieciona pod dywan. Dla zachowania wizerunku kolarstwa, a w szczególności UCI i jej baronów (w tym Sky). W tym miejscu największym pokrzywdzonym będzie... Contador i jego ban oraz zabrane tytuły sprzed lat. Decyzja o tym, że Froome zostanie zawieszony i zabierają mu Vueltę będzie nagłaśniana, krytykowana (w szczególności przez Brytyjczyków), kolarstwo znowu będzie postrzegane jako sport doperów i ćpunów. Odwrotna zaś będzie czymś w rodzaju efektu domina, bo odezwą się oszuści (mniejsi lub więksi) z przeszłości, w celu ponownej próby wybielenia (być może wzbogacenia) swojego CV. Stąd też jakakolwiek decyzja będzie niosła ze sobą negatywne emocje. W ruch zapewne już poszły ogromne pieniądze...



#12 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 13 grudzień 2017 - 17:33

 W tym miejscu największym pokrzywdzonym będzie... Contador i jego ban oraz zabrane tytuły sprzed lat. (...) Odwrotna zaś będzie czymś w rodzaju efektu domina, bo odezwą się oszuści (mniejsi lub więksi) z przeszłości, w celu ponownej próby wybielenia (być może wzbogacenia) swojego CV. Stąd też jakakolwiek decyzja będzie niosła ze sobą negatywne emocje. W ruch zapewne już poszły ogromne pieniądze...

Dlaczego tylko Contador? Problem leży w tym, że karzą sobie według własnego uznania, i chyba nie chodzi o karanie tylko za doping. Powinni albo wszystkich doperów karać, albo nikogo.



#13 Rumcajs

Rumcajs
  • Użytkownik
  • 123 postów

Napisano 13 grudzień 2017 - 18:19

Froomowi nic nie zrobią, bo ma stwierdzoną astmę i pozwolenie na stosowanie salbutamolu. Jednorazowe przekroczenie dozwolonego stężenia bez problemu wyjaśnią.



#14 lukeuszlfc

lukeuszlfc
  • Użytkownik
  • 127 postów

Napisano 13 grudzień 2017 - 18:21

Dlaczego tylko Contador? Problem leży w tym, że karzą sobie według własnego uznania, i chyba nie chodzi o karanie tylko za doping. Powinni albo wszystkich doperów karać, albo nikogo.

 

Jego przykład, jako potencjalnie NAJBARDZIEJ poszkodowanego podałem, bo decyzja w jego sprawie była również kontrowersyjna, jak ta, którą poznamy w sprawie Froome'a. U Contadora wykryto mili czy nawet nanogramy klenbuterolu (który swoją drogą w przeszłości był lekiem, wycofany, bo wywołwał wiele efektów ubocznych). Tłumaczenia Rogersa, który był w Teamie z Contadorem, u którego również wykryto klenbuterol zostały przez UCI przyjęte i nie wyciągnięto wobec niego konsekwencji. Stąd też nie zdziwię się jak nie wyciągną ich wobec Froome'a. Tłumaczenie "ja jestem sportowcem, nie lekarzem, stąd robiłem co kazał mi mój doktor" jest żałosne. Powinni banować wszystkich po kolei, na każdej możliwej próbie oszustwa, która mogłaby przynieść korzyści.

 

Stąd ban na rok lub dwa - patrząc proporcjonalnie na historyczne kary z przekroczeniem normy stosowania leku na astmę i wagę przekroczenia, dającą być może wygraną w Vuelcie (Froome odżył na Angrilu, dzień wcześniej umierając i tracąc minutę do Nibalego). Ponadto bez Froome'a i ze znacznie zminimalizowaną rolą Sky w peletonie kolarstwo będzie ciekawsze :)


  • mikroos lubi to

#15 Gosc_wojtek10611_*

Gosc_wojtek10611_*
  • Gość

Napisano 13 grudzień 2017 - 18:46

Jak na moje to śmierdzi tu na odległość karuzela pędzenia kasy. Szuka się klauna, któremu pozwoli się przez pewien czas na więcej niż innym. Powygrywa co się da. Nakręci spirale kasy. Hajs się będzie zgadzał. A gdy stanie się nie potrzebny to szuka się kolejnego klauna a tego miesza z blotem. Biorąc pod uwagę fakt, że w kolarstwie jak na bardzo wymagająca dyscyplinę nie ma kasy wielkiej to jakoś trzeba ją skołować. Jak inaczej jak nie przez zawodników.ktory seriami wygrywają wielkie toury, ale masowo odnoszą zwycięstwa. Śmierdzi tu taka karuzela na kilometr niestety. Bo to nie jest pierwszy przypadek gdy identyczna sytuacja ma miejsce.

#16 Gosc_grzesiek32_*

Gosc_grzesiek32_*
  • Gość

Napisano 13 grudzień 2017 - 19:05

Jeżeli czymś śmierdzi to tylko reklamą.Nie
ma komu sprzedać tych wszystkich specyfików na astmę no więc kto kupi jak nie biedni mentalnie beneficjenci carbonów,spdków,garminów i zwiftów :P w końcu przecież każdy lolo piękny może być jak Froome

#17 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 13 grudzień 2017 - 19:35

Mniej więcej wiem co chciałeś napisać, ale...

Beneficjent – osoba czerpiąca zyski, profity z czegoś. Na przykład osoba fizyczna lub prawna, której udzielono kredytu albo na rzecz której została otwarta akredytywa, udzielona gwarancja lub poręczenie. W przypadku przelewów pieniężnych (zarówno lokalnych jak i zagranicznych) – osoba na rzecz której zostaje dokonany przelew.

Rozumiem że żyjesz jak mnich i nie wydajesz pieniędzy na zdatki ;)
Wszystko jest dla ludzi.

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#18 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 13 grudzień 2017 - 20:09

Bezczelna ściema - trudno się jeździ amatorsko z astmą na rowerze, uprawianie wyczynowe kolarstwa z ta chorobą jest niemożliwe, Wysiadło by mu serce z chronicznego niedotlenienia i przeciążenia, do tego pewnie doszła by rozedma płuc. Poza tym zakasłał by się po pierwszym 100 km etapie w ostrym tempie. Kłamstwo dla ludzi nie mających styczności z astmą.

 

Tę wiadomość dedykuję tym paru osobom, które mi wytykały, że ,,bezpodstawnie'' nazywałem Froome'a froomstrongiem....

 

Może najpierw zapoznaj się z tym jak działa ten lek, jaki ma wpływ na wydolność i chociażby z takim pojęciem jak astma wysiłkowa, zamiast wypisywać takie głupoty, które inni czytają i myślą, że jest tak jak piszesz.



#19 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 13 grudzień 2017 - 20:10

Astma wysiłkowa jest częsta wśród sportowców a szczególnie dyscyplin zimowych.

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#20 zales

zales
  • Użytkownik
  • 295 postów
  • SkądGrójec

Napisano 13 grudzień 2017 - 20:44

Kiedyś - gdy chodziłem na siłkę, otaczali mnie sami ludzie z chorymi stawami. Wszyscy brali zastrzyki na stawy, a że po tym mięśnie szybciej rosły ... No cóż choroba nie wybiera, natomiast mam wrażenie że w sporcie powinno być - chorobę się wybiera...


Nie mniej jednak życzę zdrowia Froomowi i wszystkim innym mniej lub bardziej chorowitym sportowcom.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Małymi krokami uparcie do celu...

 

Dd 7 lutego 2017r szczęśliwy tatuś

 




Dodaj odpowiedź