Skocz do zawartości


Zdjęcie

Orbea Orca M-20 Pro

Orbea Orca

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 mc34270

mc34270
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 14 grudzień 2017 - 12:45

Cześć,

 

Po długich poszukiwaniach, odebrałem wczoraj swój nowy nabytek i chciałem się pochwalić  :)

 

Będzie to moja druga szosa, solidny upgrade z aluminiowej Orbei Avant na Sorze - tym razem zakup z założenia już na lata, mam nadzieję, że długo posłuży

 

Orcajpg_qnaxxwn.jpg

 

 

Specyfikacja:

 

Rama: Orbea Carbon OMP

Widelec: Orbea Carbon OMP

 

Przerzutka przednia: Shimano Ultegra 6800

Przerzutka tylna: Shimano Ultegra 6800

Klamkomanetki: Shimano Ultegra 6800

Korba: Shimano Ultegra 6800 50-34

Kaseta: Shimano Ultegra 6800 11-28

 

Koła: Vision TriMax 30 KB

Opony: Continental GP 4000

 

Hamulce: Shimano Ultegra 6800

Mostek: Deda Zero

Kierownica: FSA Energy Compact

Sztyca: FSA SK-K SB20

Siodełko: Prologo Scratch -2 Tirox

Pedały: Shimano Ultegra 6800 

 

Rower kupiony w sklepie stacjonarnym, w porównaniu do wyjściowej konfiguracji zmienione są koła i opony, do tego trochę skrócony mostek i kilka innych pierdółek typu wykończenie owijki czy podkładki

 

Na razie przejechane tylko tyle co ze sklepu do domu, mam nadzieję, że w weekend pogoda dopisze i będzie można coś więcej pokręcić :)



#2 zales

zales
  • Użytkownik
  • 295 postów
  • SkądGrójec

Napisano 14 grudzień 2017 - 12:50

Rower fajny - zdjęcie kiepskie.

Radości z jazdy życzę ;)

 


Małymi krokami uparcie do celu...

 

Dd 7 lutego 2017r szczęśliwy tatuś

 


#3 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 15 grudzień 2017 - 10:19

Ładna ta Orbea.



#4 puchaty

puchaty
  • Użytkownik
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 15 grudzień 2017 - 10:58

Elegancka! :)

#5 PiKa

PiKa
  • Użytkownik
  • 388 postów

Napisano 15 grudzień 2017 - 12:08

Podoba mi się malowanie.

Jeśli można wiedzieć, jaka cena i waga rzeczywista?

#6 mc34270

mc34270
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 15 grudzień 2017 - 14:35

Podoba mi się malowanie.

Jeśli można wiedzieć, jaka cena i waga rzeczywista?

 

Dzięki - chociaż na żywo wygląda znacznie lepiej, bo zdjęcie rzeczywiście nienajlepsze :)

 

Sam rower w oryginalnej konfiguracji kosztował 9k, do tego 2k dopłaciłem za dodatki (głównie wymiana kół i opon, pedały Ultegry)

 

Wagi dokładnej nie znam - mierzyłem tylko wagą łazienkową na zasadzie najpierw ja sam a potem ja z rowerem więc nie wiem na ile to jest precyzyjne :P Ale tym sposobem wyszło 7.8 - 7.9kg, waga z dodatkami jak na zdjęciu (z pedałami, dwoma koszykami)



#7 mc34270

mc34270
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 16 grudzień 2017 - 17:19

Pierwsza jazda zaliczona - pogoda była średnia ale udało się wyskoczyć na szybką rundkę. Pomimo mokrego asfaltu i dużego wiatru na koniec jazdy Strava i tak pokazała 16 rekordów czasowych na trasie :) Nie wiem na ile to zasługa zmiany sprzętu a na ile katowania trenażera ale szybkość jest :)

 

Oprócz niższej wagi i lepszych kół (co zakładam że najbardziej się przełożyło na prędkości) z największych różnic na plus widzę pochłanianie drgań (nawet wyjazd z miasta po ścieżkach z kostki był względnie komfortowy) oraz jakość zmiany biegów (przesiadłem się z Sory na Ultegrę i różnica jest bardzo zauważalna) - tak więc pierwsze wrażenia bardzo na plus i trzymam kciuki za pogodę żeby dało się jeszcze pojeździć :)


  • ROZMIAR i stryjek lubią to

#8 stryjek

stryjek
  • Użytkownik
  • 815 postów
  • SkądSobótka

Napisano 03 styczeń 2018 - 13:35

Bardzo ładny rower i od razu na fajnych kołach, gratulacje!



#9 berski

berski
  • Użytkownik
  • 574 postów
  • SkądMałopolska

Napisano 04 styczeń 2018 - 21:17

Koła kupowałeś oddzielnie - dostałeś do nich jakieś dedykowane klocki, wiesz coś o powłoce na powierzchni hamulcowej?



#10 mc34270

mc34270
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 15 styczeń 2018 - 12:25

Koła kupowałeś oddzielnie - dostałeś do nich jakieś dedykowane klocki, wiesz coś o powłoce na powierzchni hamulcowej?

 

Sorry za późną odpowiedź. Kół nie kupowałem oddzielnie - dogadałem się na "upgrade" w sklepie tzn. zostawiłem stare i dopłaciłem różnicę a dostałem rower już zmontowany na nowych kołach więc nie wiem, co było w zestawie z nimi

 

Ale klocki nie wyglądają na jakieś specjalne, nie ma na nich żadnych napisów ani oznaczeń - z wyglądu zwykły, czarny klocek :)

 

Co do powłoki - z tego co pisze producent to jest powłoka P.E.O., która z założenia ma poprawiać siłę hamowania i się nie ścierać. Tu na forum pojawiało się w kilku wątkach, że powinno to być raczej solidne. Na razie nie jeżdżę zbyt dużo przez pogodę więc ciężko mi się samemu wypowiedzieć

 

 

Przy okazji - jeżeli ktoś chciałby wypróbować Trainer Road'a to dostałem dwa kupony na darmowy miesiąc, proszę o wiadomość gdyby ktoś był zainteresowany :)



#11 berski

berski
  • Użytkownik
  • 574 postów
  • SkądMałopolska

Napisano 15 styczeń 2018 - 12:32

Dzięki za informacje. Kodem na trainerroad byłbym zainteresowany, proszę o rezerwację do wieczora :)

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka



#12 tomekjak

tomekjak
  • Użytkownik
  • 127 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 styczeń 2018 - 08:16

Jak masz na zbyciu jeszcze kod to też byłbym chętny ;)



#13 mc34270

mc34270
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 16 styczeń 2018 - 09:47

Jak masz na zbyciu jeszcze kod to też byłbym chętny ;)

 

Podeślij maila na PW - wyślę zaproszenie :) (uwaga - to działa tylko na niezarejestrowane wcześniej maile)



#14 mc34270

mc34270
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 24 kwiecień 2018 - 13:14

Rower został w końcu zabrany na porządną jazdę po górach - 110km po Karkonoszach, dorobił się też zdjęcia z terenu :)

 

Orcajpg_qnaxxwn.jpg

 

W międzyczasie doszło kilka dodatków:

 

1. Korba Ultegry z pomiarem mocy od Stages - na razie jeszcze ciężko coś powiedzieć, pierwsze wrażenie takie, że w porównaniu do trenażera to na dworze strasznie ciężko utrzymać moc w jakimś przedziale

 

2. Zestaw lampek do jazdy w dzień Bontragera - lekkie, małe lampki mające w założeniu zwiększać widoczność na drodze niż jakoś mocno oświetlać (tryb ciągłego, jasnego świecenia jest tylko na 2h) ale uznałem, że po nocy będę jeździć tylko jak nie zdążę wrócić więc nie ma co inwestować w mocne oświetlenie

 

3. Podsiodłówka 0.6l z Decathlona - bez mocnego upychania wchodzi dętka, pompka, łyżki, spory powerbank, klucze i dokumenty

 

4. Czarne bidony - Decathlon i CamelBack, dużej różnicy nie ma więc chyba nie będę przepłacać :)

 

 


  • Marcin321 lubi to

#15 berski

berski
  • Użytkownik
  • 574 postów
  • SkądMałopolska

Napisano 24 kwiecień 2018 - 20:36

Dużo przejechałeś na tych kołach? Są jakieś ślady zużycia obręczy?



#16 mc34270

mc34270
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 25 kwiecień 2018 - 12:22

Dużo przejechałeś na tych kołach? Są jakieś ślady zużycia obręczy?

 

Na razie kilkaset kilometrów, większość jazd na razie była na trenażerze więc ciężko coś o zużyciu mówić na razie

 

Jestem natomiast bardzo zadowolony z hamowania (mają dodatkową powłokę, która ma to wzmacniać) - przy zjazdach (co prawda po suchym) hamowanie było równie dobre jak na tarczówkach





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Orbea, Orca